Skocz do zawartości

Płaska antena satelitarna - czy ktoś używa?


RM77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy planuje zakup takiej anteny do celów kempingowych - czy ktoś używa ? czy mógłbym poprosić opinie?

 

http://www.dmtrade.pl/p4021,antena-plaska-selfsat-h50d2-80cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego. Z firmy kathrein. Ale nie używałem jeszcze. Przyczepę mam 3 tygodnie.

Moje gratulacje, co kupiłeś?

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lmc. Niestety po rzeźnikach i złodziejach. Ale powoli temat opanowany

Ale anteny nie zabrali hehe. Co prawda nigdy telewizora nie używałem ale jest. Najchętniej bym ja zamienił na dvbt. Nie musiał bym kombinować z dekoderem i kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Pany podłącze się do tematu z zapytaniem które mnie nurtuję a tutaj poruszyliście ten temat, mianowicie po co w czasach DVB-T kupować satelity, przecież na DVB-T większą możliwość odbioru mamy jak na satelicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Pany podłącze się do tematu z zapytaniem które mnie nurtuję a tutaj poruszyliście ten temat, mianowicie po co w czasach DVB-T kupować satelity, przecież na DVB-T większą możliwość odbioru mamy jak na satelicie?

jak większą ? trafi Ci się pobyt w ośrodku w wysokim lesie i jeżeli nadajnik dvbt jest daleko, to możesz sobie antenę wsadzić.... w pudełko. Nie zadziała bo nie ma prawa. Owszem, w 80% albo i więcej rejonu PL nie będzie problemu, ale znając szczęście jak będzie Ci na czymś zależało to tego nie obejrzysz.

 

Czemu TV sat ? - Jadę za granicę, trwa Euro 2016 i chciałbym oglądać z PL komentarzem, przeżywać podobnie jak robiłbym to w kraju. Rozstawiam antenę sat, dekoder zabieram z domu i oglądam. Po kilku próbach złapanie sygnału będzie bardzo proste. Nie dawałem rady ustawić tego z anteną na dachu (sterowana z masztu z wnętrza), ale już taką na statywie jak najbardziej.

 

Pierwsze 2-3 rozstawienia robiłem z błędem - nie stabilizowałem na początek trójnoga i to było najgorsze co się dało zrobić. Czyli zaczynam od wbicia 3 szpilek (nogi do ziemi) i 3 do odciągów, statyw ma stać w pionie i stabilnie. Od tego momentu złapanie sygnału to przeważnie mniej niż 5 minut. Wystarczy precyzyjnie ustawić kąt elewacji dla danego miejsca (mam miarkę na antenie) i pokręcić. Nie używam mierników sat, robię to dekoderem.

 

Odnośnie tych małych anten - łapałem kiedyś w Chorwacji sygnał sprzętem kolegi Bartosza_b - takim podobnym prostokątem Katherin odpowiednikiem 60cm i był problem z NC+. Natomiast idealnie działało to na TV na kartę gdyż tam był dekoder SD a nie HD i potrzebował słabszego sygnału. Teraz mam antenę dedykowaną z polsatu i nie mam problemu odpalić na niej z NC+ i Polsatem. Aktualnie z tego co wiem, to PL telewizja nie działa już w standardzie SD i z małymi antenami może być problem z sygnałem.

post-8007-0-27921300-1474528133_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec czyli głównie chodzi tutaj (jak myślałem) o zagranicę - dzięki

 

raczej tak, ale ze względu na możliwości dekodera i to, że zestaw zawsze mam w przyczepie - używam sat też w Polsce. Pauzowanie, nagrywanie, ilość kanałów, 1 kanał oglądany, 3 nagrywane jednocześnie itd. Wiem, że w 99% tego nie wykorzystam, bo na camping nie jadę oglądać TV... to jednak przez ostatni wyjazd nad Bałtyk, co wieczór od 19 na 2-3 godzinki TV w przedsionku chodził. Najpierw dzieci bajki a później przykładowo liga mistrzów i europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, wiesz dobrze

Maarec wiesz dobrze do czego używać :-).

W takim celu szukam mniejszej i wygodniejsze anteny.

 

Rafal Wosik

 

 

ale tych dekoderów o których piszesz na 12V nie da rady używać co? trzeba 230V kupować?

Dlaczego? Ja mam Cyfrę Plus i mam dekoder na 12V co pozwala działać na aku i w przyszłości na solarach.

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Dlaczego? Ja mam Cyfrę Plus i mam dekoder na 12V co pozwala działać na aku i w przyszłości na solarach.

 

Rafal Wosik

aha-dzięki, nie wiem nie znam się, stąd te może dziwne moje zapytania, a zaczynam się powoli interesować w co Cimperka doposażyć najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.