Skocz do zawartości
Kluchojady

Austria - okolice Zell Am See 2016 + Legoland

Rekomendowane odpowiedzi

Kluchojady

Wyjazd był w pierwszej połowie lipca 2016.

Zaczęliśmy od Legolandu w Bawarii a potem udaliśmy się pod Salzburg w Alpy.

Wrażenia i widoki niesamowite ;)

Warto zaopatrzyć się w kartę ziemi Slazburskiej i korzystać z atrakcji do woli :)

Tu namiastka relacji (ta ukaże się mam nadzieje że końca października).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Owiec

Hej. Macie pojęcie czy przez grossglokner można przejechać przyczepa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

Nie wiem czy nie ma zakazu ale nawet gdyby nie było to poroniony pomysł. Niesamowite katowanie samochodu zarówno na wjazdach (układ napędowy) jak i na zjazdach (hamulce). Dodatkowo piękne utrudnienie dla pozostałych użytkowników tej drogi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Kampery jak i autobusy się poruszają po tej trasie ale to przecież nie to samo co budą na haku. Oficjalnego zakazu nie ma, ale czytałam gdzieś i to chyba właśnie na oficjalnej stronie grossglokner, że jazda z przyczepą nie zalecana. Nie mogę teraz znaleźć tego zapisu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
niebieski

Zależy jakie auto i jaka przyczepa. Pokonałem z Niewiadówką 126NT - Transfogarską i Transalpinę, a też mi odradzano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Poza tym ta trasa jest płatna i w cenniku nie figuruje opcja auto + przyczepa. Kampery do 3,5 t płacą jak osobowe powyżej 3,5 t już jako ciężarowe więc o ile wpuszczą taki zestaw na trasę to może tak samo skasują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Z tego co widzę na załączonym filmie, to Transfogarska jest łagodniejsza od Grossglokner.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Owca81

Ciągnikiem było by x3 3.0d a za sobą 840 dmc.... pytam bo w tym sezonie zrobiłem ta trase motocyklem i bylem tak zaczarowany ze niewiem czy mijalem jakas przyczepę.a marzy mi sie z dziewczynami taki przelot do Słowenii....

Btw. To nie jakaś tam wąska kreta ciasna druzka ...to też o jakimś utrudnianiu innym raczej mowy niema nie wspominając ze 98 % To motocykle: )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

Absolutnie nie wolno !!!! Wybijcie sobie z głowy :nono: Tylko kampery. Tam słabsze osobówki maja problem solo wyjechać :nono:   Zarówno z jednej jak i z drugiej strony są kempingi, więc problemu z noclegiem nie ma. 

Transalpina i Transfogara są łagodniejsze i niższe. Hochalpenstrasse - bo o niej mówimy, wyjeżdża na ponad 2500 mnpn, a różnica poziomów to 1500 m - który zestaw to wytrzyma ??? Poza tym, z tego co pamiętam, to jest zakaz biwakowania/postoju nocnego na licznych tam parkingach - ale tu mogę się mylić  :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Owca81

No właśnie pytam..... bo byłem motocyklem i 150 konnym koniem nie wydawało się stromo :D :D trzeba odkopać materiał wideo.. .. wiem że camperow było mnóstwo ... jeden ambitny nawet brukiem na sam szczyt pociągnął gdzie nawet motocyklem nie szło się obrócić. :)

Edytowane przez Owca81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
andiat

No właśnie pytam..... bo byłem motocyklem i 150 konnym koniem nie wydawało się stromo :D :D trzeba odkopać materiał wideo.. .. wiem że camperow było mnóstwo ... jeden ambitny nawet brukiem na sam szczyt pociągnął gdzie nawet motocyklem nie szło się obrócić. :)

http://grossglocknerstrasse.eu/ceny/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vrs

Ale jest zakaz czy nie ma?

Bo są zestawy co tę trasę wytrzymają. Rozumiem że pytanie jest natury formalnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
niebieski

Absolutnie nie wolno !!!! Wybijcie sobie z głowy :nono: Tylko kampery

No właśnie, piszesz tak, bo tak podpowiada zdrowy rozsądek - czy może jest oficjalny zakaz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

No właśnie, piszesz tak, bo tak podpowiada zdrowy rozsądek - czy może jest oficjalny zakaz?

Uczciwie powiem - nie pamiętam, a na stronie nie mogę się doszukać. Jednak nie wyobrażam sobie tam jazdy z przyczepą  :nono:  Ale ludzie w różne miejsca wjeżdżają...... Podejrzewam jednak, że przy wjeździe są znaki zakazu. Tak jak tu: https://goo.gl/maps/1BZcuKBQFcD2,a cóż to za trasa ?? Ledwie na 1640 mnpn  :niewiem:  Wjechaliśmy tam przypadkiem, bo nie zauważyliśmy znaków zakazu. Nigdy więcej nie chciałbym tego powtórzyć, budę maiłem jeszcze wtedy małą (1000 DMC) a jechać musiałem na jedynce najpierw pod górę, a potem z góry, a i tak spaliłem hamulce i w aucie i w budzie. Nie polecam  :czerwona:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi