Skocz do zawartości

Wybór / zakup / haka holowniczego


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Po kilku tygodniach poszukiwań w poniedziałek dotarła do mnie oryginalna wiązka dedykowana, którą zakupywałem w Niemczech. Zakup + koszty transportu wyniosły kilka stówek mniej niż zakup takowej samej wiązki w Polsce

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję użytkowac auto z hakiem wypinanym brink ( chyba taka nazwa) zakładany w Aso. Bardzo się cieszę że takiego nie mam. Człowiek cały brudny, kolana mokre itd. U mnie cały montaż to 5 sekund ale gniazdo niestety widać cały okrągły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę podpiąć się pod temat? Szukam haka do mazdy 5 benzyna 2.0. rok 2005.

Znalazłem takie coś  http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul-wiazka-mazda-5-v-cr-2005-2010-i6202127029.html

Kwestia montażu nie stanowi dla mnie problemu. Chodzi mi o elektrykę. Czy w moim aucie mazda 5 ten moduł jest konieczny? Czy kupować normalnie wiązkę 7 pin i spokój?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podpiąć się pod temat? Szukam haka do mazdy 5 benzyna 2.0. rok 2005.

Znalazłem takie coś  http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul-wiazka-mazda-5-v-cr-2005-2010-i6202127029.html

Kwestia montażu nie stanowi dla mnie problemu. Chodzi mi o elektrykę. Czy w moim aucie mazda 5 ten moduł jest konieczny? Czy kupować normalnie wiązkę 7 pin i spokój?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Można podpiąć się pod temat .....

 

Dwie sprawy; ...

pierwsza.... czy moduł jest konieczny ? Jeśli nie znajdziesz  informacji w necie pozostaje udać się do salonu, gdzie na  podstawie numeru VIN dostaniesz konkretną informację czy ten model w tym roczniku musi mieć takowy moduł - i w sumie jest to najprostsze rozwiązanie !

druga .... czy wtyk 7 pinowy ? Generalnie gniazda 7 pinowe są stosowane do przyczep lekkich do 750 kg a 13 pinowe do przyczep powyżej 750 kg, lawet, pod łodziowych itp. czy też przyczep kempingowych - właśnie.

 

Starsze model przyczep kempingowych były na 7 pinowych gniazdach nowsze są  już na 13 pinowych gniazdach, chyba, że ewentualnie po jakiś przeróbkach elektryki wtedy w starszym modelu może być 13-tka

 

Edytowane przez Effendi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kempingu mam przejściówkę wtyczkę 13 pin  na 7pin (oryginał jest 13pin), ale mam też przyczepę towarową na 7 pin, i teraz nie wiem co będzie wygodniejsze?

A co do modułu to się dowiem, salon mazdy mam w Toruniu chyba, ciekawe czy na tel. udzielą takiej informacji.

Dziękuje za informację, szukam dalej, odezwę się. Najlepszego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie to na 100% powiedzą że konieczny jest moduł dedykowany najlepiej u nich zakupiony, najlepiej to chyba odpowiedzą na to pytanie użytkownicy takiej mazdy. Koniecznie kupuj wiązkę 13 pin a do towarówki zakup przejściówkę- koszt kilku złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie to na 100% powiedzą że konieczny jest moduł dedykowany najlepiej u nich zakupiony, najlepiej to chyba odpowiedzą na to pytanie użytkownicy takiej mazdy. Koniecznie kupuj wiązkę 13 pin a do towarówki zakup przejściówkę- koszt kilku złotych.
Do wszystkich współczesnych samochodów musisz mieć moduł, kwestia tylko jaki, czy oryginalny na CANie doprogramowany do samochodu, czy taki podpięty pod poszczególne światła samochodu i dający sygnał na przyczepę. Kwestia podejścia właścicielawysłane z telefonu

Miałem ostatnio okazję użytkowac auto z hakiem wypinanym brink ( chyba taka nazwa) zakładany w Aso. Bardzo się cieszę że takiego nie mam. Człowiek cały brudny, kolana mokre itd. U mnie cały montaż to 5 sekund ale gniazdo niestety widać cały okrągły rok.

Mam Westfalię wypinaną, odpięcie to 15 sekund, zapięcie to 10, do tego absolutnie niewrażliwy na brud i niekorozyjny

 

wysłane z telefonu

 

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się do współczesnych /tzn jakich ?/ należy instalować moduł- ja zakładam, szczególnie gdy chodzi o instalację 13 wiązkową. Ale 7 wiązkowa w moim siedmioletnim Citroenie pracowała bez modułu nienagannie chociaż w ASO kategorycznie twierdzili że bez modułu nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.