Skocz do zawartości

Pszczółka 2


zanka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam Koledzy i Koleżanki :]

Nie jestem już " bezdomna " :yay:

Mamy ślicznego strupla do remontu :yay:Będzie cudny :yay:

Jak na razie prujemy z zewnątrz. Wymieniliśmy dwa okienka dachowe na ładne przeźroczyste.  Stare zostało jeszcze w kibelku ale wymienimy na wiosnę. Po obejrzeniu oryginalnego uszczelnienia w okienku stwierdziliśmy, że wyciągamy wszystkie okna i osadzamy na nowo. :]

Ale mam radochę .Aczkolwiek po tygodniu rezania ręce mi odpadają.

Plan założyłam klasycznie konkretny . Do 14 października ma być uszczelniony od zewnątrz, w środku nie musi być cudnie- ale czysto, muszę zakupić nowe materace i je obszyć, Pszczółka 2 ma jeździć i ma mieć wyciszona kabinę. Reszta na wiosnę :yay: :yay: :yay:

Po wyciągnięciu dachowego okienka nastał deszcz....

 Pozdrowionka :]

 

 

 

post-14439-0-52579500-1473837498_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe. Patriks znając moją fantazję ułańską to dobuduję sobie pięterko,tarasik, a bąbelki dorobię w w ciągniętej przyczepce :] A co mi tam.. I tak się wszyscy na polu na mnie dziwnie patrzą... A tak na poważnie to trzymajcie kciuki, bo jednak mi się marzy, by tego 14 października  zapakować manele i pojechać.  :] A foty zapodam w tzw międzyczasie.... Jak je zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Dzięki Wam Koledzy za gratki. Bardzo budka mnie cieszy. Fot nie zrobiłam , bo pojechał do mechanika. A w międzyczasie zanabyłam do remontu takie o:

post-14439-0-37762600-1474456557_thumb.jpg

Tzn. młotek już miałam. Kto zgadnie do czego mi to??? Jak ktoś zgadnie, to może poradzi coś lepszego.... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Dzięki Wam Koledzy za gratki. Bardzo budka mnie cieszy. Fot nie zrobiłam , bo pojechał do mechanika. A w międzyczasie zanabyłam do remontu takie o:

attachicon.gif20160921_1312041.jpg

Tzn. młotek już miałam. Kto zgadnie do czego mi to??? Jak ktoś zgadnie, to może poradzi coś lepszego.... :]

Styropian to chyba do wypełnienia i usztywnienia ścian przyczepy

a młotek to chyba nie do wbijania gwoździ w przyczepie??? Bardziej przyda się śrubokręt do wkrętów.

Do styropianu przydały by się drewniane listwy.

 

 

W każdym razie trzymam kciuki za skuteczne zakończenie remontu.

Jeżeli sama to robisz własnymi rękami a wnioskuję , że tak to jesteś wielka.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra napiszę , bo jutro robię rundę po mieście, a może ktoś wymyśli coś sensowniejszego... to zmienię koncepcję :]

Budka jest biała.Listwy są białe. Wydłubałam stary uszczelniacz.  Uszczelniłam zewnętrzne krawędzie listew na nowo, okienka, które osadziliśmy z nowym uszczelniaczem, te których nie zdążyliśmy - tymczasowo uszczelniłam zewnętrznie uszczelniaczem......koloru białego.

Postanowiłam więc uprzedzić rozwój wypadków....

Bozka to nie styropian. To beton komórkowy, który mam zamiar stłuc na proszek i obsypać pędzelkiem uszczelniacz. Zawału prawie dostałam jak na moich wylizanych idealnie  "fugach" z uszczelniacza zobaczyłam pierwsze czarne kropki... Fanaberię mam taką, żeby jednak pozostał  w całości biały,bez czarnych glutów, więc skoro i tak się do uszczelniacza przyczepia wszystko, to wolę coby się przyczepiło w kolorze białym :]

 Ewentualnie rozważałam...

- zakupić  białe  kamyczki ogrodowe w casto, bo w tych woreczkach jest sporo pyłu....ale nie tak dużo , więc woreczków musiałbym mieć pewnie z 10 albo i lepiej

- pójść w żebry do jakiegoś kamieniarza , bo a nuż widelec ma na tapecie obróbkę jakiegoś białego kamienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i... Fanaberię mam taką, żeby jednak pozostał  w całości biały,bez czarnych glutów, więc skoro i tak się do uszczelniacza przyczepia wszystko, to wolę coby się przyczepiło w kolorze białym :]

 Ewentualnie rozważałam...

- zakupić  białe  kamyczki ogrodowe w casto, bo w tych woreczkach jest sporo pyłu....ale nie tak dużo , więc woreczków musiałbym mieć pewnie z 10 albo i lepiej

- pójść w żebry do jakiegoś kamieniarza , bo a nuż widelec ma na tapecie obróbkę jakiegoś białego kamienia

Wszystko fajnie zaraz po pracy, a jak nasiąknie i postoi troszkę, to zrobi się zielony od glonów. Lepiej weź koleżanko patyczek od lodów i po uszczelce podążając wyciśnij nadmiar uszczelniacza a to co wypłynie usuń i będzie czysto i profesjonalnie. Obsypanie kamykami jakoś będzie wyglądało nie teges, ale to rzecz gustu, a z nim jak wiadomo się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam - hehe lekkie opóźnienie mam. Nic z tym jeszcze nie zrobiłam, bo pszczółka 2 nadal u mechanika. Natomiast może faktycznie zmienię koncepcje na grobowiec, ale zbuduję sobie w ramach rozpaczy -swój własny osobisty. :]

 

 AKISSJG - rany julek, aż tak źle ze mną nie jest :look:( tylko trochę ) Nie miałam zamiaru obłożyć kamykami kampera :ee:  Tylko lekko pyłem potraktować , próbę wykonałam z grubsza- działa.

 A  fugi wydłubałam ślicznościowe :ee: , ale i tak niezależnie od tego czy będą miały 3mm czy 3 cm , po jednym wyjeździe zmienią kolor na czarny, a tego nie chcę.

 

Ale spróbuję sobie jeszcze z malowaniem- Jeden z Kolegów z CT zwrócił mi uwagę ,ze akurat to ustrojstwo można malować- blondyna - nie doczytałam. Natomiast znając właściwości różnych farb zewnętrznych, to  nie wiem, czy jednak pył nie będzie lepszy :] 

 Natomiast uparcie przygotowuję się do  picowania środeczka mojej pszczółki 2.

Zamówiłam sobie próbki materiałów na kanapy , ściany i sufit. Nawet z grubsza wybrałam, tylko kwoty mnie zmartwiły :oslabiony: Zdecydowanie fanaberie kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu.

 

patrząc po fotkach to jednak mówimy o camperze a nie przyczepie. Jak dla mnie, to nie usuwałbym nadmiaru uszczelniacza, to jest dach, tam ma działać a nie wyglądać. Obsypywanie tego pyłem wygląda na pudrowanie trupa a nie porządną robotę.

 

Mam nadzieję, że przed wklejeniem okien dachowych wszystkie powierzchnie zostały oczyszczone a uszczelniacz był z wysokiej półki (nie chodzi mi o regał w markecie :)).

 

Powodzenia w remontach, bez pośpiechu i z odpowiednimi materiałami, aby za rok nie poprawiać własnej pracy, to najbardziej denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mężczyźni to jednak bez serca jesteście. :ee: Że niby mam patrzeć jak mój uszczelniacz z każdym wyjazdem przybiera szaro - czarny kolor?- Nigdy w życiu. Farbę przemyślałam- nawet mi się nie chce próby przeprowadzać - nie będzie dobrze. Ale za to przypomniałam sobie o jednym środku wodorozcieńczalnym, który być może się nada - próbę zrobię, udokumentuję i zobaczymy cóż z tego wyjdzie.Jeżeli nic nie wymyślę, to i tak mnie czeka powtórne wydłubywanie  i robienie na nowo( cyklicznie pewnie co rok), bo  jak widać na pierwszym zdjęciu przy oknach -  brudny uszczelniacz wygląda fatalnie i tyle.

