Skocz do zawartości

Bieszczady Jesienią 14-16.10.2016


Rekomendowane odpowiedzi

Można Waldek gdzieś wyskoczyć na jakąś połoninę . Zresztą z Trampa jest też możliwość dla tych co nie lubią chodzenia po górkach zaliczyć małą nie męczącą wycieczkę np. na "Sine Wiry" .Samochodem kawałeczek do parkingu przez Buk i potem kawałek spacerku po rezerwacie .Niedaleko jest cerkiew w Łopience gdzie jest figura Chrystusa Bieszczadzkiego -to już dla tych co na piechotę nie lubią bo można pod samą cerkiew podjechać .
A ty Heniek to się spiesz z tym chodzeniem żeby  faktycznie jak piszesz nie było za późno.
Potem to z nami może być tak jak pisze Bieszczadzka pisarka Wiesława Kwinto-Koczan "Wuka"
Może wkleję jej wiersz " Chleba naszego poprzedniego"
 

A gdy mi tylko zostaną wspomnienia
i stopy po górach nie zechcą już nosić,
spojrzę do tyłu, zajrzę w głąb siebie
i będę Ciebie najgorliwiej prosić:
"Chleba naszego poprzedniego daj mi,
aby nakarmić głodnych myśli sforę,
żeby z tęsknoty przestały ujadać,
u kolan przycupnęły w wieczorową porę.
Chleba naszego poprzedniego daj mi,
bo przetrwać nie potrafię
w żaden inny sposób,
daj we wspomnieniach jego zapach poczuć
i pogodzić się łatwiej z zakrętami losu.
Chleba naszego poprzedniego daj mi...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ty Heniek to się spiesz z tym chodzeniem żeby  faktycznie jak piszesz nie było za późno.

Oj tak dobrze prawisz .

Nie wiem na ile dam radę , ale bardzo bym chciał się wdrapać na jakiś pagórek . Po ostatnich wojażach kolano odmówiło posłuszeństwa , ale dałem radę .

Sine Wiry tez dobra opcja . Do Łopienki na piechotę , gdzie Bieszczady rozjeżdzać brykami ! Toż to .........

Dobra powstrzymam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my byśmy się gdzieś przeszli... :)

Tym bardziej póki... stopy jeszcze niosą (gorzej w dół, ale widok wcześniejszy ze szczytu czy połoniny zrekompensuje następujący ból i sprawi ze się go lżej zniesie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można Waldek gdzieś wyskoczyć na jakąś połoninę . Zresztą z Trampa jest też możliwość dla tych co nie lubią chodzenia po górkach zaliczyć małą nie męczącą wycieczkę np. na "Sine Wiry" .Samochodem kawałeczek do parkingu przez Buk i potem kawałek spacerku po rezerwacie .Niedaleko jest cerkiew w Łopience gdzie jest figura Chrystusa Bieszczadzkiego -to już dla tych co na piechotę nie lubią bo można pod samą cerkiew podjechać .

A ty Heniek to się spiesz z tym chodzeniem żeby  faktycznie jak piszesz nie było za późno.

Potem to z nami może być tak jak pisze Bieszczadzka pisarka Wiesława Kwinto-Koczan "Wuka"

Może wkleję jej wiersz " Chleba naszego poprzedniego"

 

A gdy mi tylko zostaną wspomnienia

i stopy po górach nie zechcą już nosić,

spojrzę do tyłu, zajrzę w głąb siebie

i będę Ciebie najgorliwiej prosić:

"Chleba naszego poprzedniego daj mi,

aby nakarmić głodnych myśli sforę,

żeby z tęsknoty przestały ujadać,

u kolan przycupnęły w wieczorową porę.

Chleba naszego poprzedniego daj mi,

bo przetrwać nie potrafię

w żaden inny sposób,

daj we wspomnieniach jego zapach poczuć

i pogodzić się łatwiej z zakrętami losu.

Chleba naszego poprzedniego daj mi...."

pisarka Wiesława Kwinto-Koczan "Wuka" 

super brzmi w aranżacji zespołu  "Cisza jak ta" POLECAM gorąco

Edytowane przez pastuch75 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio , jest szansa że może i moja załoga zawita . Bywam regularnie w Bieszczadach 2-4 razy w roku , ale lubię tam wracać .

Mojsa przedostatnia wizyta na tamtejszej ziemi

http://niewiadowki.pl/bieszczady-hoczewka-t1238.html

Pozdrawiam

My wybieramy się w Bieszczady od 24.09.16 na tydzień. Czy możesz podać namiary GPS tego świetnego miejsca? Pozdrawiam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisała Marlena, Bieszczady są o tej porze przepiękne - jedziemy aby je podziwiać już o 10.10, - będziemy czekać na Was, to też wspomniała Marlena. Wybaczysz brak "     " ?

ed i jola

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu Wasz udział we wszelkich zlotach to wielki atut takich imprez. My chcemy też przyjechać, a że Wy tam będziecie, to przyjechać chcemy jeszcze bardziej. Do zobaczenia w Bieszczadach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno w Cisnej Leszek ja proponuję abyś nas poprowadził na połoniny jak by była pogoda chyba faktycznie trzeba coś w swoim życiu zrobić i się zdecydowałem aby z Tobą powędrować !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyjść na marudę :oslabiony: ale chyba jednak okolice Ustrzyk G. mają ładniejsze tereny i szlaki, jest więcej odkrytego terenu i szans na ładne jesienne widoczki  :hmm: więc jeśli jeszcze Tramp nie zaklepany to może ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie mi idą rozmowy z Trampem (po części duża wina moja - brak czasu i różne inne problemy na głowie), ale tak jakoś "po grudzie", więc nie ma ostatecznych ustaleń i zaklepania lokalizacji...a czas płynie...

A Co byście innego proponowali jako miejsce spotkania? PTTK w Ustrzykach Górnych?

 

Jak pisałem w pierwszym poście - mimo ciężkich cen myślałem o Wetlince Górnej ale tam będzie ponoć inna impreza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam w Ustrzykach na tym kempingu więc nic nie wiem na jego temat ale daje większe możliwości bez ruszania auta. Można by wyjść na Tarnice, Halicz, Krzemień. Tereny bez wątpienia ładniejsze, bardziej widokowe szlaki niż z Cisnej. Ja bym była za Ustrzykami z tego powodu a co reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.