Skocz do zawartości

Przedsionki


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) - (...)- a musze go sprawdzic juz teraz - pliss help :):)

I to jest jedyny sposób ponieważ nikt Ci nie powie jak wygląda stelaż tego konkretnego modelu. Trzeba rozłożyć i pokombinować :) a to czasem potrafi potrwać :)

Na ogół elementy pionowe składają się z 2 części, poziome pomiędzy pionowymi też z 2, a poziome odchodzące od przyczepy (zaczepów) mogą być z części 3.

Powodzenia w eksperymentowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ten temat przerabiałem w tym roku myslałem ze dam rade za 1 razem ale niestety nerwy pusciły spakowałem wszystko i pognałem po :):):)

zona załamana ale to ona dzielnie walczyła i na forum

http://www.fanklub-niewiadowek.com/

znalazła opis

zrobiła rysunek i nastapiło drugie podejscie

 

30 minut i na spokojnie ponumerowalismy po swojemu rurki

teraz 15 minut i gotowe niestety sztormy były nad morzem i przedsionek sie popruł...... :)

 

 

najgorszy pierwszy raz - w sumie to nie jest trudna sprawa

 

poszukaj na sasiednim forum opisu

 

dasz rade :) trzymamy kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz filmik

http://www.isabella.net/de/support/aufbau/isabella-servicd.html

a co do rurek to kazdy przedsionek jest inny i moze mieć inne rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) - kombinuje jak kon pod gore :) - udalo sie jakos poskladac ten stelaz :) - tylko wychodzi mi jakos dziwnie tak jakby jednej podpory na srodku brakowalo od strony przyczepy - patrzac od przodu mam cos w rodzaju litery " U " odwroconej i od tego sa trzy poprzeczki gorne zakonczone oczkami w kierunku przyczepki - z pozostalych elementow moge zlozyc dwie podpory przy przyczepce z bokow - jakby mi brakowalo podpory na srodku od strony przyczepy ( ? ) - ile ma miec nog stelaz ? - cztery ? ( ja mam tyle ) - czy piec ? ( tak mi wychodzi z logiki ) - srodkowa gorna rurka przy przyczepie nie jest podparta a oczko ma jak na podpore ( ? ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że przy fabrycznym przedsionku od n126e od strony przyczepy nie powinno być podpór(rurek dotykających podłoża).

 

patrzac od przodu mam cos w rodzaju litery " U " odwroconej i od tego sa trzy poprzeczki gorne zakonczone oczkami w kierunku przyczepki

 

i tak powinno być.Te niby oczka wsówa się w materiał przedsionka dotykającego przyczepę.

 

Może masz rurek za dużo?

 

Najlepiej fotki zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) - dziekuje wszystkim za pomoc :) - juz doszedlem do wnioskow :) - te dwie rurki to maja zastosowanie gdy frontowa sciana jest rozsunieta ( sa suwaki ) :) wtedy robi sie taki daszek na tych dwuch rurkach ( podporach ) - czyli chyba mam komplet rurek w stelazu :) - wszystkim ktorzy pommogli stawiam narazie wirtualne :):):) - a na trasie gdy sie spotkamy realne :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jak to jest z tymi pszedsionkami ja mam knausa 520ke i wiem rze koszt to ponad 2000 zł czy nie lepiej kupic namiot ogrodowy byłoby taniej co radzicie za rolete spiewaja 800zł czyli nie mało :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pjp, namiot ogrodowy nie przylegnie tak dokładnie jak przedsionek, a w razie deszczu przecieknie , przedsionki są gumowane , a w razie większego wiatru , będziesz ten namiot ogrodowy zbierał , bo całym polu . Przedsionek umocujesz śledziami i pasem sztormowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi pszedsionkami ja mam knausa 520ke i wiem rze koszt to ponad 2000 zł czy nie lepiej kupic namiot ogrodowy byłoby taniej co radzicie za rolete spiewaja 800zł czyli nie mało :mod:

 

 

Jak nie chcesz wydawać na początek pieniędzy na p-rzedsionek lub markizę to możesz zrobić tak jak my - zadaszanie niamiotowe + kedra= lekka markiza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z namiotem ogrodowym jest jeszcze jeden minus - jeśli postawisz go przy wejściu do przyczepy to nie da radę otwierać drzwi bo nie mieszczą się one pod namiotem, a to właśnie w tym miejscu zadaszenie jest najbardziej potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim znajomym tak sobie wykorzystujemy namiot ogrodowy ,do tego mam Anglika i przyczepy mamy dyszlami razem i drzwi do środka.

Nie wspomnę o cenie 50 zł ,gdyby był nawet na jeden sezon to i tak się opłaca ,a podczas deszczu to w przyczepie gadamy :mod::pub::ok:

 


Jak widać drzwi otwierają się normalnie.

post-73197-imported-159aec78-d046-4052-8c73-41010840d607_thumb.jpg

 

Nie było koszy na śmieci ,ale uchwyty manewrowe są dobre na reklamówki na śmieci.

post-73197-imported-604f691a-099e-4333-805d-5c31e715e973_thumb.jpg

 

Półtora roczny Karolek najbardziej zadowolony.

post-73197-imported-1f53bc63-388d-4fd9-b4d6-c5386b803289_thumb.jpg

 

 

post-73197-imported-665998e7-41cd-414d-9a3e-768602cdaafe_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

my mamy przedsionek całoroczny, ale jak wyjeżdzamy na krótki wypad to nie chce się go rozkładać.

Szukam czegoś małego w tym rodzaju http://www.allegro.pl/item609952407_przedsionek_do_przyczepy_kempingowej_tanio.html ale koleś odpisał, że tylko odbiór osobisty :hop1: .

Więc nie wiem, czy szukać dalej ( ale nic podobnego nie mogę znaleźć), czy prosić kogoś z Zielonej Góry, kto będzie na zlocie w Warce by przywiózł (ja wcześniej oczywiście wyślę pieniądze), albo skorzystać z Waszych cennych porad. Dodam, że pawilon ogrodowy też mamy, ale on jest za słaby i niestabilny.

Ten kawałek dodatkowego miejsca potrzebny jest nam do wyrzucenia zbędnych gratów z przyczepy by nie było ciasno.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do przedsionka orginalnego dostawiam pawilon 3x3x2.5 m. kupiony w SELGROSIE podgumowany o mocniejszej konstrukcji niż hinszczyzna a przy dużych wiatrach aby go nie porwało, w ciągu 15 sek. obniżam go do wysokości około 1 metra gdyż jest budowy teleskopowej , jego rozłożenie lub złożenie trwa około 10 min. ( polega na rozciągnięciu na boki i do góry ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.