Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przy zakupie


Ptycholec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Po latach analiz w końcu zdecydowałem się na zakup pierwszej przyczepy. Jako, że rodzina liczy łącznie pięć osób poszukuje większego sprzętu. Zainteresowały mnie poniższe ogłoszenia:

 

http://www.olx.pl/oferta/hymer-living-el-560-pietrowe-lozka-przedsionek-isabella-CID5-IDhdlKX.html#85f078db09

 

oraz

 

http://www.olx.pl/oferta/dethleffs-camper-510-tk-klimatyzacja-3x-pietrowe-lozko-przedsionek-CID5-IDgG8wz.html#85f078db09;promoted

 

I tu prośba o wasze opinie.. Czy ktoś zna może sprzedającego i ma jakieś opinie? a może ktoś oglądał te przyczepy? może ktoś doświadczony w pobliżu może asystować przy oględzinach?

Wszelkie inne uwagi dla żółtodzioba mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Słyszałem o sprzedawcy dobre opinie, w oględzinach mógłbym pomóc ale jutro rano wyjeżdżam, wrócę dopiero w środę wieczorem. No chyba, że Ci się nie spieszy, przyczepy już jakiś czas są wystawione więc pewnie od razu nie znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam kilka kilometrów do przejechania i planuje wyjazd w niedzielę. Znam jedną osobę, która kupiła tam przyczepę i też pozytywnie się wypowiada.

Może ktoś ma doświadczenie z powyższymi modelami i ma jakieś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymer przewija mi się w ogłoszeniach od dobrego miesiąca, Dethleff jeszcze dłużej, przyczepy widać, że wychuchane na sprzedaż i solidne oględziny jak najbardziej wskazane. Z Obornik ogłasza się dwóch handlarzy albo to jedna spóła bo zdjęcia podobne, więc jak te dwie Tobie nie podejdą to zawsze możesz pozostałe zobaczyć. http://www.olx.pl/motoryzacja/przyczepy-pojazdy-uzytkowe/kempingowe/oborniki/?search%5Bfilter_float_price%3Afrom%5D=12500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o sprzedawcy dobre opinie [...]

 

Witam!

Pozytywnych opinii o handlarzu nie potrafię przytoczyć, więc się nie wypowiem, choć z drugiej strony, gdy patrzę na fotki tych dwóch przyczep, to mam poważne wątpliwości, że sprzedaje same "wychuchane" rodzynki. :hmm:

Hymer przewija mi się w ogłoszeniach od dobrego miesiąca, Dethleff jeszcze dłużej, przyczepy widać, że wychuchane na sprzedaż i solidne oględziny jak najbardziej wskazane.

:ok:

I tu prośba o wasze opinie.. Czy ktoś zna może sprzedającego i ma jakieś opinie? a może ktoś oglądał te przyczepy? może ktoś doświadczony w pobliżu może asystować przy oględzinach?

Wszelkie inne uwagi dla żółtodzioba mile widziane.

 

Z góry mówię, że to są wyłącznie moje prywatne przypuszczenia i mogę się mylić, ale zbyt wiele "pięknych"  już widziałem, aby w tym przypadku nie mieć negatywnych przypuszczeń. Dla porządku zaznaczam, że są ludzie, którzy uważają, że naprawiane przyczepy po dużych dzwonach mogą być "lepsze od fabrycznych", ;)  więc wszystko zależy od punktu widzenia i najlepiej samemu ocenić wszelkie możliwe "plusy" i "minusy" takiej ewentualności (w kontekście zakupu).

Z braku czasu nie przyglądałem się bardzo wnikliwie, a i przyczepy są fotografowane w specyficzny sposób, więc napiszę, co wzbudza moje podejrzenia.

Eriba: górna część tyłu (może dach, ale nie ma jego zdjęć), więc i całą ścianę należałoby sprawdzić + prawa ściana + górna część przodu (tu też wskazanie na dach, ponieważ wygląda na zmieniane lub naprawiane poszycie).

Dethleffs:

cała przednia ściana + prawa ściana w całości do przedniej listwy ramy drzwi, a dalej już tylko od "zamka" w dół (być może to "dalej", to już tylko poprawienie malowania, ale wynikało np. z uszkodzenia przodu i prawego narożnika).

Użyłem słowa "podejrzenia", ponieważ w opisach przyczep jest wszystko "super / hiper" i dlatego trzeba wątpliwości zweryfikować.

Z braku czasu nie wklejam fotek, pokazujących o czym piszę, ale jeśli będzie to potrzebne, to je wstawię.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za uwagi na pewno wezmę je pod uwagę przy ewentualnych oględzinach. Jeszcze pytanie z trochę innej beczki... zastanawiam sie jak z taka przyczepa poradzi sobie mój ciągnik tj VW t5 2,0 z automatem DSG. Trochę sie obawiam o ten automat... w serwisie pytałem i mówią ze brak przeciwwskazań... jakie są wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za uwagi na pewno wezmę je pod uwagę przy ewentualnych oględzinach. Jeszcze pytanie z trochę innej beczki... zastanawiam sie jak z taka przyczepa poradzi sobie mój ciągnik tj VW t5 2,0 z automatem DSG. Trochę sie obawiam o ten automat... w serwisie pytałem i mówią ze brak przeciwwskazań... jakie są wasze opinie?

 

... aby wszystko było jasne: wymieniając potencjalnie "podejrzane" miejsca przyczep, wskazywałem, że były one w różny sposób remontowane/odnawiane. Na ogół, w sprzedawanych przez handlarzy przyczepach, przyczyną takiego stanu rzeczy są najczęściej przebyte poważne kolizje / uszkodzenia przyczep. Ponieważ konstrukcja przyczepy różni się od konstrukcji samochodu, dlatego nie zawsze jest to obojętne dla całości szkieletu przyczepy i późniejszej szczelności całej przyczepy. Najlepiej poczytaj odpowiednie wątki na forum (jest ich bardzo dużo), bo ocena przyczepy przez osobę bez doświadczenia i tylko na podstawie kilkunastu postów w założonym temacie, to niezbyt dobry pomysł.

 

PS

Informacje o samochodzie są zbyt skąpe, aby można było coś przypuszczać. Skrzynia automatyczna na ogół jest zaletą, ale sprawuje się idealnie w nowych samochodach i w standardowych warunkach jazdy solo. Gdy samochód posiada "jakiś tam" już przebieg za sobą, to bywa różnie, zwłaszcza, że holownik dostaje dodatkową masę do ciągnięcia w postaci przyczepy np. o dmc 1600 (widzę, że w takie celujesz) i pięciu osób + bagaże. Dodatkowo, sam holownik też prawdopodobnie ma ponad 2 tony masy własnej (nie wiadomo, bo nic o nim nie napisałeś, a wersji nadwoziowych T5, więc i MW jest mnóstwo).

Przy takich masach i obciążeniu, mimo że to diesel, to cienko widzę przyjemność z jazdy.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak napisu Eriba w przednim górnym rogu i z tyłu zauważyłem i na tej aukcji --> https://www.olx.pl/oferta/hymer-eriba-przedsionek-isabbela-idealna-1350dmc-70-przyczep-na-placu-poznan-CID5-IDhA3A3.html#42e98182df 

 

Co prawda ten sprzedający jak można wyczytać handluje również naprawianymi przyczepami, ale być może po prostu ten napis nie występował we wszystkich egzemplarzach ?

 

ps. Kristofer, szacunek za spostrzegawczość i sokole oko, ogłoszenie z Eribą oglądałem kilka razy bo interesuje mnie taki układ z piętrusami i takich szczegółów jak Ty nie wypatrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie uwagi. Ostatecznie nie kupiłem żadnej z przyczep o które pytałem ale nie ze względu na jakieś wady a dlatego, że spodobała mi sie inna, którą sprzedający miał w ofercie. Moim zdaniem Hymer, o którego pytałem jest bez zarzutu tyle, że jak dla mnie zbyt duży (szeroki) poza tym naprawdę ciekawy egzemplarz. Zgadza się, że przyczepy które oferują Panowie z Obornik to rodzynki ale w pozytywnym znaczeniu. Sprowadzają naprawdę zadbane egzemplarze... osobiście polecam. Jeszcze raz dzięki za odzew na moja prośbę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to Polska właśnie... jak ktoś nie obsmaruje ale pochwali, poleci to zaraz reklama.

Ale w sumie nie dziwię się, przy dziesiątkach próbujących wcisnąć nam łajno za cenę złota sprzedawców uczciwa oferta jawi się jako coś niespodziewanego i wymuszającego na nas nadmierną podejrzliwość.

Tyle powiem, że kupowały u niego osoby z forum (a przynajmniej jedna) i jest zadowolona z przyczepy oraz obsługi. Osobiście u tego sprzedawcy nie byłem, mimo że mam raptem kilka kilometrów, ale błagam - nie doszukujmy się reklamy tylko dlatego, że ktoś się wypowiada w pozytywnym tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.