Skocz do zawartości

Campingi w Norwegii po sezonie


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedz.

Kwestia jest o tyle istotna ze pewne campingi maja super lokalizacje gdzie warto byłoby się zatrzymać nawet nie korzystając z infrastruktury gdyż w capie jest wszystko co potrzebne.

Mam nadzieje ze jesienny wyjazd do Norwegii będzie udany(mniej turystów a ryb...powinno starczyc).

Tak wiec jadę a po powrocie chętnie opisze jak ta sprawa wyglada

Pozdrowienia dla wszystkich jjesiennych(zbliża się) camperowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Norwegii w listopadzie ubiegłego roku trafiliśmy na świetną pogodę. Odwiedziliśmy camping  Valsøytunet.

Restauracja jest tam chyba czynna do 15 października, ale reszta była do dyspozycji. https://campingowo.wordpress.com/2015/11/15/valsoya-fjordcamping/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trollstigen z przyczepą? Tam nawet bez przyczepy było ciekawie, czyli trudno na zakrętach. Nie odważyłabym się osobiście, ciekawa jestem innych opinii. Jechałam Trollstigen 2 razy i za każdym razem emocje były spore ze względu i  na samą trasę i zakręty, ale i innych użytkowników drogi. Myślę, że z przyczepą może być problem na tej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o Tę trasę?

Na Dalsnibę, to bym przyczepą się nie pakował, to droga w większej części szutrowa (zresztą jest budka, gdzie pobierają opłaty i pewnie Cię z przyczepą nie wpuszczą) a pozostałą trasę to chyba można robić przyczepą. Byłem kilkukrotnie i nigdy żadnego znaku nie zauważyłem. Po drodze, z ciekawych drogowo miejsc masz:

- zjazd do Geiranger: post-10895-0-12251500-1473716418_thumb.jpg - Trochę tych przyczep można wypatrzyć, więc jakoś tu musieli wjechać.

- Ørnevegen - Drogę orłów: post-10895-0-22594900-1473717553_thumb.jpg - To zimową porą więc przyczepy nie wypatrzysz.

- Trollstigen - Drabinę Troli: post-10895-0-96009100-1473715735_thumb.jpgpost-10895-0-82576900-1473715914_thumb.jpg Tu to i wielkie autokary się pakują więc z przyczepą pewnie też się da. :) Ja jechałem tylko z bagażową.

 

A może w Valldal nie skręcisz i odwiedzisz jeszcze Zakariasdammen: post-10895-0-93025400-1473716908_thumb.jpg Tylko najpierw sprawdź, czy jest wystarczająco dużo wody. No i tam na końcu bardzo wąsko z tego co pamiętam - chyba nie pchałbym się z przyczepą ale przed wjazdem do Tafjord masz parking, niedaleko którego zaczyna się szlak na Muldalsfossen: post-10895-0-11025200-1473718576_thumb.jpgpost-10895-0-43594800-1473718581_thumb.jpg Tam możesz jakby co, to zostawić na jakiś czas ogonek i podjechać. A później, na przykład o poranku wleźć na Muldalsfossen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem przypadkowo na taki link na norweskiej stronie karawaningowej pod tytułem "10 dobrych rad: jazda z przyczepą kempingową w górach". Poćwiczcie norweski ;), myślę że warto. :)

Jest tam również o tym gdzie można wjeżdżać z przyczepą kempingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trafiłem przypadkowo na taki link na norweskiej stronie karawaningowej pod tytułem "10 dobrych rad: jazda z przyczepą kempingową w górach". Poćwiczcie norweski ;), myślę że warto. :)

Jest tam również o tym gdzie można wjeżdżać z przyczepą kempingową.

Wystarczy uruchomić tłumacza ,jak tłumaczy tak tłumaczy ale jest 

 

Otwieramy stronę i najedziemy myszką ,przyciskamy prawy klawisz i otwiera nam się okno .Wystarczy najechać i nacisnąć tłumacz na polski i gotowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.