Skocz do zawartości

Bieszczady z ominięciem kempingów (na dziko) wrzesień/październik 2016


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy wszystkich.
Zakładamy ten temat ponieważ wybieramy się w tym terminie (od 24 września 2016 do ...) w owe rejony, a jak wiadomo w kilka załóg zawsze raźniej niż w pojedynkę. Temuż zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej karawany. Planu na Bieszczady nie mamy -jak na większość naszych wyjazdów, jedziemy podziwiać piękną polską złotą jesień w Bieszczadach (słyszałem od kolegi, że jest piękna, jadę sprawdzić :skromny: ). Wiemy, że chcielibyśmy odwiedzić Ustrzyki Dolne i Górne, a resztę czasu spędzać na łonie natury, jeśli Macie podobne "zachciewajki" to zapraszamy do dyskusji (polecania miejsc godnych zainteresowania) jak i karawany.

a nasz skład to 2+1(w tym czasie będzie zbliżał mu się roczek życia) w naszym CIMPERKU

 

Temat uważam za otwarty :]

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć . W tych najpiękniejszych miejscach w Bieszczadach to raczej na dziko nie powojujesz. Wszędzie albo park albo strefa nadgraniczna i w obu tych miejscach nie wolno biwakować . Widzę co prawda kampery które stają na noc np na parkingach pod wejściami na szlaki , w różnych zakolach rzek itp. Udaję się nieraz że pogranicznicy nie pogonią .Gdyby tak większa ilość i jakaś karawana o której piszesz to na pewno by się zainteresowali .W tym okresie to kempingi i pola namiotowe jakie tam są będą puste . Tak że biwakowanie na tych polach będzie przyjemne i bezpieczne i prawie na dziko . Jest kemping w Ustrzykach Górnych , Wetlinie , Małej Wetlince .Pola namiotowe w Bereżkach , Brzegi Górne, Terka , Buk  i wiele innych . Nawet nie wiem czy w tym okresie na polach namiotowych będzie ktoś zbierał kasę bo często staliśmy tam jesienią za darmo .W okolicach które są dalej od strefy parku i granicy to łatwiej o treny do dzikiego biwakowania ale według mnie jesienne widoki nie takie ciekawe .Choć nie powiem ze też nie jest ładnie . Przyjemnego wypoczynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Dzięki za odpowiedź i podzielenie się swoimi doświadczeniami (bezcenne) będę brał Twój post pod uwagę chociaż Ustrzyki chciałem tylko odwiedzić, ale cieszy mnie coś napisał o tych polach kempingowych-bo to tak jakby na dziko właśnie:) bardziej myślałem o parkingach leśnych itp.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam pole namiotowe czy kemping Tramp w Cisnej, na pierwszy rzut oka wszystko OK, bardzo mili i sympatyczni ludzie ale później jakoś jest tak dziwnie,

do ogniska nie wolno dokładać drzewa robi to tylko jeden pracownik kempingu, cisza nocna, nawet pogadać nie można,

ognisko pod wiatą, zimno jak nie wiem co a do ogniska dołożyć nie można bo pan który to robi nie widzi potrzeby a ledwo co się tli, wyszliśmy na zewnątrz aby było cieplej to usłyszeliśmy że mamy wejść do środka bo jest już późno i nie wolno hałasować ( rozmowa 2 osób bez alko ), mówimy że w środku jest zimno a nie można dołożyć do ogniska i usłyszeliśmy to musicie pogadać z tym podkładaczem do ognia, i koło się zamyka bo tamten nie widzi potrzeby :(

 

no i jeszcze że na kempingu obowiązuje porządek i mamy po sobie sprzątać a jak sąsiad zostawi bałagan to powinniśmy posprzątać po nim, 

segregacja śmieci pod czujnym okiem obsługi, mój syn dostał opierdziel że źle segreguje ( tam widocznie jest inna segregacja niż u nas w domu :(

 

natomiast trafiliśmy na PTTK w Wetlinie, http://pttkwetlina.pl/  jest kemping bez prądu ( ale pewnie by się jakoś można było dogadać ale długi przedłużacz ) , WC, prysznic w cenie, bardzo fajne i sympatyczne miejsce , jest jedzonko, prowadzą go od kwietnia tego roku sympatyczni ludzie ( coś jak dzieci kwiaty :)

 

 

ja polecam z zeszłorocznej wyprawy Tarnawa Niżna    http://www.bazanadroztokami.pl/

taki początek lub koniec świata, zależy z której strony spojrzeć :)

po drodze rezerwat żubrów nie da się nie zauważyć 


dla analizy kosztów kempingów to przy 2 osobach + dziecko wychodzi około 40 pln za dobę w WC, prysznic w cenie

często na polach biwakowych których nie ma w necie a możesz się natknąć chcą 30pln za dobę a nie ma tam nic, 

 

kemping w Ustrzykach górnych sobie chwalę ,  pomimo warunków peerelowskich :)

Edytowane przez Cytrus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny urlop, ech pojechał bym, ale robota... ;( dobry termin, Jesienią pada w Bieszczadach najmniej.

