Skocz do zawartości

Bieszczady z ominięciem kempingów (na dziko) wrzesień/październik 2016


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja o "poziomie" gazu = czyli czy idziemy na butli pierwszej czy rezerwowej...jako rezerwowa może być jakaś mniejsza by się zmieściła jako druga (sugestia dla Polo63)

Podgrzewanie reduktora duokontrola jest (jako opcja) wiem bo mam (niestety na razie w pudełku...i niestety nowsza wersja) i chyba ma tą opcje też Stef.

 

Opony - też głównie z tych powodów po zakupie auta wymieniałem na nowe...i też tak było zawsze w moich przyczepach...

 

Cywilizacja...to też pojęcie względne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam zasięg, zblizam się do cywilizacji, schabo78 Twoja trasa jest piękna,chociaż zimą nie polecalbym jej. pojechaliśmy jeszcze do cerkwi w nieistniejacej wsi Łopianka i po drodze pracujace piece widzieliśmy.

Misio nad Solina "teraz"pusto wszędzie było,te dolny będą chyba powiększać bo kszaczory powycinane i plantuja teren.

co do rezerw gazu to na stałym wyposażeniu mam 3kg do użytku zewnetrznego-bo być musi i się przydaje,ale na jesienno-zimowo-wiosenne wyjazdy w "dzicz" wiem już ze bez 2*11kg ni rusz i następnym razem się poprawię już-BIGL masz 2to bierz bez wahania.

A co do sterownika stefa to pomimo Waszego "przedrzezmiania" sie nadal nie wiem czemu on służyć ma

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo - sterownik automatycznie przechodzi na pobieranie gazu z drugiej butli. tak by w nocy nie trzeba było wyskakiwać i przełączać reduktora. Czy ma podgrzewanie... nie wiem. Wiem tylko że gdy przestawiam na pozycje Winter słyszę cykanie przekaźnika... co on robi i do czego nie wiem. Szukałem po kablach ale montowane w fabryce i ciężko dojść. Takich wynalazków mam więcej bo mam wtyczkę 12V i gniazdo obok wtyczki... ale to już znalazłem - podgrzewanie zbiornika na wodę. Kolejny włącznik pod siedzeniem... to jest podgrzewanie zbiornika z brudną wodą. Jeszcze nie używałem bo na postoju dość szybko rozwala akumulator. Ale koleżanka tłumaczyła mi instrukcję obsługi i wyczytała, że te podgrzewania służą do tego by woda nie zamarzła podczas jazdy w zimę.

A to wszystko przez super izolację pomiędzy szoferką a przedziałem "mieszkalnym". Gruba kotara super się sprawdza. Dziś ja montuję na jutrzejszy wyjazd.

(tu na fotce otwarte przejście do szoferki - zapinane na zamek)

post-2823-0-47160000-1476352741_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo - sterownik automatycznie przechodzi na pobieranie gazu z drugiej butli. tak by w nocy nie trzeba było wyskakiwać i przełączać reduktora.

A to wszystko przez super izolację pomiędzy szoferką a przedziałem "mieszkalnym". Gruba kotara super się sprawdza. Dziś ja montuję na jutrzejszy wyjazd.

(tu na fotce otwarte przejście do szoferki - zapinane na zamek)

IMAG0618.jpg

A to słyszałem od Misia o tym ciekawym urządzeniu-teraz widzę o czym mowil

A Kotara bardzo fajna sprawa w taką pogode-u mnie by się tyż zdała,bo kabina bardzo wychladza Cimperka

A wyposażenie zimowe fajne masz.

 

 

Swoja droga gdzie startujece?

