Skocz do zawartości
Latarnik

Campingi w Norwegii po sezonie

Rekomendowane odpowiedzi

Latarnik

Będę w Norwegii camperem na początku października. Jeśli camping jest otwarty do końca września to czy po tym terminie można się zatrzymać na jego terenie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krystian186

Pewnie nie,ale w Norwegii biwakowanie na dziko jest powszechne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Latarnik

Dziękuje za odpowiedz.

Kwestia jest o tyle istotna ze pewne campingi maja super lokalizacje gdzie warto byłoby się zatrzymać nawet nie korzystając z infrastruktury gdyż w capie jest wszystko co potrzebne.

Mam nadzieje ze jesienny wyjazd do Norwegii będzie udany(mniej turystów a ryb...powinno starczyc).

Tak wiec jadę a po powrocie chętnie opisze jak ta sprawa wyglada

Pozdrowienia dla wszystkich jjesiennych(zbliża się) camperowcow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stachu1983

A jak tam jest z dostępem do toalet/sanitariatów po sezonie przy podróżowaniu poza kempingami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kisielak

Dlaczego tak późno? Wszak październik to  już krótki dzień i coraz chłodniej. Ja w tym roku byłem na przełomie czerwca i lipca. Było super - jeszcze na dobre nie zaczął się sezon i a widno było niemal przez cała dobę :))).

Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magda Pawłowicz

Będąc w Norwegii w listopadzie ubiegłego roku trafiliśmy na świetną pogodę. Odwiedziliśmy camping  Valsøytunet.

Restauracja jest tam chyba czynna do 15 października, ale reszta była do dyspozycji. https://campingowo.wordpress.com/2015/11/15/valsoya-fjordcamping/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Latarnik

Dziekuje za rade.

Camping prezentuje sie b. interesujaco. Postaram sie skorzystac.

Pozdrawiam

Ktos mi podpowiada ze z przyczepa nie mogę jechać w Norwegii droga z Dalsnibba do Grytten tj DROGA TROLLI - czy to prawda ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magda Pawłowicz

Trollstigen z przyczepą? Tam nawet bez przyczepy było ciekawie, czyli trudno na zakrętach. Nie odważyłabym się osobiście, ciekawa jestem innych opinii. Jechałam Trollstigen 2 razy i za każdym razem emocje były spore ze względu i  na samą trasę i zakręty, ale i innych użytkowników drogi. Myślę, że z przyczepą może być problem na tej trasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heniekag

Czy chodzi Ci o Tę trasę?

Na Dalsnibę, to bym przyczepą się nie pakował, to droga w większej części szutrowa (zresztą jest budka, gdzie pobierają opłaty i pewnie Cię z przyczepą nie wpuszczą) a pozostałą trasę to chyba można robić przyczepą. Byłem kilkukrotnie i nigdy żadnego znaku nie zauważyłem. Po drodze, z ciekawych drogowo miejsc masz:

- zjazd do Geiranger: post-10895-0-12251500-1473716418_thumb.jpg - Trochę tych przyczep można wypatrzyć, więc jakoś tu musieli wjechać.

- Ørnevegen - Drogę orłów: post-10895-0-22594900-1473717553_thumb.jpg - To zimową porą więc przyczepy nie wypatrzysz.

- Trollstigen - Drabinę Troli: post-10895-0-96009100-1473715735_thumb.jpgpost-10895-0-82576900-1473715914_thumb.jpg Tu to i wielkie autokary się pakują więc z przyczepą pewnie też się da. :) Ja jechałem tylko z bagażową.

A może w Valldal nie skręcisz i odwiedzisz jeszcze Zakariasdammen: post-10895-0-93025400-1473716908_thumb.jpg Tylko najpierw sprawdź, czy jest wystarczająco dużo wody. No i tam na końcu bardzo wąsko z tego co pamiętam - chyba nie pchałbym się z przyczepą ale przed wjazdem do Tafjord masz parking, niedaleko którego zaczyna się szlak na Muldalsfossen: post-10895-0-11025200-1473718576_thumb.jpgpost-10895-0-43594800-1473718581_thumb.jpg Tam możesz jakby co, to zostawić na jakiś czas ogonek i podjechać. A później, na przykład o poranku wleźć na Muldalsfossen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heniekag

Trafiłem przypadkowo na taki link na norweskiej stronie karawaningowej pod tytułem "10 dobrych rad: jazda z przyczepą kempingową w górach". Poćwiczcie norweski ;), myślę że warto. :)

Jest tam również o tym gdzie można wjeżdżać z przyczepą kempingową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lizzak228

Jak poszła Droga Trolli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
andiat

Trafiłem przypadkowo na taki link na norweskiej stronie karawaningowej pod tytułem "10 dobrych rad: jazda z przyczepą kempingową w górach". Poćwiczcie norweski ;), myślę że warto. :)

Jest tam również o tym gdzie można wjeżdżać z przyczepą kempingową.

Wystarczy uruchomić tłumacza ,jak tłumaczy tak tłumaczy ale jest 

Otwieramy stronę i najedziemy myszką ,przyciskamy prawy klawisz i otwiera nam się okno .Wystarczy najechać i nacisnąć tłumacz na polski i gotowe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bozka

Coś nie wychodzi z tym tłumaczeniem....??

Na co najechać? nie znajduję tłumacza w ten sposób. Możesz jaśniej. Please..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

Najlepsza ostania rada 

Jesli masz watpliwosci, przejedz najpierw trase bez przyczepy  :yes:

Ogolnie pomocne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi