Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Wybór / zakup / haka holowniczego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2847 postów
  • Skądwarszawa
  • Sprzęt:Przyczepa

Napisano 31 grudzień 2016 - 16:11

Zgadza się do współczesnych /tzn jakich ?/ należy instalować moduł.

Np takich które mają kontrolę żarówek, oczywiście można kontrolę żarówek wyłączyć i podłączyć się bezpośrednio, co też nie jest do końca bezpieczne. Szczególnie jak samochód ma cieniutkie przewody i sterowanie elektroniczne.

wysłane z telefonu

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#32 Effendi

Effendi

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7181 postów
  • SkądPoznań
  • Sprzęt:Brak

Napisano 31 grudzień 2016 - 18:49

W kempingu mam przejściówkę wtyczkę 13 pin  na 7pin (oryginał jest 13pin), ale mam też przyczepę towarową na 7 pin, i teraz nie wiem co będzie wygodniejsze?

A co do modułu to się dowiem, salon mazdy mam w Toruniu chyba, ciekawe czy na tel. udzielą takiej informacji.

Dziękuje za informację, szukam dalej, odezwę się. Najlepszego w Nowym Roku!

Od 2005 roku w większości aut wymagany będzie moduł do listwy CAN. I na 99 % u Ciebie będzie wymagany taki moduł, sęk w tym czy zakupisz jakiś " uniwersalny " dedykowany do tego i innych aut czy dedykowany stricte do Twojego modelu auta. Taki " uniwersalny " będzie tańszy od dedykowanego do danego modelu nawet o ok. 60 % - tutaj podaje różnice cenowe dla modułów VAG-owskich.

Jeżeli ludzie ciągle Cię ranią myśl o nich jak o papierze ściernym. Ścieranie boli ale po takiej polerce Ty pięknie błyszczysz a oni są tylko bezużytecznymi śmieciami....

#33 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2847 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 31 grudzień 2016 - 19:00

Od 2005 roku w większości aut wymagany będzie moduł do listwy CAN. I na 99 % u Ciebie będzie wymagany taki moduł.

Są dwa rodzaje modułów, taki na CAN który korzysta z protokołu samochodu i który trzeba doprogramować do komputera samochodu i taki który bierze informacje z żarówek i sam steruje żarówkami przyczepy, do drugiego nie trzeba nic grzebać w programie, tylko podłączyć plus, masę i sygnały z żarówek

wysłane z tableta

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#34 Effendi

Effendi

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 7181 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 styczeń 2017 - 19:19

Są dwa rodzaje modułów, taki na CAN który korzysta z protokołu samochodu i który trzeba doprogramować do komputera samochodu i taki który bierze informacje z żarówek i sam steruje żarówkami przyczepy, do drugiego nie trzeba nic grzebać w programie, tylko podłączyć plus, masę i sygnały z żarówek

wysłane z tableta

Być może tak jest, nie wgłębiałem się w zagadnienie.

Jeżeli ludzie ciągle Cię ranią myśl o nich jak o papierze ściernym. Ścieranie boli ale po takiej polerce Ty pięknie błyszczysz a oni są tylko bezużytecznymi śmieciami....

#35 Gawel79

Gawel79

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
  • SkądPomorze, gród nad Wisłą
  • Model:caravelair bamba 395T
  • Holownik:mazda 5 2.0 benzyna

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:15

Oczywiście kierownicy serwisów i salonów mazdy nie raczyli odpowiedzieć na pytanie czy mam ten moduł czy nie, podałem vin i cisza. Mogliby by chociaż napisać, że nie udzielają takich wiadomości czy coś... a tak to olewka. Walczę dalej...

Jak nisko musi upaść społeczeństwo, żeby moralności uczyli mnie jawni dranie...

#36 Cathay

Cathay

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1622 postów
  • SkądPyrlandia
  • Model:Fendt Saphir 510

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:37

Oczywiście kierownicy serwisów i salonów mazdy nie raczyli odpowiedzieć na pytanie czy mam ten moduł czy nie, podałem vin i cisza. Mogliby by chociaż napisać, że nie udzielają takich wiadomości czy coś... a tak to olewka. Walczę dalej...

Gdybyś napisał że chcesz się umówić na montaż modułu to by odpowiedzieli. A jeśli tylko pytasz to dupki wychodzą z założenia że kasy im nie przyniesiesz :(

#37 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4967 postów
  • Telefon:Dla wybranych
  • SkądKraków/Tarnów
  • Model:Balbina
  • Holownik:Piękna albo Bestia

Napisano 05 styczeń 2017 - 08:41

Moim zdaniem nie wiedżą o co chodzi.

Ostatnio byłem w autoryzowanym serwisie X na akcji przywoławczej. Pan ( za dużo powiedziane... młody gnojek) przywitał mnie słowami "co potrzeba"?

Na parę pytań nie był w stanie odpowiedzieć (ciągle za tym dzwonił). Po całym dniu nic nie zrobili z autem, bo nie mogli się połaczyć z centralą...

#38 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8738 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 05 styczeń 2017 - 19:51

Dyletanci zawsze mnie wkurzają, bez względu na to, w jakim miejscu na nich trafiam.
Niestety, nasza wiara w fachowców często nie pokrywa się z rzeczywistością i życie wciąż pokazuje, że aby mieć zrobione dobrze, trzeba to zrobić samemu.
Między innymi z tego powodu, wielu z nas "studiuje" odpowiednio wcześniej właściwy temat, przyswajając sobie (bądź nie  ;)  )  wiedzę, a następnie staje się stolarzami, hydraulikami, mechanikami, elektrykami, a nawet lekarzami i całą resztą specjalności (bez ograniczeń). Po iluś tam latach życia, mamy za sobą praktykę i doświadczenie w dziesiątkach specjalności, a często bywa i tak, że "fachowcy" mogliby się od nas uczyć.
Proza życia :pad:

PS
Osobiście już się przyzwyczaiłem, że gdy chcę skorzystać z fachowej usługi, to choćby pobieżnie zgłębiam temat, aby "fachowiec" nie "robił mnie w balona".

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#39 Lza

Lza

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Skądokolice Krakowa
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:mini-camperini z dostaczaka na ziemniaki
  • Holownik:Grand Tourneo Connect II

Napisano 06 styczeń 2017 - 18:08

Przecież salon/serwis to firma która ma zarabiać pieniądze, a nie tracić czas na udzielanie informacji osobom postronnym. Nie pytaj ich czy ma być czy ma nie być - Wyślij im zapytanie, ze chcesz zamontować hak i poproś o wycenę. Powinieneś dostać pdf z rozpisem kosztów i zobaczysz czy wliczą moduł czy nie.

Użytkownik Lza edytował ten post 06 styczeń 2017 - 18:10

#40 Gawel79

Gawel79

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 09:54

Lza- dzięki za radę, spróbuję w ten sposób

#41 Effendi

Effendi

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 7181 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 styczeń 2017 - 13:09

W takim razie pozostają dwie opcje:

1/ zadzwoń do buraków i zapytaj o montaż haka do swojego autka, i w trakcie rozmowy zapytaj czy jest wymagany hak z modułem, i czy będą montowali moduł dedykowany do Twojego autka czy taki uniwersalny

2/ podjedź do jakiegoś salonu i przeprowadź rozmowę w w/w " tonie"

Czasem może się okazać, że te najprostsze środki są najbardziej skuteczne.

#42 Gawel79

Gawel79

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:16

Nowe wieści...

Po pierwsze primo po czytaniu forum mazdyspeed nie mam modułu.

Po drugie primo po rozmowie z handlowcem od haka steinhof, podał prostą metodę sprawdzenia. Wyciągasz od lewej lampy żarówkę, i jak nie pojawia się błąd na komputerku i desce rozdzielczej, to nie mam modułu. Auto jeździ, kontrolki ok.

Po trzecie primo...zwracam honor jednego z salonów mazdy w woj.kuj-pom. Moduł posiadam. Odpowiedzieli, aczkolwiek mętnie.

Proste pytanie- kupić steihofa łysego, sam hak, założyć, potem się martwić?

Chyba tak zrobię, jak sądzicie Forumowicze? Może ktoś ma mazdę?

#43 Effendi

Effendi

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 7181 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:31

to odpowiedź 1 i 3 kłócą się ze sobą ??  :hmm:

#44 Gawel79

Gawel79

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 11:35

No właśnie, może Ci z salonu napisali, że jest moduł, bo zawsze drożej i nie zaszkodzi, a forumowicze z mazdyspped, po własnych doświadczeniach z montażem, wiedzą, że nie ma potrzeby.

Zresztą robiłem doświadczenie w aucie, nic nie pipczy, dzwoni,jęczy, auto jeździ.

Poczekam, może ktoś ma mazdę, do końca tygodnia, potem zamawiam hak.

Jeszcze pytanie- steinhof czy autohak czy hakpol? Ceny nie są drastycznie różne, 100zł mniej więcej. Steinhof niby dobry, ale miałem w scenicu bizub chyba ze Słupska, też dawał radę.  

#45 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4522 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:47

moja mazda 6 2.0 benzyna z 2002r nie miała modułu. Hak zakładał mój mechanik za 50zł, ja polutowałem elektrykę. Działa pewnie do dziś u kolejnego właściciela.  Zamontuj zwykły hak, bez modułu, jak będą problemy to dołożysz moduł uniwersalny

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych