Skocz do zawartości

Hobby 495 - wątpliwości


bohdan125

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co kojarzę to do 1997 roku ten model.

Ten model był produkowany na pewno do 2005...

 

Patrząc na przednią ścianę to może być 2001... Ale tylko przednia ściana :-)

 

Patrząc na tylną blendę ze światłami - to jest sprzed roku 1997

 

Do tylnej blendy pasują boki z kalkomanią ale nie jest to 97 rok tylko wcześniej

 

Na pewno nie ma pieca z Hobby - nie ta obudowa...

 

Ale patrząc na środek to NA PEWNO nie jest rok 2001...

 

A co do wagi - dawno temu ten model obczajałem dokładnie i najlżejsze miały 1200 kg DMC ale miały piętrusa

 

A dlaczego 2001 rok - ano dlatego że Hobby ma vin na ramie obok najazdu i z przodu na boku w dole ściany - tu na tym zdjęciu widać że po oryginalnej tabliczce został tylko brud spod niej :-)

http://6.allegroimg.pl/original/04/64/75/19/37/6475193718_1

 

 

Tak więc stawiam że jest sprzed 1996 roku i ma przeszczepiony przód od czubka najazdu do przedniej ściany włącznie:-)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak inni przedmówcy 2001 to jeden z wpisów w DW. Jak szukałem przyczepy jakieś 7 lat wstecz to oglądając Hobby z 97 miało już inny wystrój wewnętrzny, inną stylistykę tylnej belki.  Szkoda że ktoś się dał zrobić  w balona i teraz szuka innego .

Po światłach wystroju wewnętrznym jest to model po 92 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem to sprzedający napisał,że zdjęcia są poglądowe...cokolwiek to znaczy....

ale napisał też że są z zeszłego roku na foto jest jeśli się nie mylę na blachach tenczasowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że tabliczka znamionowa długopisem na papierze toaletowym nie jest napisana bo wtedy by już pachniało lewizną :-)  ( się ktoś nawybijał tych cyferek ). Nawiązując do tytułu tego tematu :

"Hobby 495 - wątpliwości"

ja nie mam żadnych.

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 się ktoś nawybijał tych cyferek 

 

się czepiacie  :]  przecież widać, że przyczepa zadbana to pewnie tabliczka wytarta od częstego mycia i polerowania 

 

sam sprzedający napisał przecież : "Witam mam piękną pryczepę HOBBY 495 w wersji EXELLENT" 

 

szkoda pisać dalej  :pad: 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta dostał flachę za dopuszczenie przyczepy :]

Wiele cudacznych rzeczy widziadłem ale tabliczka jest na medal.

Przyczepa według mnie ma zamieszane papiery trafiła na rynek jako pomieszczenie na tzw altankę, dokupiono papiery, dorobiono tabliczkę i tak oto jest przyczepą mobilną.   :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co ktoś miałby dorabiać tabliczkę znamionową - jej brak nie jest jakimś większym problemem, dorabia się zastępczą i tyle.

Ktoś w Holandii zmniejszał DMC przyczepy do 950 kg , została nabita tabliczka zastępcza , wszystko działo się pewnie w 2001 roku stąd ten rok produkcji.

Nie znamy przepisów jakie obowiązywały w Holandii , u nas były "składaki" i tam też namieszane było z rokiem produkcji.

 Pewnie diagnosta przy badaniu dysponował jakimiś papierami na te zmiany i wcale nie musiał brać za to na flaszkę.

Nie doszukiwał bym się całej tej sprawie jakiegoś przekrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co ktoś miałby dorabiać tabliczkę znamionową - jej brak nie jest jakimś większym problemem, dorabia się zastępczą i tyle.

 

Nie doszukiwał bym się całej tej sprawie jakiegoś przekrętu.

 

w przypadku takiej firmy jak hobby to piszesz do fabryki co chcesz zrobić z przyczepą i dają ci nową fabryczną tabliczkę z właściwymi masami , nie bardzo rozumiem po co Holender miałby w garażu dłubać sobie swoją tabliczkę skoro za darmo (albo za 20 euro) dostanie wszystko nowe i legalne z fabryki 

 

chyba, że to jakiś holenderski janusz  :hmm:

 

ja bym od tego trzymał się z daleka  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.