Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Stosuje ktoś płyn do czyszczenia kasety? Rzuciło mi się dzisiaj w oczy z thetforda, cassete tank cleaner, oczywiście wg producenta jest to niezbędne i trzeba robić kilka razy w roku, co sądzicie?

P.s. Kristofer nie znalazłem żadbego tematu o tym płynie :P

 

Rozumiem, że mam coś wskazać :P

Gdzieś pisałem o tym płynie, ale nie mam tyle czasu, aby szukać, a nie pamiętam teraz w jakim to było temacie.

To, co pamiętam, a czego być może jeszcze nie czytałeś:

http://forum.karawaning.pl/topic/13559-opróżnianie-toalety/?p=318809

http://forum.karawaning.pl/topic/11293-smród-w-toalecie-pomieszczeniu-rozwiązania/?p=270091

http://forum.karawaning.pl/topic/2668-płyny-do-toalet-i-nie-tylko/?p=485950

 

PS

Wspomniany płyn, oczywiście stosuję od lat i moim zdaniem jest tak samo ważny, jak pozostała chemia dla toalety.

post-8228-0-95313400-1491868695_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co do kasety, no cóż tutaj chyba każdy wie co tam jest więc powinno się to czyścić i "odkażać".

Ja robię to domestosem lub Ace z ciepłą wodą.

Górny zbiornik też też ale nie przepuszczam tego roztworu przez muszę. Podchloryn jest żrącym środkiem a nasze toalety maja taką dziwną warstwę w muszli (ułatwia spłukiwanie itd) i podchloryn jej szkodzi. Po kilku latach stanie się porowata i matowa, wtedy będzie dramat z utrzymaniem czystości.

Do mycia muszli używam płynu Thetforda do tego celu przeznaczonym (wygląda jak mały domestos z żółtym korkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne. Kristofer bardziej chodziło mi o to żeby uprzedzić że nie szukałem :)

 

Jeszcze mam do Ciebie pytanie, w jednym z podlinkowanych postów napisałeś o jakich spwcjalnych wkładkach do kibelka po których jest czysto i przyjemnie :) o jakie wkładki chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS

Wspomniany płyn, oczywiście stosuję od lat i moim zdaniem jest tak samo ważny, jak pozostała chemia dla toalety.

attachicon.gifThetford Cassette Tank Cleaner.jpg

Krzysiek do czego służy te drugie porętło,  jest na przeciwko tego do otwierania kasety? 

Wygląda tak samo ale jest bez tego żółtego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktoś płyn do czyszczenia kasety? Rzuciło mi się dzisiaj w oczy z thetforda, cassete tank cleaner, oczywiście wg producenta jest to niezbędne i trzeba robić kilka razy w roku, co sądzicie?

P.s. Kristofer nie znalazłem żadbego tematu o tym płynie :P

 

używam po kupnie iraz w roku po sezonie - działa o ile damy gorącą wodę i potem dosypiemy ryżu jako materiału ściernego - zbiornik jak nowy 

ostatnio miałem jakiś duński wynalazek i też zadziałał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek do czego służy te drugie porętło,  jest na przeciwko tego do otwierania kasety? 

Wygląda tak samo ale jest bez tego żółtego. 

to nie pokrętło, to zawór odpowietrzający:

http://center-camp.pl/pl/p/Zawor-odpowietrzajacy-zbiornika-wody-na-nieczystosci/204

 

Nie kumam tego ryżu :/

no bo sama woda z chemią to jedno, a jak dasz ryż i majdasz kasetą to ryż szoruje ścianki i ładnie obrapuje zanieczyszczenia ze ścianek.

Potem łatwo się go pozbyć wylewając.

Jednocześnie jest na tyle delikatny że nie zniszczy ścianek kasety od środka. 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam do Ciebie pytanie, w jednym z podlinkowanych postów napisałeś o jakich spwcjalnych wkładkach do kibelka po których jest czysto i przyjemnie :) o jakie wkładki chodzi?

