Skocz do zawartości

Materiały do budowy zamkniętej skrzyni ładunkowej.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tato ma małą przyczepę towarową o dopuszczalnej masie całkowitej - i ile dobrze pamiętam - 200kg lub 300kg. Waga akurat mało ważna, podałem tylko po to żeby było wiadomo, że przyczepa niewielka.

 

Chciałbym ją wyremontować i przerobić na przyczepę bagażową ze szczelną zamkniętą skrzynią. Coś na kształt małej izotermy, która byłaby czysta w środku, żeby się wewnątrz nic nie kurzyło i służyłaby głównie do przewozu bagaży podczas jakichś podróży.

 

Co do samej ramy, osi, zaczepu itp to sprawa jest prosta, bo to jest i trzeba to tylko odnowić.

Zastanawiam się tylko z czego zrobić tę skrzynię.

Podłoga ma mieć wymiary 1m x 1,25m. Wysokość od podłogi ma nie przekraczać 1m.

 

Z czego zrobić ścianki?

Można ze sklejki, bo wygodnie można do niej przykręcić od wewnątrz jakieś haczyki czy zaczepy, ale jest ona ciężka.

 

A może są do kupienia jakieś gotowe aluminiowe panele, które można dowolnie składać i przycinać?

Gdzie i czy w ogóle są dostępne okucia pozwalające na szczelne połączenie tych paneli na rogach?

Jak wykonać szczelny dach.

Do tego dochodzą tylne drzwi, które muszą być szczelne.

 

Zastanawiałem się też by zrobić tak, że wyremontuję podwozie, czyli dam do ocynkowania ramę, zamontuję oś, błotniki, zaczep, instalację elektryczną i takie gotowe podwozie postawię firmie, która wykona nadwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać skrzyni pod naczpę. Takie coś montują często kierowy ciężarówek żeby wozić pasy. grilla czy inne przedmioty. Wykonane jest zazwyczaj z plastiku, jest szczelne i zamykane na zameczek - kluczyk. Może są jakieś, których rozmiar będzie odpowiedni. (lub np będzie się dało zmontować wygodnie dwie takie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look:   To jest ciekawe :yes: 

Nawet nie wiedziałem, że ktoś robi coś takiego :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym zrobić coś swojego. Tym bardziej, że baza jest i stoi nieużywana. Zrobiłbym taka prostą małż bagażówkę na parę walizek i wózek dziecięcy, z gniazdem do podpięcia jakiejś lodówki, z oświetleniem wewnątrz.

 

Z samej tej przyczepy co mam to dobra jest jedynie rama, reszta jest wyeksploatowana i nadaje się do odcięcia i wyrzucenia także sama pokrywa odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm a może trochę na skróty i poszukać czegoś takiego taniego do powiedzmy odnowienia tylko.

http://olx.pl/oferta/przyczepka-niewiadow-n-250-c-zarejestrowana-ubezpieczona-na-rok-CID5-IDho3ij.html#850f4ed6c9

Odpada. Jakoś laminat do mnie nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada. Jakoś laminat do mnie nie przemawia.

Płyty PVC ładnie pospawane będą dobre, w wakacje widziałem kampera z taką skrzynią na całą szerokość budy, z 70cm głęboką i 1.5 m wysoką. Wyglądało to super i wg właściciela spisywało się rewelacyjnie

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.