Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Przedsionek albo roleta - 1500

Kable przyłączeniowe - 250

Krzesełka i stół - 300

Dywan na ziemię - 250

Naczynia - 200

Uchwyty na rowery - 1000

Opony (starsze niż 8 lat - wymiana) - 500

Pyłyny do toalet - 100

Zbiorniki na wodę - 400

Kliny najazdowe - 100

Butla - bo pewnie je nie ma - 100

Przegląd machaniczny (najazd, amory, oś, stabilizator - coś do wymiany zawsze będzie) - od 200

Pokrowiec na najazd - 50

I nie wiem co jeszcze... ???

 

Pewne rzeczy są jednak niezbędne, a częsć można skombinować np z domu.

Tak czy siak wydatek będzie i zakupy najlepiej jest robić w zimie bo są znaczne upusty

Zgoda, ale też nie trzeba wszystkiego na hura od razu kupić. Z handlarzy to jakoś dobre opinie słyszałem o centercamp w bieruniu, ponoć nie szabruje przyczep z takiego dodatkowego wyposażenia jeżeli miały jak on kupował. Poza tym jeszcze na ten moment nie kupuje, rozglądam sie, czytam, oglądam. Dzięki temu odkąd sie zarejstrowałem wiem jakiego układu szukam, właśnie jak ta z linku, osobne duże łóżko, pietrus i podkowa. A jak już będę kupował to najprawdopodobniej skocze do holandii, i tam chciałbym od prywaciarza kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oprócz naczyń i pokrowca na najazd czego nie weźmiesz na wakacje z powyższej listy ?

Bo moim zdaniem wymieniłem najważniejsze rzeczy...

Krzesełka i stół mam, butle też, baniaki na wode mam przedłużacz tak samo. Przedsionek i bagażnik na rowery mam nadzieje trafić z przyczepą a jak nie to wtedy będę się martwił.

 

Apropo wyposażenia na wakacje, ile orientacyjnue może ważyć ładunek. Bo widze że budy o dmc ok 1300, ładowności mają 280-300kg. Wydaje mi sie troche mało, same rowery z bagażnikiem to z 70kg (4szt) przedsionek pewnie ze 30, a gdzie butle, woda, przedłużacze, jedzenie, krzesełka i cały majdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel od kosiarki się nie nada...

Na szarą wodę są specjalne zbiorniki na kołach... a na pitną może być albo nie - ja nie miałem (nie chodzi mi o bańki do jej noszenia)

Przedsionek u "chandlarza" - rzadko.

To już wiem o co chodzi, jak kupie to będę wiedział czego brakuje. A co powiesz o tej ładowności? Przedłużacz na szpuli 3x1,5mm sie nie nada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesełka i stół mam, butle też, baniaki na wode mam przedłużacz tak samo. Przedsionek i bagażnik na rowery mam nadzieje trafić z przyczepą a jak nie to wtedy będę się martwił.

 

Apropo wyposażenia na wakacje, ile orientacyjnue może ważyć ładunek. Bo widze że budy o dmc ok 1300, ładowności mają 280-300kg. Wydaje mi sie troche mało, same rowery z bagażnikiem to z 70kg (4szt) przedsionek pewnie ze 30, a gdzie butle, woda, przedłużacze, jedzenie, krzesełka i cały majdan

 

 

to wszystko zależy od właściciela. Dla jednego 300kg ładowności w papierach to rewelacja a dla mnie mniej niż minimum. Celuję w przyczepy o jak największej ładowności i DMC, bo i tak viatoll nie jest mi obcy :(. Aktualnie dobiłem do 580kg ładowności przy dmc 1700kg.

 

masz duży samochód, przedsionek do niego zapakujesz, jak będzie duży, z gumowym dachem to może ważyć bliżej 60kg. Jak masz 4 osoby w przyczepie to kolejne 60kg mogą ważyć ubrania na wyjazd. Worka ziemniaków nie zabieraj, a jak trzeba to do samochodu :), wodę mineralną na zgrzewki też się kupi nawet za granicą.