 

Straż graniczna naprawdę goni karawaningowców w strefie nadgranicznej? Od 20 lat dzikujemy w beskidzie Niskim i Bieszczadach, (ostatni raz w ubiegły weekend) i zdarzało się że nas SG budziła o 4 rano i spisywała, ale nigdy nie zdarzyło nam się żeby nas wygonili. Ale fakt, że byliśmy samochodem / namiotem.

Znam dwa parkingi leśne gdzie spokojnie wjedziecie camperem/przyczpą: są 100% legalne, utwardzone, (żwir), ogrodzone drewnianymi dłużycami. Zbudowane były przez nadleśnictwo i są oznakowane:

1. http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.31242/22.25212

2. http://www.openstreetmap.org/#map=19/49.26302/22.39946

 

1-ka jest spokojna bo poza głównymoi drogami. Przebiegająca tam droga kilkaset metrów dalej ma zakaz ruchu więc tylko jakies lokalesy z pozwoleniami tam śmigają raz na kilka godzin ;). (Legalny dojjazd tylko do strony Baligrodu, od Strony Woli Michowej jest zakaz)

2-ka ma większy potencjał krajoznawczy - można iść do Łopienki (odbudowana cerkiew), lub zobaczyć rezerwat Sine Wiry, niedaleko niesamowite okolice przełomu sanu: rezerwaty Tworylne, Krywe, 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć teraz na forum ale w zeszłym roku w Boże Ciało czy majówkę też robiliśmy Bieszczady w zamyśle na dziko 


tu jest :) 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/19625-bieszczady-bo%C5%BCe-cia%C5%82o-2015-relacja/page-2?hl=cytrus&do=findComment&comment=427367

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........................Udaję się nieraz że pogranicznicy nie pogonią .................

Co za czasy: nawet w czasach komunizmu nikt mnie nie gonił jeśli wcześniej zgłosiłem SG- że tu i przez taki czas będę biwakował.

​Może trzeba zadzwonić/wypytać i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gonieniem to nie czytacie ze zrozumieniem posta i już  robi się afera ze w Bieszczadach ścigają   . Pisałem że gonią tam gdzie moim zdaniem jest najpiękniej czyli w Bieszczadach wysokich . Jest tam park ,a gdzie nie ma parku jest strefa nadgraniczna z lasami . Z racji tego że jest granica  sprawdzają czy jest pozwolenie od leśnika bo podczas biwakowania w lesie na dziko takie musi być .Nieraz znajomi opowiadali mi że kazali im się zwijać .Pisałem posta oględnie bo nie myślałem że to trzeba dokładnie wyjaśniać. Oczywiście jeżeli ktoś zadzwoni i uzyska pozwolenie od nadleśnictwa to ma problem z głowy - życzę powodzenia . Pisałem też że w innych rejonach jest sporo ładnych miejsc do biwakowania na dziko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecam kemping w Wetlince Górnej

http://bieszczadywetlinka.pl/

Jeździmy tam co roku na zakończenie naszego sezonu na początku października i często jesteśmy tam jedyni z ogonem.Kemping bez wygód i trochę zaniedbany ale najważniejsze rzeczy zapewnia.

Obok jest karczma u Pani Steni (PROWADZI KEMPING) gdzie można bardzo smacznie i tanio się stołować.

Co ważne stacjonujesz centralnie pod Połoniną Wetlińską z przepięknym widokiem na Chatkę Puchatka a kemping jest już na samym szlaku żeby wejśc na Połoninę...

Zdjęcia takie sobie bo robione kiedys telefonem ale zawsze coś

 

http://forum.karawaning.pl/topic/13238-kempingi-w-wetlinie/?p=392265

My jedziemy w to miejsce w pierwszy lub drugi week października......

Co ważne kemping funkcjonuje do pierwszego opadu śniegu tak jak zresztą w Ustrzykach Górnych.

