Skocz do zawartości

Przedsionki


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie 2 Polaków tam 3 opinie , być może i dobry jest , bo ścianki boczne nie są wciągnięte w kedrę na całej długości tylko wiszą.

Jednym słowem źle całość rozłożona.

:ok: Po mojemu długość jest ok. tylko że kształt przyczepy jest nie taki. Jutro postaram się zrobić dokładniejsze zdjęcia tych ścianek i tego jak się łączą i może wtedy będzie łatwiej to ocenić.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bambosz99, zrób lepsze zdjęcia tych ścianek bocznych , bo wydaje mi się , że nie są one wciągnięte w kedrę i jest taki efekt, że wyglądają jak ze starszego brata :ok:.

Wejdź w mój profil zobaczysz moja budkę - przód też jest jeszcze bardzie ścięty i nie mam oryginalnego przedsionka do swojej i aby lepiej przylegałaby ścianki boczne dokręcałem małe kawałeczki kedry.

Wydaje mi się , że przedsionek będzie ok jak ścianki boczne całe będą po obwodzie budki w kedrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambosz99,

 

2 fotka ,do tych haczyków można załozyć dodatkowy daszek jak wspomniał Wirek :ok: , ale brakuje Ci rurek łączących te haczyki ,rurki nr.2 -czerwono-zielona

http://62.242.39.22/downloads/pdf/isabella/manuals/accessories/Acc041.pdf

 

3- fotka, to te białe łaczniki mogą służyc do łączenia fartucha z osłoną na koło przyczepy w przedsionku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś zabiegany dzień i na ładne fotki brakło czasu. Ale oto co udało mi się sprawdzić lub odkryć.

W tylnej części, kedr od ścianki końcowej jest o jakieś 16cm krótszy, ale w przedniej jest o 7 cm dłuższy. Pewnie można te 7 cm przesunąć po całym obwodzie i będzie brakować 9cm.

Odkryłem że tajemnicze rurki aluminiowe pasują w mocowania nad oknami ścianek. Więc pewnie powinny wisieć na tym jakieś zasłonki ale niestety ich brakuje. Są tam nawet tasiemki do związywania tych zasłon.

Biała listwa do łączenia kedry z kedrą rzeczywiście pasuje długością do nadkola. Ale brakuje fartucha który to koło ma zasłaniać. No i zostaje jeszcze druga taka sama listwa? Może zapasowa?

 

Maras czy o takie rurki chodziło? Są tylko zapomniałem ich ująć na zdjęciu z częściami ponad stan

Zostaje tylko zagadka tych uchwytów na obwodzie kedry jest ich pięć ale nic do nich nie pasuje.

No i jeszcze jak zamontować te pasy sztormowe, a dokładnie jak je przymocować do przedsionka

 


przud

post-131945-imported-9802935b-e4dc-4479-a35d-8657a2fc29cd_thumb.jpg

 

 

post-131945-imported-7605a7b4-0889-4d71-a9ff-161b441b9202_thumb.jpg

 

tył

post-131945-imported-e5af4e96-c026-4b85-b206-f448df3a007d_thumb.jpg

 

 

post-131945-imported-8e3ebd65-1864-48a0-bfa9-436f3971ab0c_thumb.jpg

 

nadkole

post-131945-imported-78b8b584-3308-47a1-93f6-1162c91108d6_thumb.jpg

 

 

post-131945-imported-b5371fd3-d2e1-4256-84e1-50f2eb197a2f_thumb.jpg

 

rurki do daszku

post-131945-imported-51f311e7-7842-452c-a50d-b635222a97a7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. do czego mogą służyć te rurki? (bo do niczego ich nie mogłem dopasować)

 

Te biale listwy faktycznie słuzą do połączenia kedry z kedrą. Wykorzystuje się je do połączenia dodatkowej bocznej przystawki namiotowej z zasadniczym przedsionkiem. Dodatkową przystawkę mocuje się do jednego z boków przedsionka. W zestawie powinno być 6 szt. tych listw.

Mam taka przystawkę oraz te listwy na wyposażeniu mojego przedsionka.

