Skocz do zawartości

Przedsionki


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Rover, masz bardzo ładny przedsionek, super

 

Dzięki Patriks. To jest Obelink 3.5 m głębokości. Ciekawe jest w nim to że frontową ścianę można przesuwać i wieszać na głębokości 2.4m lub 3.5m. Po powieszeniu na 2,4 m mam jeszcze mały daszek przed przedsionkiem i nie trzeba rozwijać daszku 2 m który też mam na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy może wiecie czy taką boczną przystawkę można zamontować dowolnie do lewego lub prawego boku?

 

Mam na oku przedsionek z taką dostawką i na zdjęciu jest z lewej strony. Niestety nie mogę dodzwonić się do właściciela i zapytać o możliwość zamontowania z prawej - bo tak by mi pasowało.

 

Z góry dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy czy ktoś z Was wie czy pasy sztormowe występują w różnych długościach?

W sprzedaży widzę przeważnie 11 metrowe.

Czy są może dłuższe? Czy można je regulować - skracać np. taki 11 metrowy do np 6 metrów?

 

Czy polecacie jakąś konkretną markę pasów, wiecie gdzie kupić w dobrej cenie?

 

W przedsionku nie mam klamerek do pasów więc interesują mnie tylko pasy przerzucane górą przez przedsionek.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pas , dwa śledzie i sprężynę.

Z jednej strony masz na stałe klamerkę , z drugiej strony jest sprężyna z klamerką i na niej regulujesz długość pasa według potrzeb.

Ceny mniej więcej są porównywalne.

Na alegro kupisz taniej , ale przesyłka ci zrówna cenę sklepową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży widzę przeważnie 11 metrowe.

Czy są może dłuższe? Czy można je regulować - skracać np. taki 11 metrowy do np 6 metrów?

11m ?

wydaje mi sie ze standartowo to one mają max 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze standartowo to one mają max 3m

Jeszcze takiego nie widziałem , a z drugiej strony po co komu 3 m.

Mam wrażenie ,że kolega się pomylił i może ma namyśli odciągi do stelaża.

Radi - tu masz linka i sobie poczytaj o pasach przeciw sztormowych.

http://www.goliat.com.pl/p1048-naciag-przeciwwietrzny---pas-sztormowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko,

moje pasy sztormowe przypinane są do boków przedsionka za pomocą specjalnych klamr

A nie przepasywany jest cały przedsionek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o pasy sztormowe ja nie miałem orginalnych. Ale zastąpiłem je pasami do mocowania ładunków. Mają własne napinacze szybko się je instaluje i łatwo zwija. Za 10pln kupiłem 5cio metrowy więc za 2 dychy mam komplet. Polecam to rozwiązanie. Można kupić dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko,

moje pasy sztormowe przypinane są do boków przedsionka za pomocą specjalnych klamr

A nie przepasywany jest cały przedsionek

 

 

Upewnij się, czy napewno te klamry służą do pasa sztormowego gdyż takie rozwiazanie kłóci się z ideą mocowania i zastosowania tegoz pasa. Pas musi obejmować całą długość przedsionka ponieważ przy silnych wiatrach pęd powietrza potrafi podnieść całą konstrukcję łącznie ze stelażem i narobić kipiszu. Boczne odciągi zwane sztormowymi nie spełniają tego dodatkowego wzmocnienia stelaża.

kramer33 zastosował pasy transportowe - pewnie zdadzą egzamin przy słabszych wiatrach ale jak zaliczy sztormowy szkwał to przy braku amortyzujących sprężyn może narazić się na rozdarcie przedsionka. Sam nauczony smutnym doświadczeniem przez lata biwakowania nad naszym Bałtykiem /podarty przedsionek na kawałki dwa razy/ stosuje zalecenia producenta przedsionków i solidnie zabezpieczam go przed ewentualnym wiatrem nie tylko pasem sztormowym ale tez kazdym odciągiem wszytym do namiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

A czy mógłby ktoś pomóc z temacie złożenia przedsionka?Dziś wyjąłem mój ,ale za chiny nie wiem jak kijki poskładać.Mam firmy SOPLAIR.Może jest jakiś schemacik na necie co do czego?

SOPLAIR auvent d`origine

Dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Niedawno po kilku miesiącach poszukiwania kupiłem przyczepę (pochwalę się zakupem w innym wątku :hehe: ). Brakuje mi jedynie przedsionka. Z tego co zauważyłem to warto kupić u Pani Beaty. Pewnie coś wybiorę u niej. Przy okazji mam pytanie. Na co zwrócić uwagę przy kupnie przedsionka. Takie rzeczy jak jego stan czy wielkośc to oczywiste. Chodzi mi bardziej o jego funkcjonalność: Czy głębszy zawsze lepszy. Czy wystarczy np. 2,5 czy za wszelką cenę szukać czegoś głębszego. Czy np. dobrze jeśli jest podzielony w połowie, czy warto poszukać czegoś co jest podzielone od forntu np. na 4 części. Jutro za dnia zmierzę obwód przyczepy i będę wiedział jaki rozmiar.

Wreszcie jakiej firmy szukać. Isabella???. U pani Beaty jest fajny przedsionek marki Walker. Jutro okaże się czy taki rozmiar. Co to za firma? Warto. Prosze o porady aby być w pełni zadowolony z zakupu. Przyczepa Wilk 490.

przedsionek walker

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi ten Walker, który zamieściłeś jest myślę bardzo fajnym wyborem ponieważ:

 

- ma głębokość 2,5 m - myślę że to optimum bo takie 3 - 3,5 m trochę ciężej się rozstawia, natomiast 2m jest trochę przyciasny

 

- odpinane ściany - bardzo ważna rzecz ponieważ masz zapewnione maksimum wentylacji a na krótki postój możesz rozstawić sam dach

 

- duża ilość drzwi - ja po jednej stronie przedsionka mam rozstawianą zawsze kuchnię i "obsługuję" ją przez oddzielne drzwi co jest bardzo wygodne

 

- moskitiera w oknie (nie każdy to ma a to super rzecz)

 

- super kolor :hehe:

- stan dobry - mój był tak samo opisany a dostałem przedsionek jak nowy

 

Jak tylko obwód będzie pasował to ja bym brał i myślę, że będziesz zadowolony z użytkowania.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.