Skocz do zawartości

Nie "ile pociągnie" tylko jak pociągnie,,,


sambirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Przeczytałem już chyba dużo, a na pewno sprawdziłem w dowodzie rejestracyjnym Skoda Octavia III 1,6 TDI 110 KM. 

 

Mam pytanie o komfort jazdy z przyczepką Hobby 440 - DMC 1250 kg 

 

Octavka ma Maksymalny ciężar przyczepy 1500 kg..  I chciałbym zapytać czy ktoś ciągnął już takim silnikiem 250 Nm taką (wagowo) przyczepę.

 

Za rok dla próby bo po raz pierwszy chciałbym wybrać sie  ww zestawem. Ale mam pewne obawy: wcześniejszy użytkownik 1,6 16 V Renault trochę się skarżył...Pytanie czy z takim Nm mam sie czego obawiać?? Są to ogólnie parametry 1,9 TDI wielce chwalonego...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie dobrze, szału nie będzie, ale nie widzę problemu dla jazdy. Zawsze jest to diesel z turbiną, jeżeli stan jest ok, to spokojnie 250 Nm da radę.

 

Przyczepa na wadze po dodaniu ubrań i wyposażenia spokojnie dobije do tego 1250 lub więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie dobrze, szału nie będzie, ale nie widzę problemu dla jazdy. Zawsze jest to diesel z turbiną, jeżeli stan jest ok, to spokojnie 250 Nm da radę.

 

Przyczepa na wadze po dodaniu ubrań i wyposażenia spokojnie dobije do tego 1250 lub więcej

skodzinka ma 1,5 roku i 110 tys km.. za rok pewnie bedzi kolo 170 :)

nie mogę pojąc jeszcze jednej rzeczy..  jako drugie auto mamy opla merive... uwaga waży 150 kg wiecej niz skoda ma taki sam silnik 1,7 101 KM i 250 Nm i dopuszczalna waga przyczepy  to 1000 kg o pół tony mniej niz skoda.

 

Dlaczego tak jest?

Edytowane przez sambirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo taka jest homologacja wynikająca z widzimisię producenta, wiele aut ma dziwne masy przyczep niezgodne ze zdrową logiką wynikająca z przeliczenia mocy, momentów i mas własnych 

To fakt. Moja Kia Sportage 2.0 CRDI 140 KM i 305 Nm może ciągnąć przyczepę bez hamulca o DMC max 500 kg :pad: czyli chyba żadnej dostępnej na rynku towarówki bez hamulca poza N250 :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak wypytuje bo octavka nie ma haka i bede go musial zamontować. A ze jest to auto sluzbowe to musze to zrobic w ASO i n

a dwa lata max ( konczy sie wynajem) troche sie to robi kosztowne.

To fakt. Moja Kia Sportage 2.0 CRDI 140 KM i 305 Nm może ciągnąć przyczepę bez hamulca o DMC max 500 kg :pad: czyli chyba żadnej dostępnej na rynku towarówki bez hamulca poza N250 :krzykacz:

Ciezko az uwierzyc ze takie auto ma tak male możliwości..

Edytowane przez sambirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To fakt. Moja Kia Sportage 2.0 CRDI 140 KM i 305 Nm może ciągnąć przyczepę bez hamulca o DMC max 500 kg  :pad: czyli chyba żadnej dostępnej na rynku towarówki bez hamulca poza N250  :krzykacz:

 

ja swoją versalką mogę tylko 450 kg bez hamulca (chyba nieoficjalny rekord :] ) z hamulcem 1300 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Moja Kia Sportage 2.0 CRDI 140 KM i 305 Nm może ciągnąć przyczepę bez hamulca o DMC max 500 kg :pad: czyli chyba żadnej dostępnej na rynku towarówki bez hamulca poza N250 :krzykacz:

W przyczepie bez hamulca ważniejsza jest skuteczność hamulców w holowniku do bezpiecznego wyhamowania całego zestawu niż możliwości silnika.

500kg to typowa wartość większości osobówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepie bez hamulca ważniejsza jest skuteczność hamulców w holowniku do bezpiecznego wyhamowania całego zestawu niż możliwości silnika.

500kg to typowa wartość większości osobówek.

Zerknij w zestawienie forumowe. Raczej to jest skrajnie niska wartość i mało typowa :niewiem:

 

A wracając do tematu Octavia spokojnie podoła z budką 1250. Można spokojnie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.