Na Allegro znalazłem taką przystawkę

http://allegro.pl/item996028209_przystawka_do_przedsionka_przyczepy_kempingowej.html

 

[ Dodano: Nie 11 Kwi, 2010 10:24 ]

No i jeszcze jak zamontować te pasy sztormowe, a dokładnie jak je przymocować do przedsionka

 

Tak zamontować jak na zdjęciu.

post-131965-imported-7664580c-e9e3-461d-a3ea-106f598b6691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamontować jak na zdjęciu.

No może ja nie potrafię tego dokładnie opisać i dlatego tyle zamieszania z tymi pasami. Oglądałem kilka przedsionków i masę zdjęć z zamontowanymi pasami. Ale w moim przypadku przy samym przedsionku (jego narożnikach) nie ma żadnych klamer do których można te pasy podpiąć. Same pasy posiadają tylko na jednym końcu hak a drugi jest bez niczego. Jakoś nie przemawia do mnie to że ten koniec bez haka (klamry) zawiązuje się na stelażu od przedsionka. Zastanawiałem się nad dorobieniem haka ale jedyne sensowne zakończenie było by przez zaszycie tej końcówki (tylko czym i jak żeby to było mocne?). No ale wtedy pojawi się inny problem bo będzie brakowało możliwości regulacji długości tych pasów.

Sam nie wiem :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podejrzewam ze Ty masz uniwersalne pasy wiec jezeli sa dlugie to wystarczy jezeli je polozysz na zewnetrznej stronie przedsionka i przytwierdzisz do ziemi , moim zdaniem Tobie poprostu brakuje jednego sledzia + sprezyny z kolkiem ,

pozdrawiam

 

 

zreszta sam zobacz na----> zdjeciu <----- czego Ci brakuje w Twoim zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią rzeczą jakiej mi brakuje to śledzie do tych pasów. :ok: Posiadam taki zestaw ze pewnie kilka przedsionków mógłbym obdzielić. Odnoszę wrażenie że poprzedni właściciel to całą przyczepę do podłoża przytwierdzał.

Według zdjęcia które podesłałeś to brakowało by mi tego krótkiego pasa w środku.

To teraz musiał bym zmierzyć jaką długość pasa muszę mieć do przeciągnięcia go nad przedsionkiem i wykombinować coś do ich połączenia.

Może jakieś propozycje?

:jump:

 


Pasy (to co posiadam) brakuje jednego pasa który został w przyczepie

post-132097-imported-495852a2-cb6f-470e-978d-3b063355a72c_thumb.jpg

 

Dodatkowe śledzie

post-132097-imported-a7f000e4-607e-4989-976d-365220bd969a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambosz 99 jak masz mocowane rurki stelaża do ścian przyczepy?. U mnie rurki mają takie białe gumowe stopki . Nie ma na przyczepie żadnych mocowań (jakie pokazywał Wirek).Zastanawiam się czy te rurki tylko się opierają o ściankę :ok::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riko, takie mocowania można przekręcić do przyczepy, http://elcamp.movera.com/?navID=164&pID=13701&tpl=details&lang=6 lub zaczepy wsuwane bez przykręcania http://elcamp.movera.com/?navID=164&pID=14794&tpl=details&lang=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku zastanawiam się tylko nad tym jak to było mocowane przez angoli . Ja nie miałem okazji rozłożyć przedsionka dopiętego do przyczepki ,sprzedający tylko pokazał mi go "na leżąco" i nie zwróciłem uwagi jakie rurki były przy przyczepie.

Mam trzy rurki zakończone haczykami -takimi jak do mocowań na przyczepie,oraz trzy zakończone stotkami z białej gumu o średnicy ok 10cm.Są też trzy zakończone mniejszymi stopkami plastikowymi. Z tąd moje pytanie czy czasem te z białymi gumami nie opierają się o ścianę przyczepy :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim przedsionku podczas deszczu zbiera się z jednej strony woda , i wszystko obwisa,

mimo prawidłowego rozłożenia.Planuję dokupić dwa uchwyty przykręcane do przyczepy

i dodatkowe rurki ,żeby wzmocnić dach przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.