Skocz do zawartości

Kip 42 uszkodzona tylna listwa


Jurek J-Z

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co się dziwisz, sprawca powiedział co chciał powiedzieć aby było dla niego jak najtaniej, wcale nie musiał się na tym znać.

Ja osobiście nie dał bym nawet 100zł, jak myślisz dlaczego?

Oświeć mnie i resztę:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... bo sprawca zawsze proponuje jak najmniej a poszkodowanemu koszty rosną z każdą minutą... Nie chodzi tutaj o Toma lecz o zasadę.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeć mnie i resztę:]

A ty zaproponowałbyś  jako sprawca ile 1000zł ? Bo z tego tak wynika :hmm:

Jestem pewny że dałbyś 100zł i już, no chyba że się mylę a może tak być i jesteś tak uczciwy że dałbyś gościowi na naprawę i jeszcze górka kilka stówek

jeżeli tak jest to przepraszam nie było tematu z mojej strony :blagac: 

 

.... bo sprawca zawsze proponuje jak najmniej a poszkodowanemu koszty rosną z każdą minutą...

To po pierwsze, a po drugie zwyżka na OC jaką dostaniemy po szkodzie jest przeważnie o wiele mniejsza niż to co mielibyśmy zapłacić z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

 

To po pierwsze, a po drugie zwyżka na OC jaką dostaniemy po szkodzie jest przeważnie o wiele mniejsza niż to co mielibyśmy zapłacić z własnej kieszeni.

 

Dlatego ja osobiście dziwię się załatwianiu  takich szkód po "przyjacielsku".

 

Na podstawie szkody w moim aucie to stawka OC wzrosła sprawcy kolizji   o 120 złotych a koszty naprawy przekroczyły  kwotę 3000 złotych / przy naprawie w ASO / a sprawca chciał płacić za szkody skromne 500 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w przypadku małej szkody - do 500zł płaciłbym gotówką oczywiście pod warunkiem, że poszkodowany chce ją przyjąć.  Mój pesel widnieje w chyba 5 pojazdach, wszędzie po za towarówką płacę pakiet pełen ze składkami niestety grubo powyżej 1000 zł. Wiem jak ubezpieczycie patrzą na klienta z nawet jedną małą szkodą.. 

 

innym tematem jest ochrona zniżek, mam wykupione na każdy samochód i przyczepę wiec teoretycznie jestem kryty, ale tu jest gwiazdka że i tak każda szkoda idzie do informacji UFG i wisi nad nami w kartotece. Przy wznowieniu polisy na pojazdy nie mam prawa zmienić ubezpieczyciela po szkodzie, bo każdy inny doliczy mi "karę" za szkodę, czasami 100, a raczej 300-1000zł. Jeżeli mam szczęście to mój bieżący ubezpieczyciel akurat w kolejnym roku nie przewidział dla mnie podwyższenia ceny ( nie zależnie od kolizji to jest fajnie), gorzej jak akurat pojazd wpadnie w inną kategorię wiekową i szkodową modelu i jeszcze kod pocztowy zmieni się niekorzystnie u tego ubezpieczyciela... i nagle muszę jednak zmieniać.. idzie za mną szkoda i kasa leci nie mówiąc o formalnościach. Wyciągam 300-500zł i za 15min zapominam o sprawie odpracowując budżet. Nie bawię się w policję, papiery i np mandat od 200zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty zaproponowałbyś jako sprawca ile 1000zł ? Bo z tego tak wynika :hmm:

Jestem pewny że dałbyś 100zł i już, no chyba że się mylę a może tak być i jesteś tak uczciwy że dałbyś gościowi na naprawę i jeszcze górka kilka stówek

jeżeli tak jest to przepraszam nie było tematu z mojej strony :blagac:

 

To po pierwsze, a po drugie zwyżka na OC jaką dostaniemy po szkodzie jest przeważnie o wiele mniejsza niż to co mielibyśmy zapłacić z własnej kieszeni.

Od razu dałbym na oc bo to nie małe koszty. Moja kobita walnęła w babke i lekko uszkodziła zderzak dosłownie 2 odbicia od naszego. Nie chcieli się dogadać tylko z oc. Z oc wyciągnęli 5 tyś a mi składka wzrosła tylko o 180 zł na jednym aucie. Po czym zmieniłem ubezpieczalnie na ta gdzie mam drugie auto i składka o 100 zł mniej. Na drugim aucie nie dostałem nic więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zlośliwy jesteś Tomku ostatnio, pomijam fakt że telefonów też już nie odbierasz.

Nie jestem złośliwy, chcę tylko powiedzieć że ani bym nie dał kasy ani bym jej nie przyjął.

Nikt nie jest w stanie określić zakresu szkody (nawet z pozoru małej) w jednej chwili, może się okazać

że po oddaniu auta czy przyczepy do warsztatu koszta mogą być wbrew pozorom ogromne i co w tedy, pójdziemy

do sprawcy i powiemy aby kupił nam nowe auto :look:   a on powie, spadaj ja Ci dałem 500zł wziąłeś kasę  to twój problem.

Ja nie jestem expertem w ocenianiu szkody komunikacyjnej i nie mam zamiaru się szarpać z nikim ani jako poszkodowany ani jako sprawca.

Miałem już taki przypadek, przywaliłem w auto spisałem papier i dołożyli mi 10% do OC na jeden rok.

Piszę tylko że to ja bym tak zrobił i nie upieram się że jest to dobre rozwiązanie, ale teksty że za 150 zł to ja bym ręcznie tłumaczył są słabe.

Jednego jest przeciwny przy stłuczkach komunikacyjnych, to wzywanie policji kiedy wiadomo jasno kto jest sprawcą a kto poszkodowanym

nie uśmiecha mi się wzbogacać państwa w ten sposób.

Co do telefonu, zadzwoń ja po awarii telefonu mam straszne braki w numerach :oslabiony:  pogadamy na spokojnie.

Od razu dałbym na oc bo to nie małe koszty. Moja kobita walnęła w babke i lekko uszkodziła zderzak dosłownie 2 odbicia od naszego. Nie chcieli się dogadać tylko z oc. Z oc wyciągnęli 5 tyś a mi składka wzrosła tylko o 180 zł na jednym aucie. Po czym zmieniłem ubezpieczalnie na ta gdzie mam drugie auto i składka o 100 zł mniej. Na drugim aucie nie dostałem nic więcej

No i sprawa jasna  :ok:   :ok:   :ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio szkodę całkowitą klienta. Czołówka corsy ze sprinterem, auta trafiły się naroznikami. Sprawca miał ponad 20pkt i wybłagał aby policji nie wzywać bo straci prawko i pracę. Ubezpieczyciel wypłacił 3500 Za starą corse. było oświadczenie i 2 świadków. Po kilku miesiącach wezwanie na sprawę o wyłudzenie bo stwierdzili że to była ustawka. Teraz razem ze świadkami wszyscy do sądu.

 

Zawsze policja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.