 

 Maarec- z wyższej jak wyższej, ale raczej skutecznej i z tego co czytałam- tu na forum, często używanej półki :]  Sikalastomer 710. Wprawdzie zamawiając pierwsze 10 sztuk, milion razy się Pana pytałam o datę ważności , bo jak mi zostanie  to niech poleży . Przy drugich 10 sztukach już się nie pytałam :]  Ale obróbka - muszę przyznać doświadczenie ciekawe,-mąż ulubiony nawet się wziął za sprzątanie domu, byle tego nie robić:-) Niech no tylko mi jakiś wykonawca zacznie marudzić o fugowaniu i silikonie.. 

A poprawiać niestety będę i to nie dlatego,że będę musiała tylko dlatego,że... lubię- Nawet specjalnie przeznaczyłam sobie jedną ścianę przy kanapach, gdzie będę sobie zmieniać tło jak mnie najdzie chęć. :] Może wtedy przestanę dom doprowadzać do ruiny :] I żeby nie było,że wykorzystuję w tym celu męża osobistego , a On taki biedny i uciśniony!!!! Sama sobie robię !!!  

A tak  po za tym to....Lalalalala :yay:  Zamówiłam sobie  szmatki i materace :yay: Sądzę ,że do końca tygodnia wszystko mi zjedzie, więc  będę sobie dziergać nowe materacyki i zasłonki i może część ścian  . Sufitu na pewno nie ruszę -poczeka do wiosny..

 

 Ależ się nie mogę doczekać :]

 Wprawdzie akurat na te materiały popłynęłam finansowo bardziej niż w poprzednich przyczepach, ale przysięgłam już wszem i wobec,że kampiórek zostanie z nami na wieki i nie będę go zmieniać więc warto.

 Natomiast  zdecydowanie jestem zadowolona  z decyzji o wymianie gąbek materacowych na nowe. Czytałam , gdzieś tu na forum dylematy odnośnie tego tematu, ale wcześniej nie miałam porównania, ponieważ w swoich przyczepach wymieniałam pokrowce, a gąbki zostawiałam po uprzednim praniu, ozonowaniu etc.

 Tym razem stwierdziłam, że wymieniam.

 Znalazłam firmę na alle(hm nie wiem jak to z tymi linkami czy można zamieszczać czy nie można, ale jakby ktoś potrzebował , to podam)

 Zadzwoniłam z zapytaniem jakimś tam , a  Pan w rozmowie powiedział, że mi w cenie potną gąbeczki na takie wymiary jak chcę :look:
 Fantazja, bo już prawie kleciłam maszynkę do cięcia pianki. :] Po prostu rewelka , zostaną mi do docięcia drobnostki i mogę obszywać :yay:

za piankę T 30- a więc przyzwoitej

 

-2 materace-700x2150

- materace do alkowy - łóżko- 1400x2150( składa się z 4 elementów i dwóch grubości)

-materace do środkowych kanap - 4 szt - łóżko 1100x 1900

wyszło 480zł z przesyłką

Pamiętam, ile się naużerałam z praniem materacy w poprzednich przyczepkach, i co gorsza z ich suszeniem , a efekt i tak był jak dla mnie średnio zadowalający. Zdecydowanie jednak nowe w tej cenie  to lepsze rozwiązanie. Fakt, że oszczędzę na wykonaniu , bo ja dłubać będę sobie sama. Ale  jeśli  ktoś by potrzebował -to warto rozważyć  , bo może jakaś krawcowa się  znajdzie w rodzinie. Wtedy można w jakiś normalnych kosztach dokonać takiej wymiany - w zależności od kosztu tkaniny. :]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.