Skocz do zawartości

Knaus - dwie z tego samego roku a zupełnie inne


typ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś powiedzieć która z nich rzeczywiście jest z roku 1993?

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-CID5-IDhpZux.html

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-sunwid-93-CID5-IDhcDAt.html

Oferty dodane tego samego dnia, a ceny jakże inne :-)

Jedna nieco starsza (inna linia, inny "tyłek"). Czy ta starsza jest sprzed 1993 roku, czy ta nowsza jest po 1993 roku, czy też w tym roku był jakiś lift i można spotkać takie i takie?

No i co powiecie konkretnie o tym modelu z nowszą linią, tym droższym... Oczywiście cena jest za wysoka, to wiem, ale co jeszcze... Jak to w praktyce jest jeśli okna boczne są nieotwierane, czy nie jest to jakiś argument "przeciw"... Podoba mi się linia tych Knausów i układ w środku.

Jaki to konkretnie model, bo na liście modeli z 1993 roku wrzuconej przez Kristofera nie mogę jej umiejscowić, ale pasuje mi do 450TU lub 450TK a może nawet 485TU, cokolwiek te oznaczenia literkowe dodatkowe mówią.... bo tak naprawdę oznaczenia 8605 jeszcze nie rozszyfrowałem...

Widział ktoś z Was te konkretne egzemplarze?

Szukałem broszur Knausa, nigdzie nie znajduję, w "wątku knausa" też nie ma...

Kristofer ma za to z tego co widzę dużo broszur Knausa, może znajdzie też z lat 1992-1994 jakąś :-)

Edytowane przez typ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego właśnie w tych latach nastąpił lifting modeli Knausa. Od 1993 roku spotyka się modele z zaokrąglonym przodem. Obydwie mogą pochodzić z tego rocznika.

Brak zderzaka w tańszym Knausie może wynikać z faktu, iż jest to słabsza wersja wyposażenia, prawdopodobnie "Country", a ta droższa to "Sudwind" czyli oczko wyżej.

Nie wiem czemu uważasz, że cena jest za wysoka - porównywalna budka na zachodzie kosztuje około 3 tys Euro, albo więcej - mówimy oczywiście o zadbanym, suchym i sprawnym egzemplarzu.

Zawsze też można kupić tańszą przyczepę i później remontować co sumarycznie wychodzi sporo drożej, ale fajnie jest kupić coś tanio.

 

Knaus podaje rozmiar przyczepy mierzony w środku, po podłodze.

Literki przy opisie modelu odpowiadają układowi wnętrza. 

TU - podkowa przy drzwiach a drugm stolik z podwójnym spaniem z przodu

TK - układ z podkową z tyłu, z przodu wzdłużny piętrus a obok mały stolik, rozkładany na duże spanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.