Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a tak jeszcze sobie pomyślałem, czy reduktor jest o odpowiednim ciśnieniu?

Wiesz, czasem piec jest na 50mbar a reduktor wstawiony na 30mbar (ja tak miałem w Buerstnerze). Niby wszystko działało ale ogrzewanie własnie coś tak nie do końca. Po zmianie reduktora na prawidłowy czyli 50mbar, wszystko było ok.

 

Zobacz na to, bo w zasadzie najbardziej wrażliwym elementem na ciśnienie jest właśnie piec ogrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zapisze tu bo zapomne, butla z gazem waga 11,2, na dworze -6, piec włączony na 6 dmuchawa na 4. Testuje wydajność ogrzewania. Start godz 12.30

 

Przy takich założeniach j.w.  ja po ok 2h miałbym w środku spokojnie ponad 20stopni :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca ;)  ja mam malutką budke Ciężko tak "zdalnie" stwierdzić czy piec Tobie odpowiednio działa Musiałbys sie przyłożyć i zrobic dokładne próby pomiary i porównać z przyczepą o takiej samej wielkości W sumie też te piece to troche tak na czute trzeba brać bo tak jak koledzy pisali ustawienie na np4 nie oznacza że każdy piec tak samo będzie grzał Wpływ ma tez rodzaj ventu i sposób poprowadzenia rur, także widzisz że temat nie prosty i bardzo składowy A więc zacznij od dokładnego przeglądu i czyszczenia a potem testy ....  najlepiej z jakimś towarzyszem :pub:


edit;  ja piecyk zawsze odpalam i chodzi aż się rozgrzeje a potem dopiero włączam venta  :ok:  Taką kiedyś teorie słyszałem że jak od razu venta właczysz to piec sie odpowoednio nie rozgrzeje -czy to prawda niewiem, nie sprawdzałem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jaki problem zauważyłem to rura która idzie pod drzwiami, dalej z tyłu pos podkową i zakręca pod zabudowe kuchni, to do polowy podkowy jest jeszcze ciepła a dalej już zimna, w rezultacie pod siedzeniem na przeciwko wejścia czyli tam gdzie jest baniak z wodą i pod meblami kuchennymi jest całkiem zimno. Jak otwiera się szafki pod zlewem to ciągnie zimno jak cholercia.

 

Nie wiem jaki jest tego powód, czy za dużo zalaman rury i są za duże opory czy co. Bo w drugą stronę, pod kibelek i stałe łóżko grzeje bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj pozamykac resztę tam gdzie Ci nawiewa ciepłe powietrze i sprawdź czy tam gdzie jest zimna rura z najbliższego otworu leci ciepłe ale jak jest zimna cała rura to może gdzieś być zagieta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jeszcze sobie pomyślałem, czy reduktor jest o odpowiednim ciśnieniu?

Wiesz, czasem piec jest na 50mbar a reduktor wstawiony na 30mbar (ja tak miałem w Buerstnerze). Niby wszystko działało ale ogrzewanie własnie coś tak nie do końca. Po zmianie reduktora na prawidłowy czyli 50mbar, wszystko było ok.

 

Zobacz na to, bo w zasadzie najbardziej wrażliwym elementem na ciśnienie jest właśnie piec ogrzewania.

Reduktor mam na 37mbar, a gdzie sprawdzić na ile jest piec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.