 

Jak policzyć przedsionek, mover, klimatyzację, akumulator, 2 butle z gazem, ubrania, lodówka, krzesła, stół,rowery,  woda w zbiornikach to i 400kg będzie mało.

 

Commander niestety ma rację. Dużo wyposażenia trzeba dokupić, koszty są znaczne. Ale ty dobrze kombinujesz - uzbierasz to co potrzeba w kilka lat stopniowo, nie trzeba mieć wszystkiego na raz.

To już wiem o co chodzi, jak kupie to będę wiedział czego brakuje. A co powiesz o tej ładowności? Przedłużacz na szpuli 3x1,5mm sie nie nada?

3x1.5 nada się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo wyposażenia na wakacje, ile orientacyjnue może ważyć ładunek.

Wszystko zależy od Ciebie. Ja np. mam w przyczepie 220 kg ładowności i bieda jest. A przedsionek i rowery jadą w/na samochodzie. Jeden zabierze 100 kg gratów, inny 200, a jeszcze inny 300. Dopiero mając przyczepę zdałem sobie sprawę ile pewne rzeczy ważą.

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co załadować trzeba to mniej wiecej wiem, cale dzieciństwo jeździliśmy z budą, 3 lata temu mialem jeden sezon przyczepe tylko okazał sie szrot, teraz chce wrócić do karawaningu na dobre i nie chce już takiej budy za 5tys. Także mniej więcej wiem z czym to się je. Ale fakt faktem nie zdawałem sobie sprawy z tych kg, w tej wcześniejszej załadowałem co było potrzeba i w droge, nawet nie przyszło mi do głowy ważyć.

 

A co do dmc to zauważyłem że im większe tym na ładowność wiecej przeznaczone, ale nie chciałbym takiej szafy na 1700dmc, nie wiem czemu ale wolałbym mniejszą jak większą. Nie chodzi o viatoll bo na niego i tak raczej wskocze, ale ogólnie duża chyba bardziej kłopotliwa.

W dzieciństwie mieliśmu niewiadówke a ta 3 lata temu to dwu osobowa o dmc podajże 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, podjedź do CenterCamp i oblukaj.

Ja jestem zadowolonym klientem :).

Piszę Ci o tym, bo rozumiem, że jak w Holandii sprzedaje prywatna osoba to przyczepa jest sucha i nie ma się do czego przyczepić?

 

Zastanów się, nie mówię, że nie warto, tylko czy warto (jaki jest budżet) i ile z tego pochłonie droga i noclegi i ile będzie czasu aby na spokojnie oblukać każdą zaplanowaną cepkę u Holendra pod domem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co załadować trzeba to mniej wiecej wiem, cale dzieciństwo jeździliśmy z budą, 3 lata temu mialem jeden sezon przyczepe tylko okazał sie szrot, teraz chce wrócić do karawaningu na dobre i nie chce już takiej budy za 5tys. Także mniej więcej wiem z czym to się je. Ale fakt faktem nie zdawałem sobie sprawy z tych kg, w tej wcześniejszej załadowałem co było potrzeba i w droge, nawet nie przyszło mi do głowy ważyć.

 

A co do dmc to zauważyłem że im większe tym na ładowność wiecej przeznaczone, ale nie chciałbym takiej szafy na 1700dmc, nie wiem czemu ale wolałbym mniejszą jak większą. Nie chodzi o viatoll bo na niego i tak raczej wskocze, ale ogólnie duża chyba bardziej kłopotliwa.

W dzieciństwie mieliśmu niewiadówke a ta 3 lata temu to dwu osobowa o dmc podajże 900

Ja też jestem na etapie swojej pierwszej przyczepy, ale z takową już jeździłem do Chorwacji moim zdaniem najlepiej celować w coś w okolicach DMC1300-1500 mniejsze dla czterech osób będą za małe, większe to znowu trzeba mieć czym pociągnąć. Ja ogólnie jeżdżę tylko za granicę na wakacje i tam raczej w przyczepie spędza się mało czasu, jedynie żeby się wyspać :D Całe życie toczy się  przed przyczepą :D więc wskazany jest dobry przedsionek najlepiej z dodatkowym daszkiem :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, podjedź do CenterCamp i oblukaj.

Ja jestem zadowolonym klientem :).

Piszę Ci o tym, bo rozumiem, że jak w Holandii sprzedaje prywatna osoba to przyczepa jest sucha i nie ma się do czego przyczepić?

 

Zastanów się, nie mówię, że nie warto, tylko czy warto (jaki jest budżet) i ile z tego pochłonie droga i noclegi i ile będzie czasu aby na spokojnie oblukać każdą zaplanowaną cepkę u Holendra pod domem?

Spoko, jestem realistą a nie marzycielem, nie wierze że niemiec płakał jak sprzedawał i że w holandii tylko suche i piekne budy. Tylko że handlarz też musi pojechac, przywieźć i zarobić, i to na pewno nie tysiąc zł tylko wiecej. Poza tym też troche wypatroszy, a to z jakiejś butli a to z przedsionka itd. Zdaje sobie sprawe że moge wrócić na pusto, na pewno wolałbym wrocić bez budy niż kupić strucla na siłe. We frankfurcie nad menem mam rodzinnke także mam gdzie w pobliżu sie zatrzymać. Chociaż jakbym u nas trafił cos ciekawego to na siłe też nie napalam sie żeby jechać.

Ja też jestem na etapie swojej pierwszej przyczepy, ale z takową już jeździłem do Chorwacji moim zdaniem najlepiej celować w coś w okolicach DMC1300-1500 mniejsze dla czterech osób będą za małe, większe to znowu trzeba mieć czym pociągnąć. Ja ogólnie jeżdżę tylko za granicę na wakacje i tam raczej w przyczepie spędza się mało czasu, jedynie żeby się wyspać :D Całe życie toczy się przed przyczepą :D więc wskazany jest dobry przedsionek najlepiej z dodatkowym daszkiem :D

Właśnie z tego powodu nie chce takiej wielkiej, bo i tak w cepce sie głównie spi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby musi zarobić. Dla tego proponuję, zerknij na ogłoszenia i zobacz że te cepki maja taka sama cene lub wyższą niz u Nas.

 

Handlarz jezdzi do duzych centrow carawaningowych, ma swoje rabaty i uklady ale i nie pogardzi czyms co mozna podpicowac.

 

Ale sa tacy co w PL sprzedaja w realnych kosztach (czyli u Nas to juz jedne z najdrozszych) i maja towar ok.

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sie nie upieram, jak już będę kupował to sie zorientuje dokladniej. Na razie musze jeszcze pokolekcjonować bony nbp :) poza tym generalnie nie wierze polskim handlarzom, wiem że nie ma co generalizować bo jest to czasami krzywdzàce ale jednak

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesełka i stół mam, butle też, baniaki na wode mam przedłużacz tak samo. Przedsionek i bagażnik na rowery mam nadzieje trafić z przyczepą a jak nie to wtedy będę się martwił.

 

Apropo wyposażenia na wakacje, ile orientacyjnue może ważyć ładunek. Bo widze że budy o dmc ok 1300, ładowności mają 280-300kg. Wydaje mi sie troche mało, same rowery z bagażnikiem to z 70kg (4szt) przedsionek pewnie ze 30, a gdzie butle, woda, przedłużacze, jedzenie, krzesełka i cały majdan

Bo ładunek pakujemy do odpowiedniego holownika. :blagac:

PRZYCZEPA KEMPINGOWA TO TO NIE PRZYCZEPA TOWAROWA ! :nono:

Bezpieczeństwo podczas jazdy jest bezcenne :swieca:

Jak jadę i widzę w zestawie kemping "objuczony" rowerami,

TO UZNAJĘ TO SYTUACJĘ NAJWYŻSZEGO  ZAGROŻENIA

i wtedy ...... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.