Skocz do zawartości
Effendi

Wybór / zakup / haka holowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Effendi

Sprawdź jeszcze w instrukcji auta jaki nacisk dopuszczają. Co z tego, że ja mam na haku 100 kg jak wg producenta max dla auta to 75 kg

Ale czy ktoś broni założyć hak o większym uciągu ? Bardziej naganne jest działanie w " drugą stronę "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Effendi

Wybrałem  hak  Steinhofa. Dobra cena jaką mi zaproponowali za sam hak i transport gratis zadecydowały o zakupie ich produktu.
Teraz zaczynam poszukiwania dedykowanego modułu do wiązki... tutaj będzie dłuższa " jazda "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Effendi

Po kilku tygodniach poszukiwań w poniedziałek dotarła do mnie oryginalna wiązka dedykowana, którą zakupywałem w Niemczech. Zakup + koszty transportu wyniosły kilka stówek mniej niż zakup takowej samej wiązki w Polsce

Edytowane przez Effendi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Jak oceniasz zabezpieczenie antykorozyjne haka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Miałem ostatnio okazję użytkowac auto z hakiem wypinanym brink ( chyba taka nazwa) zakładany w Aso. Bardzo się cieszę że takiego nie mam. Człowiek cały brudny, kolana mokre itd. U mnie cały montaż to 5 sekund ale gniazdo niestety widać cały okrągły rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

A co było nie tak. Ja mam Brinka... Montaż/demontaż do 5 sekund z kluczykowaniem. Gniazdo oczywiście też jest widoczne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Effendi

Jak oceniasz zabezpieczenie antykorozyjne haka ?

Wg mnie jest ok, zobaczymy po pełnym montażu jak się spisze w warunkach drogowych jesienno-zimowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gawel79

Mogę podpiąć się pod temat? Szukam haka do mazdy 5 benzyna 2.0. rok 2005.

Znalazłem takie coś  http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul-wiazka-mazda-5-v-cr-2005-2010-i6202127029.html

Kwestia montażu nie stanowi dla mnie problemu. Chodzi mi o elektrykę. Czy w moim aucie mazda 5 ten moduł jest konieczny? Czy kupować normalnie wiązkę 7 pin i spokój?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie kupuj 7pin, nie będziesz miał zasilania w pepie jak będzie podpięta do auta. W poprzednim sharanie tak miałem i była sztukateria z podłączaniem pod przeciwmgielny :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Effendi

Mogę podpiąć się pod temat? Szukam haka do mazdy 5 benzyna 2.0. rok 2005.

Znalazłem takie coś  http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul-wiazka-mazda-5-v-cr-2005-2010-i6202127029.html

Kwestia montażu nie stanowi dla mnie problemu. Chodzi mi o elektrykę. Czy w moim aucie mazda 5 ten moduł jest konieczny? Czy kupować normalnie wiązkę 7 pin i spokój?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Można podpiąć się pod temat .....

Dwie sprawy; ...

pierwsza.... czy moduł jest konieczny ? Jeśli nie znajdziesz  informacji w necie pozostaje udać się do salonu, gdzie na  podstawie numeru VIN dostaniesz konkretną informację czy ten model w tym roczniku musi mieć takowy moduł - i w sumie jest to najprostsze rozwiązanie !

druga .... czy wtyk 7 pinowy ? Generalnie gniazda 7 pinowe są stosowane do przyczep lekkich do 750 kg a 13 pinowe do przyczep powyżej 750 kg, lawet, pod łodziowych itp. czy też przyczep kempingowych - właśnie.

Starsze model przyczep kempingowych były na 7 pinowych gniazdach nowsze są  już na 13 pinowych gniazdach, chyba, że ewentualnie po jakiś przeróbkach elektryki wtedy w starszym modelu może być 13-tka

Edytowane przez Effendi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gawel79

W kempingu mam przejściówkę wtyczkę 13 pin  na 7pin (oryginał jest 13pin), ale mam też przyczepę towarową na 7 pin, i teraz nie wiem co będzie wygodniejsze?

A co do modułu to się dowiem, salon mazdy mam w Toruniu chyba, ciekawe czy na tel. udzielą takiej informacji.

Dziękuje za informację, szukam dalej, odezwę się. Najlepszego w Nowym Roku!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mundek28

W salonie to na 100% powiedzą że konieczny jest moduł dedykowany najlepiej u nich zakupiony, najlepiej to chyba odpowiedzą na to pytanie użytkownicy takiej mazdy. Koniecznie kupuj wiązkę 13 pin a do towarówki zakup przejściówkę- koszt kilku złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gawel79

Dziękuję za podpowiedzi, napisałem dwa mejle do salonów w Toruniu i Bydgoszczy, sprawdzimy jakie są kompetencje handlowców... :foch:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
W salonie to na 100% powiedzą że konieczny jest moduł dedykowany najlepiej u nich zakupiony, najlepiej to chyba odpowiedzą na to pytanie użytkownicy takiej mazdy. Koniecznie kupuj wiązkę 13 pin a do towarówki zakup przejściówkę- koszt kilku złotych.
Do wszystkich współczesnych samochodów musisz mieć moduł, kwestia tylko jaki, czy oryginalny na CANie doprogramowany do samochodu, czy taki podpięty pod poszczególne światła samochodu i dający sygnał na przyczepę. Kwestia podejścia właścicielawysłane z telefonu

Miałem ostatnio okazję użytkowac auto z hakiem wypinanym brink ( chyba taka nazwa) zakładany w Aso. Bardzo się cieszę że takiego nie mam. Człowiek cały brudny, kolana mokre itd. U mnie cały montaż to 5 sekund ale gniazdo niestety widać cały okrągły rok.

Mam Westfalię wypinaną, odpięcie to 15 sekund, zapięcie to 10, do tego absolutnie niewrażliwy na brud i niekorozyjny

wysłane z telefonu

Edytowane przez chris_66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mundek28

Zgadza się do współczesnych /tzn jakich ?/ należy instalować moduł- ja zakładam, szczególnie gdy chodzi o instalację 13 wiązkową. Ale 7 wiązkowa w moim siedmioletnim Citroenie pracowała bez modułu nienagannie chociaż w ASO kategorycznie twierdzili że bez modułu nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi