Skocz do zawartości

Czujnik poziomu wody - kupię/zlecę wykonanie


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I jeszcze jeden aspekt ... jeśli podłączysz wskaźnik tak, żeby pokazywał poziom przy włączaniu wody to jak będziesz sprawdzał poziom przy uzupełnianiu wody w zbiorniku?

 

druga osoba będzie odkręcać kran... nie ciekawe rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden aspekt ... jeśli podłączysz wskaźnik tak, żeby pokazywał poziom przy włączaniu wody to jak będziesz sprawdzał poziom przy uzupełnianiu wody w zbiorniku?

 

Cenna uwaga :-)

Więc muszę się zastanowić czy wskazywanie podczas uzupełniania jest dla mnie ważniejsze, czy wygoda wynikająca z tego że podczas używania wody cały czas mogę podglądać wskaźnik. Tylko że ja chcę zamontować sobie wlew wody z zewnątrz więc i tak wskaźnik nie pomoże mi bo wskaźnik będzie wewnątrz. Musiałaby druga osoba na niego spoglądać podczas gdy ja uzupełniam wodę. A to niezbyt wygodne.

Ewentualnie - dodatkowy czujnik wody z linka za 24zł podłączony z jakimś "bzyczkiem" (sygnałem dzwiękowym) który uruchamiałby się wtedy gdy woda osiągnie max poziom i zewrą się styki przekaźnika. Ten dodatkowy czujnik musiałby być zasilony "normalnie"  a nie po pompce i mieć dodatkowy włącznik. Czyli chcąc uzupełnić wodę włączam przycisk czujnika, dolewam wodę i oczekuję na sygnał dzwiękowy który jest znakiem że  mam już pełny zbiornik. Wyłączam czujnik i przestaje "bzyczeć"

Chyba trochę zbyt dużo kombinacji. Przemyślę to. Może ktoś wpadnie na lepszy pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę już edytować poprzedniego postu.

Rozmawiałem ze sprzedawcą z allegro, ma wycenić ile kosztowałoby zrobienie "wszystko w jednym" razem z brzęczkiem, odcinaniem pompki, wskaźnikiem poziomu,itd. Pomysł jest. Jak będę miał informacje ile będzie to kosztować to dam znać. Jak będzie za drogie to zrobię rozwiązanie takie jak proponujecie czyli sam wskaźnik działający na włącznik.

Pomysł który przedstawiłem miałby 7 sond, a nie 5 jak we wskaźniku.

4szt od poziomu wody - diody - jak we wskaźniku z aukcji

1szt wspólna leżąca na dnie zbiornika - jak we wskaźniku z aukcji

1szt odcinająca pracę pompy (najniższy poziom wody na którym pompka może jeszcze pracować)

1szt uruchamiająca "brzęczek" (poziom wody max - przelanie podczas napełniania)

Brzęczek miałby dodatkowy wyłącznik, ponieważ po dolaniu wody gdyby nie były wyłącznika to dzwoniłby cały czas :-) aż poziom wody nie spadłby nieco niżej.

Zasilanie brzęczka na stałe. Wyłączane wyłącznikiem.

Zasilanie drugiego czujnika wody (wyłączającego pompkę) i wskaźnika - "po kranie", czyli działają tyko wtedy jak odkręcimy kran.

Do tego są jeszcze fajne sondy:

http://allegro.pl/sondy-do-wody-sterowanie-pompa-wodna-i6527209722.html

Wkładamy takie sondy w rurkę  regulując długości przewodów i mamy sprawę umocowania załatwioną.

Jak na tym filmiku:

https://youtu.be/GaUpBdadrjI?t=12m21s

Zbyt skomplikowane? Może za drogie... Zobaczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden aspekt ... jeśli podłączysz wskaźnik tak, żeby pokazywał poziom przy włączaniu wody to jak będziesz sprawdzał poziom przy uzupełnianiu wody w zbiorniku?

To raczej wiadomo w końcu zaczyna się przelewać rurką odpowietrzającą.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać diodę zenera pomiędzy kran a czujnik. Do tego włącznik w czujniku. Masz wtedy wskaźnik po kranie, jak i osobno:)

 

Wysłane z kalkulatora;)

 

Nie wiem co to znaczy :-), ale urządzenie takie jak opisałem powyżej zostało wycenione na 120zł. Zastanowię się bo trochę to wyszło, może poprzestanę na "wersji podstawowej" :-)

Do tego ewentualnie dochodzą koszty sondy lub własne przewody za kilka złotych, sondy lepsze bo są nierdzewne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.