Skocz do zawartości

Austria - okolice Zell Am See 2016 + Legoland


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, piszesz tak, bo tak podpowiada zdrowy rozsądek - czy może jest oficjalny zakaz?

 

Nie ma co gdybać trzeba pytać u źródła i tak zrobiłam :)

Z odpowiedzi wynika jednoznacznie chcesz to jedź  :look:

Cena: do 3,5t = 35 eu, powyżej 3,5t = 43 eu

 

Wyraźnie zaznaczyłam, że chodzi o samochód z przyczepą kempingową, że wiem iż nie jest zalecane ale czy dozwolone czy nie?

Więc .... jak ktoś chce się przeczołgać to ...   nikt mu nie zabrania ... ale Edelweißspitze to już raczej z własnej woli powinien odpuścić   :miga:

 

 

Temat: Car with caravan at Großglockner Hochalpenstraße

Hello,

Can I drive a car with a caravan route? I know that is not recommended but is allowed or not?

 

ODPOWIEDŹ

Good morning,

yes you can drive with your caravan at the Grossglockner High Alpine Road, but now it’s closed during winter (until beginning of May).

 

Best regards

Anja Lindner

Teamassistenz

Großglockner Hochalpenstraßen AG 

Rainerstraße 2, Direktion 

5020 Salzburg

Austria 

 

Thank you for your answer.

I know that May closed :)

What is the price per trip for a car with a caravan?

 

If your caravan weighs under 3,5 ton you need to pay 35,50 €

And if it weighs more than 3,5 ton € 43,00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gusia.

 

Oni mogą rozumieć, że caravan to kamper   :hmm:  :nono:  ale mam nadzieję, że nie  :ok:

 

Niemniej, ja bym sie nie pchał. 

 

Na łatwiejszych trasach mają zakaz z przyczepami.....  Coś tu nie gra  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia.

Oni mogą rozumieć, że caravan to kamper   :hmm:  :nono:  ale mam nadzieję, że nie  :ok:

Niemniej, ja bym sie nie pchał. 

Na łatwiejszych trasach mają zakaz z przyczepami.....  Coś tu nie gra  :hmm:

Kajetan dlatego pisałam do nich wyraźnie czy mogę ...car with caravan, potem pytając o cenę użyłam tego samego sformułowania, w temacie też.

Trochę mi było głupio, że o to pytam :] dlatego na usprawiedliwienie dodałam :] ...  I know that is not recommended but is allowed or not

Odpowiedzieli wyraźnie yes you can :]

 

Nawet średnio władający językiem zrozumie, że car & caravan to zestaw a nie kamper.

Hmm :hmm: choć teraz sobie przypomniałam jak na Pagu pan z kempingu usytułowanego też poniżej bardzo stromego i wąskiego zjazdu zrozumiał to jeszcze lepiej i myślał, że chodzi mi o miejsce pod namiot. O tym przekonaliśmy się dopiero po wjechaniu budą na kemping. Ale to była akcja ... pisałam o tym tu.

 

 

Mimo wszystko jednak myślę, że dobrze mnie zrozumieli w tej Hochalpenstrasse, nie mniej podzielam opinię pozostałych ... ja bym się nie pchała, no ale decyzja należy do tego kto chce spróbować i być może tym number one :winner: .

Tak powstają rekordy i inne takie osiągnięcia. 

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bikemap.net/pl/route/3838614-hochalpenstrasse/
 
Wyliczenie dla zasadniczych podjazdów - czyli między 13-tym a 55-tym km wytyczonej trasy.
 
1. podjazd od północy
2563 – 1100= 1460       = 8,58 % średnio od północy do pierwszego szczytu na 17 km
 
2.podjazd od południa
2425 – 860= 1565        = 9.21 % średnio  od południa  do pierwszego szczytu na 17 km
 
Tyle matematyka , ale  jak widać na profilu są momenty o większym nachyleniu np.: 17-19 km , 47-48 km  ok. 12-14% . Ja bym się bez 4x4 nie ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle matematyka , ale  jak widać na profilu są momenty o większym nachyleniu np.: 17-19 km , 47-48 km  ok. 12-14% . Ja bym się bez 4x4 nie ruszył.

 

OK. Ale co Ci da 4x4 jak nie dasz rady jechać, bo mocy zabraknie? Albo będziesz musiał sie zatrzymać, żeby się z kimś minąć a potem ruszyć? To nie autostrada i bywa wąsko  :nono:

 

4x4 nie równe innemu 4x4

 

Ja bym raczej napisał, że bez 4x4 z reduktorem bym się nie ruszał. Mam przykład z tego roku, z kempingu Tunarica w CRO, gdzie nie mogłem ruszyć pod górę (sporą) bo francusko-japoński 1,9 w dieslu, ma taką turbo-dziurę, że albo się dusił na jedynce albo przy większych obrotach/momencie, palił sprzęgło. Wrzucenie reduktora załatwiło problem w mgnieniu oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra :) mam 4x4 3.0 D 240 km.

Ale udało sie wam mnie zniechęcić ;)

Tak naprawdę spytałem Ale sam nie byłem przekonany czy chce spróbować : ) dla mnie w przyszlym roku miejscem docelowym będzie Słowenia lub chorwacja ,a gross przeszło mi przez głowę bo chce je pokazać moim dziewczyną... no ale dobra ,można sie gdzieś od strony Słoweni rozbić i smignac przełęcz tam i spowrotem samochodem.

I wcale mi sie nie podoba że robie się rozsądny: P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra :) mam 4x4 3.0 D 240 km.

Ale udało sie wam mnie zniechęcić ;)

Tak naprawdę spytałem Ale sam nie byłem przekonany czy chce spróbować : ) dla mnie w przyszlym roku miejscem docelowym będzie Słowenia lub chorwacja ,a gross przeszło mi przez głowę bo chce je pokazać moim dziewczyną... no ale dobra ,można sie gdzieś od strony Słoweni rozbić i smignac przełęcz tam i spowrotem samochodem.

I wcale mi sie nie podoba że robie się rozsądny: P :D

 

Ale rozkręciłeś całkiem sporą dyskusję  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nodyyyy pisze że tak zrobię

 

Jak pisze tak zrobi   :]  :]  :miga:  :ok:

Polecam, naprawdę warto.

 

Zgadzam się w 100%  :ok:

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtych rejonach polecam jeszcze Mallta hochalpenstrase jedna z najwyższych zapór na lodowcu Jak sie tu fotki dodaje ? ... bom nowy ;)

Malta jest aktualnie na tapecie http://forum.karawaning.pl/topic/22821-relacja-0-3122-czii/

Aby dodać fotki musisz w oknie odpowiedzi kliknąć więcej opcji i tam masz dodawanie plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.