Skocz do zawartości

Austria - okolice Zell Am See 2016 + Legoland


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjazd był w pierwszej połowie lipca 2016.

Zaczęliśmy od Legolandu w Bawarii a potem udaliśmy się pod Salzburg w Alpy.

Wrażenia i widoki niesamowite ;)

Warto zaopatrzyć się w kartę ziemi Slazburskiej i korzystać z atrakcji do woli :)

 

Tu namiastka relacji (ta ukaże się mam nadzieje że końca października).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy nie ma zakazu ale nawet gdyby nie było to poroniony pomysł. Niesamowite katowanie samochodu zarówno na wjazdach (układ napędowy) jak i na zjazdach (hamulce). Dodatkowo piękne utrudnienie dla pozostałych użytkowników tej drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Macie pojęcie czy przez grossglokner można przejechać przyczepa?

Kampery jak i autobusy się poruszają po tej trasie ale to przecież nie to samo co budą na haku. Oficjalnego zakazu nie ma, ale czytałam gdzieś i to chyba właśnie na oficjalnej stronie grossglokner, że jazda z przyczepą nie zalecana. Nie mogę teraz znaleźć tego zapisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ta trasa jest płatna i w cenniku nie figuruje opcja auto + przyczepa. Kampery do 3,5 t płacą jak osobowe powyżej 3,5 t już jako ciężarowe więc o ile wpuszczą taki zestaw na trasę to może tak samo skasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciągnikiem było by x3 3.0d a za sobą 840 dmc.... pytam bo w tym sezonie zrobiłem ta trase motocyklem i bylem tak zaczarowany ze niewiem czy mijalem jakas przyczepę.a marzy mi sie z dziewczynami taki przelot do Słowenii....

Btw. To nie jakaś tam wąska kreta ciasna druzka ...to też o jakimś utrudnianiu innym raczej mowy niema nie wspominając ze 98 % To motocykle: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Macie pojęcie czy przez grossglokner można przejechać przyczepa?

 

Absolutnie nie wolno !!!! Wybijcie sobie z głowy :nono: Tylko kampery. Tam słabsze osobówki maja problem solo wyjechać :nono:   Zarówno z jednej jak i z drugiej strony są kempingi, więc problemu z noclegiem nie ma. 

Transalpina i Transfogara są łagodniejsze i niższe. Hochalpenstrasse - bo o niej mówimy, wyjeżdża na ponad 2500 mnpn, a różnica poziomów to 1500 m - który zestaw to wytrzyma ??? Poza tym, z tego co pamiętam, to jest zakaz biwakowania/postoju nocnego na licznych tam parkingach - ale tu mogę się mylić  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytam..... bo byłem motocyklem i 150 konnym koniem nie wydawało się stromo :D :D trzeba odkopać materiał wideo.. .. wiem że camperow było mnóstwo ... jeden ambitny nawet brukiem na sam szczyt pociągnął gdzie nawet motocyklem nie szło się obrócić. :)

Edytowane przez Owca81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytam..... bo byłem motocyklem i 150 konnym koniem nie wydawało się stromo :D :D trzeba odkopać materiał wideo.. .. wiem że camperow było mnóstwo ... jeden ambitny nawet brukiem na sam szczyt pociągnął gdzie nawet motocyklem nie szło się obrócić. :)

http://grossglocknerstrasse.eu/ceny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, piszesz tak, bo tak podpowiada zdrowy rozsądek - czy może jest oficjalny zakaz?

 

Uczciwie powiem - nie pamiętam, a na stronie nie mogę się doszukać. Jednak nie wyobrażam sobie tam jazdy z przyczepą  :nono:  Ale ludzie w różne miejsca wjeżdżają...... Podejrzewam jednak, że przy wjeździe są znaki zakazu. Tak jak tu: https://goo.gl/maps/1BZcuKBQFcD2,a cóż to za trasa ?? Ledwie na 1640 mnpn  :niewiem:  Wjechaliśmy tam przypadkiem, bo nie zauważyliśmy znaków zakazu. Nigdy więcej nie chciałbym tego powtórzyć, budę maiłem jeszcze wtedy małą (1000 DMC) a jechać musiałem na jedynce najpierw pod górę, a potem z góry, a i tak spaliłem hamulce i w aucie i w budzie. Nie polecam  :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.