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym oglądnął ten system podgrzewania...chyba będę musiał się znowu w Wasze rejony wybrać bo pewnie bliżej nie uda się spotkać ;-)

Chociaż ja myślę nad ogrzewaniem zbiornika szarej przez ciecz chłodniczą auta i piec gazowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY ruszamy do Nadarzyn na targi. Miałem ruszać jutro rano ale syn ma jeszcze dodatkowe zajęcia z robotyki które bardzo lubi wiec ruszamy po południu. W Nadarzynie będziemy tylko przez sobotę. Potem powrot przez wawe - stadion narodowy w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio te ogrzewanie to nic innego jak mała grzałka 12V przyklejona w zbiorniku. Twoje plany ambitne. Ale bym uważał czy aby taka chłodniczka nie schłodzi zanadto płynu do chłodzenia silnika. Pamiętaj, że używać tego będziesz zimą, a zimą i tak nasze silniki często bywają niedogrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio te ogrzewanie to nic innego jak mała grzałka 12V przyklejona w zbiorniku. Twoje plany ambitne. Ale bym uważał czy aby taka chłodniczka nie schłodzi zanadto płynu do chłodzenia silnika. Pamiętaj, że używać tego będziesz zimą, a zimą i tak nasze silniki często bywają niedogrzane.

Zobaczę jak zimą będzie to z tym niedogrzaniem...

Bo ja mam na razie większe problemy z przegrzewaniem auta niż niedogrzaniem...

 

Ta grzałka jest w zbiorniku?...ciekawe czy się uda taką znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. :]

  Wczoraj popołudniu udało nam się wyruszyć w kolejny rajd bieszczadzki :miga: . Wystartowaliśmy ok 17 wiec nie dojechaliśmy za jednym pociągnięciem - nocleg wypadł w Biłgoraju.  Z rana po śniadaniu ruszyliśmy dalej w stronę wielkiej przygody. Z Przemyśla udaliśmy się w stronę Kalwarii Pacławskiej - ostatni czas aby jechać tą drogą, zimą niewykonalne.

DSCN0882J_arsahhp.jpg

Bardzo polecam odbijanie na boczne drogi, pomimo takich małych  jak wyżej, kątów nachylenia dla 4x4 lub też szerokości rowerowej to jednak nadrabiają widokami i samymi atrakcjami. Jak już wyjechaliśmy na dużą pętlę to wydawała się nam jakaś taka znajoma i wręcz nudna.

Celem na dziś było Wołosate i zdobycie najwyższego szczytu Bieszczad  - Tarnicy.

Na miejsce dotarliśmy ok 13 - szybkie pakowano i w drogę, cel ambitny dla nieobytych ale ciekawych świata piechurów. Wchodziliśmy niebieskim szlakiem więc tylko okazjonalnie pojawiały się piękne widoki - oczywiście chodzi o przełęcze itp.

Jak widać zjawiliśmy się w samą porę  - prawdziwa jesień - tysiące kolorów 3d, 4d, 5d - zmieniają totalnie struktury gór.

DSCN0917J_arsahsw.jpg

DSCN0931J_arsarhe.jpg

Aż trudno uwierzyć że na dole jest ok 15* 

DSCN0968J_arsarxh.jpg

Tarnica padła     DSCN0977J_arsares.jpg    - chociaż po zejściu już nie jesteśmy pewni kto kogo pokonał :oslabiony:  :]

DSCN0933J_arsarqn.jpg

DSCN0993J_arsaxnq.jpg

Bliżej Boga

DSCN0972J_arsaxsp.jpg

 

Piękny dzień, wspaniałe przeżycia  - brak słów.

 

Stanęliśmy na noc przy naszych Lutowiskach -  po wakacjach czujemy się tu jak u siebie ( nawet bardziej :skromny: ) 

DSCN1005J_arsanra.jpg

 

Jutro ma być fajna pogoda więc planujemy jeszcze raz odwiedzić Smerek czerwonym szlakiem - czy się uda- nie wiem :]

Edytowane przez BIGL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIGL polecam drugi punkt widokowy w Lutowiskach na nocleg wśród szumu drzew, śpiewu ptaszków i muczeniu krówek:), ciężko dojechać, gorzej zjechać (po deszczu lepiej się nie wybierać), ale warto - cisza i widoki w tym miejscu wieczorem i rankiem są bezcenne.

post-13304-0-07131900-1476861774_thumb.jpg

post-13304-0-83988000-1476861914_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.