 

Chodzi o specjalne wkładki "Camperbag".

https://www.freizeitwelt.de/Toiletten-und-Zubehoer,130258.html

http://sklep.family-camp.pl/wc-camperbag-100szt-p-65.html

http://allegro.pl/wc-camperbag-100szt-nakladki-family-camp-i6778576062.html?reco_id=72f40885-1e97-11e7-9d22-0232e4f2044f&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

 

Używa się ich następująco: rolka (są z różną ilością wkładek) posiada nacięcia, dzięki którym można oderwać idealnie jedną wkładkę + dwa dodatkowe "listki" - paski bibułki. Podnosimy klapę i deskę sedesową (otwór kasety cały czas zamknięty!), układamy wkładkę z bibułki w widoczny na foto sposób i opuszczamy deskę sedesową. Dwa paski można wykorzystać dowolnie (do położenia na desce sedesowej, do dodatkowego wyłożenia muszli w miejscach, gdzie wkładka jej nie zakryła lub jako papier toaletowy). Załatwiamy się przy zamkniętym cały czas otworze kasety WC. Po wszystkim, spuszczamy trochę roztworu ze spłuczki i dopiero otwieramy otwór kasety, spłukując już teraz całą zawartość do WC kasety. Po spłukaniu na muszli nie pozostaje zupełnie nic, jest zupełnie czysta. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie siedzimy przy otwartym otworze kasety WC, więc nie wprowadzamy dodatkowych zapachów fekaliów w niej zgromadzonych.

 

post-8228-0-21759500-1491904914_thumb.jpg

Krzysiek do czego służy te drugie porętło,  jest na przeciwko tego do otwierania kasety? 

Wygląda tak samo ale jest bez tego żółtego. 

 

Tomku, to jest zawór likwidujący podciśnienie. Podczas opróżniania kasety, gdy trzymasz kasetę pionowo, rurą spustową w dół, kciukiem naciskasz do oporu żółty przycisk tego zaworu (zielony w innych modelach kaset), dzięki temu do kasety zassane zostaje powietrze, proporcjonalnie do ubytku wylewanej zawartości, a to powoduje jej błyskawiczny wypływ z jednoczesnym gwałtownym wirowaniem, dzięki czemu wszystko, co jest wewnątrz zostaje tym wirem "porwane" i kaseta jest dokładnie i szybko opróżniona.

Bez naciśnięcia tego przycisku, zawartość wylewa się długo, a resztki papieru itp. mogą pozostać w kasecie.

 

post-8228-0-20290100-1491905096_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku to taki powrót do przeszłości, kiedyś były kibelki z półeczką gdzie nasza radosna twórczość czekała na spłukanie :P

 

Na dobrą sprawe role tych wkładek spokojnie może zastąpić papier toaletowy, na jedno chyba wyjdzoe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawe role tych wkładek spokojnie może zastąpić papier toaletowy, na jedno chyba wyjdzoe

 

No, niezupełnie, choć nie znając tych wkładek, można rzeczywiście taki efekt przewidywać.

Spróbuj w praktyce jednego i drugiego rozwiązania, a sam zobaczysz różnicę :]

Osobiście stosuję je od wielu lat i obecnie nie wyobrażam sobie :pupa: bez nich :P

W przyczepie mam zawsze ich odpowiedni zapas :rolleyes:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonałeś mnie, zamówie i zobacze.

 

 

Wracając do tematu krzywego haka, jutro jadę do aso. Chciałem się przygotować do lekcji i wlazłem pod auto do kanału. Ewidentnie jak podajże Helmut pisał, krzywo przyspawane gniazdo do belki, nie widać żadnego zgięcia, tylko jakby jedno pióro było dłuższe od drugiego

post-22353-0-73078200-1491910427_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, oj chyba tym razem Ja miałem rację :P :P

Tomek pytał wyraźnie o zawór bo ma być na przeciwko i bez żółtego według tamtej fotki :).

Krzysiek do czego służy te drugie porętło,  jest na przeciwko tego do otwierania kasety

Wygląda tak samo ale jest bez tego żółtego. 

Co nie zmienia faktu, że teraz mamy opisany komplet "dinksów" kasety dla potomnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonałeś mnie, zamówie i zobacze.

 

 

Wracając do tematu krzywego haka, jutro jadę do aso. Chciałem się przygotować do lekcji i wlazłem pod auto do kanału. Ewidentnie jak podajże Helmut pisał, krzywo przyspawane gniazdo do belki, nie widać żadnego zgięcia, tylko jakby jedno pióro było dłuższe od drugiego

Jak na ASO to chyba brzeszczotem ci ten zderzak wycinali :D równo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.