Skocz do zawartości

Przyczepka 6 osobowa - dmc 1450kg


PrzemoKatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli z żoną zaczynamy rozglądać się za przyczepkami a, że jest nas 6 ( wiek dzieci 9,10,12,15 lat)  to nie jest takie proste :oslabiony:

Maksymalną DMC mój holownik może ciągnąć 1450kg.

 

Mam na oku przyczepki:

Hobby 495 lub 500 z łóżkiem piętrowym po 2000r.

Dethleffs 510 tk z łóżkiem podwójnym lub potrójnym też po 2000r.

 

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

Którą możecie polecić mniej lub bardziej?

Która i jakie ma swoje minusy ?

 

Oczywiście z zakupem się nie spieszymy. Biorę to na spokojnie. Sumę jaką chcę przeznaczyć to max. 28tyś.zł Może w tej lub podobnej cenie macie inne propozycję?

 

Pozdrawiam Przemek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powoli z żoną zaczynamy rozglądać się za przyczepkami a, że jest nas 6 ( wiek dzieci 9,10,12,15 lat)  to nie jest takie proste :oslabiony:

Maksymalną DMC mój holownik może ciągnąć 1450kg.

 

Starsze towarzystwo (12, 15 lat) może spać na łóżkach polowych w przedsionku. No chyba, że planujecie zimowe wyjazdy :) Im większy stosunek DMC holownika do DMC przyczepy, tym lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji z dzieckiem śpiącym na zewnątrz nie brałabym pod uwagę. Chyba, że przyczepa będzie do zaciągnięcia na dłuższy pobyt na kemping, bez objazdówek i postojów z noclegiem.

Rozglądałam się za czymś 5-osobowym od następnego sezonu. I bardzo przykre spostrzeżenie, że przyczepy coraz cięższe. Układ, który mi się najbardziej podoba w przyczepach z lat 90 DMC 1200-1300, okolice 2000 wzrasta 1350-1500 a teraz jeszcze więcej. Nie wiem, czy nie warto pomyśleć o czymś po prostu starszym.

Edytowane przez magdu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy przyczepkę na stałe w Łebie ale całe życie w jednym miejscu ?

Tak jak pisałem max. DMC to 1450kg ( w DR - O1 mam 1600kg)  ze względu na kat.B.

Wspomnę tylko, że 12 i 15 latka to dziewczyny i łóżka piętrowe w granicy 175cm/180cm wystarczą.


Widziałem ( na internecie) przyczepki Hobby 500 czy Dethleffs które mają łóżko piętrowe, sypialnie oraz rozkładane siedzenie te, które jest ze stolikiem ( tylko nie wszystkie są podwójne).

Tylko moje pytanie czy warto ?

Czy szukać czegoś innego ?

Zależy mi, żeby było te 6 miejsc sypialnych i wagi nie przekroczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jak moja. Dmc 1400kg. Eifelland holiday 560TK. W ogłoszeniach może występować jako Knaus Eifelland 560tk (tak mam w DR),tylko musi być rocznik 2006,2007,bo 2008 i późniejsze miały już dmc 1500.

Taka jak moja. Dmc 1400kg. Eifelland holiday 560TK. W ogłoszeniach może występować jako Knaus Eiffeland 560tk (tak mam w DR),tylko musi być rocznik 2006,2007,bo 2008 i późniejsze miały już dmc 1500.

Edytowane przez swrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od użytkownika i w jaki sposób była szanowana...

 

Jak będziesz szukał to kieruj się węchem - ma być bez jakichkolwiek zapachów i zaduchu, poszycie ma być cale i bez dziur, narożniki twarde i bez podejrzeń - reszta to już ostrożność...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.