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w tym roku w Bieszczadach i mogę powiedzieć że nie ma w ogóle problemu z staniem na dziko, a jak będą 2-3 ekipy to w ogóle bajka. W parku mamy leśne parkingi i akurat one są najlepiej do tego przygotowane - jest wiata, stoliki oraz miejsca na ognisko.;

Pole namiotowe PTTK w Wetlinie, http://pttkwetlina.pl/  to porażka  - z tych dzieci kwiatów zrobiły się zarozumiałe bachory, zajechaliśmy tam na chwile i jeszcze szybciej uciekliśmy.

Polecam parking w Lutowiskach - są 3 wiaty, spory plac zabaw, siłownia (zewnętrzna za free) , pompa z wodą, bankomat, sklepy itp.

Pomimo że byliśmy tam w sierpniu to wrócimy jeszcze raz w połowie października - również na dziko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny urlop, ech pojechał bym, ale robota... ;( dobry termin, Jesienią pada w Bieszczadach najmniej.

 

Straż graniczna naprawdę goni karawaningowców w strefie nadgranicznej? Od 20 lat dzikujemy w beskidzie Niskim i Bieszczadach, (ostatni raz w ubiegły weekend) i zdarzało się że nas SG budziła o 4 rano i spisywała, ale nigdy nie zdarzyło nam się żeby nas wygonili. Ale fakt, że byliśmy samochodem / namiotem.

 

Znam dwa parkingi leśne gdzie spokojnie wjedziecie camperem/przyczpą: są 100% legalne, utwardzone, (żwir), ogrodzone drewnianymi dłużycami. Zbudowane były przez nadleśnictwo i są oznakowane:

1. http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.31242/22.25212

2. http://www.openstreetmap.org/#map=19/49.26302/22.39946

 

1-ka jest spokojna bo poza głównymoi drogami. Przebiegająca tam droga kilkaset metrów dalej ma zakaz ruchu więc tylko jakies lokalesy z pozwoleniami tam śmigają raz na kilka godzin ;). (Legalny dojjazd tylko do strony Baligrodu, od Strony Woli Michowej jest zakaz)

2-ka ma większy potencjał krajoznawczy - można iść do Łopienki (odbudowana cerkiew), lub zobaczyć rezerwat Sine Wiry, niedaleko niesamowite okolice przełomu sanu: rezerwaty Tworylne, Krywe, 

Lza właśnie o takie miejsca mi chodzi - dzięki

 

 

odradzam pole namiotowe czy kemping Tramp w Cisnej, na pierwszy rzut oka wszystko OK...

 

http://pttkwetlina.pl/

dla analizy kosztów kempingów to przy 2 osobach + dziecko wychodzi około 40 pln za dobę w WC, prysznic w cenie

często na polach biwakowych których nie ma w necie a możesz się natknąć chcą 30pln za dobę a nie ma tam nic, 

 

kemping w Ustrzykach górnych sobie chwalę ,  pomimo warunków peerelowskich :)

Dzięki Cytrus,godne zanotowania (gdzieś trzeba zapasu uzupełnić) dziękuję //fajna relacja w linku

I mam nadzieję że BIGL trafił na "gorszy dzień właścicieli". :) O takich właśnie miejscach leśnych myślałem pisząc "na dziko".

Swoją drogą nie możesz BIGL przyśpieszyć o pół miesiąca wyjazdu:P?

 

 

A ja Ci polecam kemping w Wetlince Górnej

http://bieszczadywetlinka.pl/

 

http://forum.karawaning.pl/topic/13238-kempingi-w-wetlinie/?p=392265

My jedziemy w to miejsce w pierwszy lub drugi week października......

Co ważne kemping funkcjonuje do pierwszego opadu śniegu tak jak zresztą w Ustrzykach Górnych.

schabo78 cena nie jest "w moich normach" ale patrząc na to, że możemy się tam spotkać zaakceptowywalna;)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

schabo78 cena nie jest "w moich normach" ale patrząc na to, że możemy się tam spotkać zaakceptowywalna;)

Cena poza sezonem nie jest tak do końca sztywna :skromny: .Będę śledził temacik zobaczymy bliżej października jak to wszystko wyjdzie.

Ps jak trafisz w Bieszczadach na prawdziwą Polską złotą jesień to widoki są  prześlicznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena poza sezonem nie jest tak do końca sztywna :skromny: .Będę śledził temacik zobaczymy bliżej października jak to wszystko wyjdzie.

Ps jak trafisz w Bieszczadach na prawdziwą Polską złotą jesień to widoki są  prześlicznie..

Właśnie po te widoki (jesienne) jedziemy w 2013 tak mnie kolega nań nakręcił, że czekałem tylko na możliwość ich realizacji....i oto nadchodzi:)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.