Skocz do zawartości

Wakacje 2017 - Włochy początek czerwca - ktoś chętny? Dzieci będą miały 3,5 + 6,5 :)


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

A więc ... sezon wakacyjny się już prawie skończył ;)

 

Między kolejnym nartami czas pomyśleć o wyjeździe na wakacje w przyszłym roku.

 

Tak więc :)

 

Kierunek:

Włochy - może gdzieś odrobinkę bardziej na południe poniżej Wenecji?

 

Poszukujemy towarzystwa (przede wszystkim dla dzieci ;) ) ale my też chętnie z kimś posiedzimy wieczorami ;)

 

Nasza rodzinka to nasza dwójka + córka obecnie 5,5 syn 2,5

 

Myślimy o wyjeździe na początku czerwca (ostatni rok bez szkoły więc przed sezonem)

 

Czy kogoś taki wyjazd by interesował?

 

o nas:

Mamy doświadczenie w podróżach zagranicznych - może ktoś ma obawy przed wyjazdem sememu?

 

Nie narzucamy się i możemy spędzać czas wspólnie a także zupełnie osobno

 

Dużo jeździmy na rowerach

 

Nie mamy barier językowych ;)

 

Po drodze śpimy na kempingu lub na haku :) 

 

W planie przejazdu chętnie uwzględnimy postój w jakimś parku rozrywki w DE 

 

 

Info w temacie lub  na PW ;)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć Kamil,

ja także planuję w przyszłym roku Włochy i Twoja propozycja jest bardzo ciekawa. Jednak u mnie dzieciaki są w wieku 6 i 8, co się wiąże ze szkołą, tak więc nasz wyjazd będzie już w sezonie.

My także lubimy rowery, choć w tym roku byliśmy na Chorwacji przez 3 tygodnie z rowerami i tylko raz je odpaliliśmy na Węgrzech.

Raz spaliśmy na haku i więcej tego nie chcemy robić, choć jak będzie konieczność to też damy radę.

Też myślałem o legolandzie czy innej atrakcji po drodze, której próżno szukać u nas w kraju.

 

Brakuje jeszcze w Twoim poście na ile chcecie jechać. Ja planuję przynajmniej 2 tygodnie, najlepiej trzy. Także napisz, czy jesteś stacjonarny, czy często się przemieszczasz. Ja maksymalnie co 3-5 dni jadę w nowe miejsce, tak więc ja chciałbym dojechać przynajmniej do Rzymu jak nie dalej (opcja 3 tygodnie).

 

Powodzonka w poszukiwaniu towarzystwa, na pewno warto jechać z kimś - zawsze raźniej. A jak się znajdzie "bliźniacze dusze", jeżeli wiesz o co chodzi, to już w ogóle wyjazd bajka.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd 2 tygodnie + 2 dni czyli np od piątku do niedzieli 16dni :)

 

Termin mocno obstawiamy początek czerwca żeby wykorzystać niższe ceny - ale to jeszcze do dyskusji.

 

Na rowerach jeździliśmy praktycznie codziennie :) 

 

Mamy markize ale co 2-3 dni to dla nas za często ... 1 zmiana to jeszcze tak .... nasze dzieci szczególnie młody jeszcze są za małe na takie przemieszczanie ...:)

 

ale mamy całą zimę na zastanawianie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

cześć!

Nie wiem, jak inne szczegóły, ale skład mamy podobny, towarzystwo dla dzieciaków brzmi ciekawie. Termin na ten rok u nas też właśnie dla ostatniego lata przed sezonem, młoda idzie do pierwszej klasy od sierpnia. Wakacje wypadają u nas w lipcu, więc powinniśmy się wyrobić z urlopem do końca czerwca, więc generalnie też czerwiec właśnie.

Jeszcze nie sprawdzaliśmy dokładnie na mapie, myślimy o Włochach, generalnie południe. Lubimy zwiedzać, ale ciepła plaża latem koniecznie. :)

Park rozrywki na południu De, może Legoland?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas z planów wyjazd dopiero od 3.06 możliwy ze względów firmowych ...

 

ale plan niezmienny kierunek Włochy i chyba Toscania?

 

Legoland widzielismy myślalem o

http://www.europapark.de/en

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my będziemy w Legolandzie w jakiś weekend po prostu pewnie.

jakby nie patrzeć jedziemy przez Karlsruhe, a wtedy Europapark to już rzut beretem. Ale jak nie wracać na Stuttgard, to można by polecieć tam, gdzie mieliśmy mglisty zarys na wstępie Francja-Włochy.

Dalej na południe też można. Ale np. Rzym najlepiej zwiedzać zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie plany wyjazdowe też zaczynają się klarować, na 99% wyjazd będzie między 26 a 28 maja a powrót ok 18 czerwca. Ze względu na wczesny termin wybraliśmy kierunek południowy - Peljesac, lecz ten temat też obserwujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja równiez dopisze się do tematu propozycji wyjazdu do Włoch. Z racji że Chorwacja zaliczona kilka razy, pomyślałem o zmianie na Włochy.

Termin - raczej po zakończeniu roku szkolnego. Szukam miejsca aby dodatkowo brat z rodzinką mógł się "zabookować" w bungalow na tym samym kempingu.

Przeglądam oferty kempingów na północy i póki co mnie nie przekonują, znaczy się samo morze i plaża mnie nie przekonują. Trudno jest coś znaleźć kompromisowego, czyli w miarę tanie domki (do 100E/doba dla 2+2) i ładny kemping z basenami, ładną plażą i czystą wodą.

Macie jakieś typy?

Mój ostatni typ campinglagunavillage.com

Dzieci: 10 i 14 oraz 12 i 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google podrzucają coś takiego

  1. Europa-Park, Rust, Baden-Württemberg
  2. PortAventura Park , Salou, Spanien
  3. Tivoli, Kopenhagen, Dänemark
  4. Disneyland Park, Marne-la-Vallee, Frankreich
  5. Gardaland Park, Castelnuovo del Garda, Italien
  6. Walt Disney Studios Park, Marne-la-Vallee, Frankreich
  7. Alton Towers, Farley, Großbritannien
  8. Zoomarine Algarve, Guia, Portugal
  9. Paultons Park, Home of Peppa Pig World, Romsey, Großbritannien
  10. Efteling, Kaatsheuvel, Niederlande
  11. Adventure Island, Southend-on-Sea, Großbritannien
  12. Futuroscope, Chasseneuil-du-Poitou, Frankreich
  13. Jungle Parc, Santa Ponsa, Spanien
  14. Playmobil Fun Park, Zirndorf, Bayern
  15. Divo Ostrov, St. Petersburg, Russland
  16. Minitalia Leolandia, San Gervasio, Italien
  17. Djurs Sommerland, Nimtofte, Dänemark
  18. Lisebergs Nojespark, Göteborg, Schweden
  19. Le PAL, Dompierre-sur-Besbre, Frankreich
  20. GreenWood Forest Park, Felinheli, Großbritannien
  21. Mirabilandia, Ravenna, Italien
  22. Nigloland, Dolancourt, Frankreich
  23. Pleasure Beach, Blackpool, Großbritannien
  24. Sundown Adventureland, Retford, Großbritannien
  25. Legoland, Günzburg, Bayern

 

Jak nie legoland, to jest jeszcze Pleymobil, też Bawaria.

a ten Europapark ma bardzo dużo fajnych opinii. Możemy go obczaić w pierwszy cieplejszy weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.