Skocz do zawartości

Wakacje 2017 - Włochy początek czerwca - ktoś chętny? Dzieci będą miały 3,5 + 6,5 :)


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

są też oczywiście właśnie listy typu top 10 niemieckich parków rozrywki, ale na tej liście tylko 3/25 są z Niemiec, a na pierwszym miejscu jest Europapark. poza tym są z De te dwa: lego i pleymobil z Bawarii, czy raczej Frankonii, czyli może wypaść w miarę po drodze z Polski do Włoch. O ten: http://www.playmobil-funpark.de/en/Ktoś mi o nim wczoraj mówił, ale sama nie byłam. Pod tamtą listą są opinie.

ten Europapark wydaje się ciekawy, ale dla nas to na jakiś weekend.

Do Włoch będziemy jechać może przez Bazyleę i Lucernę, dalej prawie każda opcja daje na 1/2 miejscu Mediolan. Dopiero czytam sobie o tych miejscach, więc rozrzut mam od Lazurowego Wybrzeża do Umbrii, chciałabym zobaczyć Ligurię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my będziemy w Legolandzie w jakiś weekend po prostu pewnie.

jakby nie patrzeć jedziemy przez Karlsruhe, a wtedy Europapark to już rzut beretem. Ale jak nie wracać na Stuttgard, to można by polecieć tam, gdzie mieliśmy mglisty zarys na wstępie Francja-Włochy.

Dalej na południe też można. Ale np. Rzym najlepiej zwiedzać zimą.

Zaraz...

Do Wloch z Lodzi jedzesz przez Karlsruhe??

To troszke nie po drodze  :bzik:

Co do parkow typu Europa Park w okolicy Karlsruhe to sa co najmniej trzy

 

Holiday Park   45km od KA

 Steinwasen-Park 150km

Europa-Park, Rust 120km

Legoland 180km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydra, no muszę to zaktualizować, dzięki przyczepa stoi w Łodzi, ponad 1,5 roku sierotka odwiedzana w wakacje, bo we Frankfurcie jest do kitu z miejscami do trzymania auta a co dopiero przyczepy, ale na wiosnę mamy ją zamiar w końcu ściągnąć.

a inna sprawa że ja faktycznie miewam czasem dziwnie po drodze różne rzeczy ;)

byłaś w tych parkach? mnie karuzele i kolejki średnio ciągną, ale w sumie weekend zaraz... ten Europa Park się przewija a Legoland wypada kiedyś nadrobić

Edytowane przez magdu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na kampie Vela Blu http://www.velablu.it/en/

w Cavallino-Treporti od 18 do 29 czerwca z parką 3 i 5 lat.

My raczej z tych leniwych, ale na wieczorne posiadówki zapraszam.

 

Włochy są super!

Trochę drogo to wygląda przy 4osobowej rodzinie. Czy w cenie tych 40 paru euro u nich na campie dostaje się prąd i prysznic czy to są rzeczy dodatkowo płatne. W sumie nad samym morzem, z basenem, może nie tak strasznie. Byliście już tam kiedyś czy 1 raz? Edytowane przez Tharule (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo to wygląda przy 4osobowej rodzinie. Czy w cenie tych 40 paru euro u nich na campie dostaje się prąd i prysznic czy to są rzeczy dodatkowo płatne. W sumie nad samym morzem, z basenem, może nie tak strasznie. Byliście już tam kiedyś czy j

Tak

jest w cenie.

Edytowane przez wydra (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydra, no muszę to zaktualizować, dzięki przyczepa stoi w Łodzi, ponad 1,5 roku sierotka odwiedzana w wakacje, bo we Frankfurcie jest do kitu z miejscami do trzymania auta a co dopiero przyczepy, ale na wiosnę mamy ją zamiar w końcu ściągnąć.

a inna sprawa że ja faktycznie miewam czasem dziwnie po drodze różne rzeczy ;)

byłaś w tych parkach? mnie karuzele i kolejki średnio ciągną, ale w sumie weekend zaraz... ten Europa Park się przewija a Legoland wypada kiedyś nadrobić

Ja tez nie lubie karuzel.

Steinwasen-Park jest super! zobacz moze na you tube ale z Frankfurtu to okolo 300 km.

Jedziesz do Wloch przez Szwajcarie? Pamietaj potrzebujesz dwie winety czyli 80 euro. Jak przez Austrie to podaruj sobie kierunek Karlsruhe-Stutgart. To jest po prostu katastrofa. My sami ostatnio pojechalismy przez Heilbronn i granica w Passau. Niwiele dalej ale duzo luzniej.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedną stronę chcemy jechać na Basel, więc na Karlsruhe, ale już nie na Stuttgart. Jak jedziemy we 2 to lubimy jechać w nocy i się zmieniać, zwłaszcza że zgrywamy się (bez)sennością i najszybciej wychodzi (bo w pojedynkę w nocy to jednak oczy się buntują) i tak staramy się unikać korków. Może zmotywujemy się do weekendu w Szwajcarii, skoro mamy kupwać winietkę na cały rok ;)

a w drugą stronę może przez Austrię to faktycznie polecimy na Norymbergę. Tam może ktoś z Polski ma po drodze?

 

W sąsiednim wątku jest plan podróży na 23/24 maj-11 czerwiec. Toskania i Garda.

Nasz termin prawdopodobnie 27 maj-11 czerwiec.

Im więcej czytam tym bardziej widzę, że przydałoby się dwa miesiące a nie dwa tygodnie. Na pewno kilka razy trzeba będzie się ruszyć.

Edytowane przez magdu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie mam do kolegów i koleżanek, którzy już odwiedzali kempingi we Włoszech: Czy faktycznie na niektórych kempingach na baseny udajemy się dodatkowo ubrani w czepek? Jakie są powody?

Ja spotkalam sie z tym tylko raz ale slyczalam od innch, ze tez im sie trafilo.

Dlaczego?

Nie wiem :smirk:

Edytowane przez wydra (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na niektórych campingach czepki są  wymagane i egzekwowane przez ratowników. Tak było np. na campingu Laguna Village w okolicy Caorle. Podobnie jest chyba na campingu Mare Pineta w Sistianie, który biorę pod uwagę na ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych włoskich kempingach czepki na basenach są rzeczywiście dość rygorystycznie przestrzegane.

 

Magda ten kemping w Sistianie rozumiem, że chcesz traktować jako bazę do zwiedzania okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy zupełnie tej okolicy, stąd pomysł. Ma być blisko, we Włoszech i z kamienistą, kamyczkową plażą. Traktujemy to jako cieplne i słoneczne doładowanie, gdybyśmy w Norwegii zmarzli ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy raz udaje się na wakacje z przyczepą bo do tej pory był namiot i stacjonowanie po min. tygodniu na jednym kempingu i chciałbym spytać czy kempingi wynajmują parcelę na 1-2 doby? Chciałbym się w czasie dojazdu na miejsce docelowe zatrzymać w 2-3 miejscach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz udaje się na wakacje z przyczepą bo do tej pory był namiot i stacjonowanie po min. tygodniu na jednym kempingu i chciałbym spytać czy kempingi wynajmują parcelę na 1-2 doby? Chciałbym się w czasie dojazdu na miejsce docelowe zatrzymać w 2-3 miejscach.  

 

zalezy od obłożenia i lokalizacji... czesto na przelotowych tak - ale na tych obleganych .... to zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.