Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ładunek pakujemy do odpowiedniego holownika. :blagac:

PRZYCZEPA KEMPINGOWA TO TO NIE PRZYCZEPA TOWAROWA ! :nono:

Bezpieczeństwo podczas jazdy jest bezcenne :swieca:

Jak jadę i widzę w zestawie kemping "objuczony" rowerami,

TO UZNAJĘ TO SYTUACJĘ NAJWYŻSZEGO  ZAGROŻENIA

i wtedy ...... .

Jeżeli jest dobrze wyważony i mieści się w ładowności to w czym problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli jest dobrze wyważony i mieści się w ładowności to w czym problem?

Jak pojeździsz takim i takim zestawem /oby szczęśliwie do celu/to sam zrozumiesz.

Przyczepa ma gabaryty dużo większe od holownika tradycyjnego holownika,

co właśnie ma decydujące znaczenie w czasie jazdy takim zestawem.

Fizyka ma tu swoje bezwzględne prawa i niczego nie daruje.

Mówisz dobrze wyważony ... hm....

Jest tu taki watek o wężykowaniu przyczepy.

Poczytaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/22659-w%C4%99%C5%BCykowanie-przyczepy/?hl=w%C4%99%C5%BCykowanie

http://forum.karawaning.pl/topic/20185-ostrze%C5%BCenie-tak-si%C4%99-ko%C5%84czy-w%C4%99%C5%BCykowanie-przyczepy-i-wymarzony-urlop/?hl=w%C4%99%C5%BCykowanie

Powtarzam! aby jazda była bezpieczna, przyczepa musi być max pusta /wszystko w holowniku!!!/,

a pojazd holujący max duży, o np. taki :

http://forum.karawaning.pl/topic/20574-fendt-xaver-joker-530-l/

post-19580-0-56285200-1471282205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojeździsz takim i takim zestawem /oby szczęśliwie do celu/to sam zrozumiesz.

Przyczepa ma gabaryty dużo większe od holownika tradycyjnego holownika,

co właśnie ma decydujące znaczenie w czasie jazdy takim zestawem.

Fizyka ma tu swoje bezwzględne prawa i niczego nie daruje.

Mówisz dobrze wyważony ... hm....

Jest tu taki watek o wężykowaniu przyczepy.

Poczytaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/22659-wężykowanie-przyczepy/?hl=wężykowanie

http://forum.karawaning.pl/topic/20185-ostrzeżenie-tak-się-kończy-wężykowanie-przyczepy-i-wymarzony-urlop/?hl=wężykowanie

Powtarzam! aby jazda była bezpieczna, przyczepa musi być max pusta /wszystko w holowniku!!!/,

a pojazd holujący max duży, o np. taki :

http://forum.karawaning.pl/topic/20574-fendt-xaver-joker-530-l/

post-19580-0-56285200-1471282205.jpg

Niby tak, teoria swoje ale praktyka pokazuje że nie każdy ma taki holownik... poza tym napisałeś że najwyższe ryzyko kiedy jest buda jest obładowana rowerami i na to zareagowałem, a nie że holownik za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, teoria swoje ale praktyka pokazuje że nie każdy ma taki holownik... poza tym napisałeś że najwyższe ryzyko kiedy jest buda jest obładowana rowerami i na to zareagowałem, a nie że holownik za mały

rower to też ładunek, sam napisałeś :hmm:

Tylko że jeszcze instaluje się je w najmniej odpowiednim miejscu,

albo na tylnej ścianie, albo na dyszlu, a to to już najwyższe ryzyko :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani tył, ani dyszel, ewentualnie na osi,

ale to tez bardzo niewiele.

Ten filmik Ci coś może wytłumaczy:

Jest ich tam więcej.

 

Do tego co widać na tych filmikach trzeba dodać jeszcze warunki aerodynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam :)

Każdy ma co lubi :yay:

Ale kolega szuka sprzęta, trzeba mu pomóc :look:

 

Zgoda, szukam ''sprzeta'' ale to nie znaczy że jestem zielony, holowałem i kampingową, i lawety, i towarówki i lekkie bez hamulca. Wiem jak się przyczepa zachowuje, wiem co to wężykowanie, bo jak raz mnie złapało to popatrzyłem w lusterko czy brązowy ślad nie został :) także takich podstaw nie musisz mi tłumaczyć. Większe zagrożenie jest świerzak za kółkiem pandy 1.2 niż doświadczony kierowca z 12m zestawem i rowerami na dupie i na dyszlu. Pewnie że wiele rzeczy lepiej byłoby zrobić inaczej np rowery na dachu, ale wrzuć np rower na dach sprintera.

Jak się ma w budzie łóżko na tyle 160/200 ze schowkiem 4 m3 do którego jeszcze wrzuca się przedsionek i tonę innych klamotów i do tego 3 rowery na tyle to się zgodzę ze nieszczęście gotowe.

W czasie kiedy pierwszy raz holowałem kamping nie wiedziałem o takich rzeczach. Pewnie mnie zjecie żywcem i to bez popitki, ale jak zmienilismy kamping, jechaliśmy z adriatyku nad śródziemne we wloszech, ok 300km to tak do d.... załadowałem przyczepe że nacisk na hak miała z -5kg, dyszel sam do góry uciekał. Ale mówiąc szczerze bardzo dobrze ją się holowalo, tylko sie kiwała i ciągle zaczep o kulke stukał. Ale szła jak po sznurku. Natomiast wężykowanie zaliczyłem przy książkowym załadunku i rozmieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, szukam ''sprzeta'' ale to nie znaczy że jestem zielony, holowałem i kampingową, i lawety, i towarówki i lekkie bez hamulca. Wiem jak się przyczepa zachowuje, wiem co to wężykowanie, bo jak raz mnie złapało to popatrzyłem w lusterko czy brązowy ślad nie został :) także takich podstaw nie musisz mi tłumaczyć. Większe zagrożenie jest świerzak za kółkiem pandy 1.2 niż doświadczony kierowca z 12m zestawem i rowerami na dupie i na dyszlu. Pewnie że wiele rzeczy lepiej byłoby zrobić inaczej np rowery na dachu, ale wrzuć np rower na dach sprintera.

E.... no ..... SPRINTER !!!  :hmm: To do środka takie klamoty :yay:

OK Spoko. Życzę byś znalazł odpowiednią przyczepkę,

a wtedy przyjemności z wypoczynku. Będę kibicował.

Jak coś wypatrzysz na mazowszu to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.... no ..... SPRINTER !!!  :hmm: To do środka takie klamoty :yay:

OK Spoko. Życzę byś znalazł odpowiednią przyczepkę,

a wtedy przyjemności z wypoczynku. Będę kibicował.

Jak coś wypatrzysz na mazowszu to służę pomocą.

Zapamiętam :) jak już wcześniej pisałem na razie się rozeznaje, nie pili mnie zakup, chce znaleźć fajną bude. Zwłaszcza że na wrzesieñ mam rezerwacje z eurocampów także nie musze mieć na już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co myślicie o tej sztuce?

http://otomoto.pl/oferta/hobby-420-exclusive-lekka-jak-nowa-tv-pzedsionek-okazja-1999nowy-model-dmc1000kg-ID6yB6Bt.html#a81800bec5

 

Jak dla mnie coś za tania zważywszy na wyposażenie. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.