Skocz do zawartości

SWIFT Silhouette - pierwsza przyczepa, pierwszy remont


Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczór,

 

To moja pierwsza przyczepa. Wszystkie wady na zdjęciach widziałem, ale chyba nie do końca byłem świadom jak są poważne.

 

Proszę tutaj galeria.

 

W związku, że chce wykonać remont od zewnątrz i wewnątrz mam pytania:

 

Z zewnątrz:

- czym zastąpić stary silikon - słyszałem, że dekarski jest ok - wiem, że są specjalistyczne, ale czy zamiennik z marketu budowlanego da radę?

- czy muszę okręcać aluminiowe listwy - boję się, że jak je naruszę to pogorszę i  koszty wzosną

- kliny są sparciałe i mam zamiar wymienić wszystkie - będzie tego 33 metry - czy przy okazji śruby czymś posmarować?

- czy jeszcze coś muszę zrobić, że zabezpieczyć przed wodą?

 

We wnętrzu:

- jak widać tylna szyba tam gdzie popękane i w około uszczelek szyb jest zgniłe drzewo - jest sucho, to musi być jakaś stara sprawa, ale jak rozbiorę to ocenię - te drewniane elementy są wielkości takiej jak okleina więc chyba wymienię tylko te które wyglądają źle - czy mogę to wycinać? Czy łączyć (kleić)?

- czy malować drewno jakimś latexem dostępnym w markecie budowlanym? czy mogę zastąpić deski płytą osb?

- kliny na uszczelek okien mają 22mm - czy będzie ciężko je kupić?

- czy okleina z marketu samoprzylepna da radę?

- na jednym ze zdjęć na suficie jest przy wejściu taka "kaszka" pod okleiną - twarda bardzo - co to jest?

- za oparciem jest półka którą też chciałbym wymienić - ktoś wie jak to rozebrać (oparcie)?

 

Dziękuję za wszystkie sugestie- remont będę robił pod gołym niebem , dlatego chce się dobrze przygotować żeby zdążyć przez weekend.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Zacznij kolego lekturę od działu z remontami. Moim skromnym zdaniem zapowiada sie niezły bigos ......

Rozumiem że z tym remontem pod chmurką w weekend to żart.?

Na większość Twoich pytań jest masa odpowiedzi na forum, wystarczy opcja "szukaj"

Powodzenia bo na pewno sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz znaleźć problem. Czyli przeciek. Bo remontować niema sensu. Po drugie ja jak odkrecilem listwy to okazało się, że każdy wkręt jest w jakiś sposób zgnity. Tak że warto wymienić.Też bałem się ruszać listwy.Ale to tylko strach potem idzie z górki.

Ważne, żeby ich nie powyginać. Ja pierwsze to odkręcałem te co się dało oczywscie nabijając śrubokręt bo puszczają gwinty. Potem wiertarka i poszło. Pod listwami wymienić uszczelniacz.

Odnośnie drzewa: to ja starałem wymieniać w całości. Bo to konstrukcja. Do łączenia klej patex drewno ( gwóźdź ). Dużo poszło ale warto bo szybko wiąże. Dotadkowo zszywki.

Do uszczelniania Sikaflex 11 i uszczelniacz butylowy sika lastomer 710 też dużo poszło. Wszędzie dawałem. :)

Okleina: Raz oklejalem mebelki w niewiadówce i zdało egzamin.

I jeszcze jedno rób wszystko systematycznie czyli pokolei aby nie przestawić konstrukcji. Postaw przyczepka na równym twardym podłożu. Wypoziomuj Może to przesada ale lepiej przesadzać niż potem żałować.

A ja też myślałem tydzień i pójdzie i że tylko uszczelnić i pere listewek. Ale jak ruszysz G...... to śmierdzi i skończyło się na rwaniu sufitu i części ściany. Tak że ten weekend to zarcik. :) a tak poważnie możesz nie wyrobić, bo to nawet wysychanie kleji to 24h min.

Powodzenia.

 

 

 

wysłane przy użyciu smartfona.

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zacznij kolego lekturę od działu z remontami. Moim skromnym zdaniem zapowiada sie niezły bigos ......

Rozumiem że z tym remontem pod chmurką w weekend to żart.?

Na większość Twoich pytań jest masa odpowiedzi na forum, wystarczy opcja "szukaj"

Powodzenia bo na pewno sie przyda.

 

Przepraszam, nie znalazłem działu z remontami.

Weekend to chyba na wstępne rozmontowanie przodu chyba, bo sądząc po zdjęciach to pewnie 1/ 3 budy będzie do zrobienia. .

Zdawałeś sobie sprawę z zakresu prac jak kupowałeś czy dostałeś zgniłka za darmo do zabawy?

 

wysłane z telefonu

 

Niestety kupiłem. Przyczepa jest sucha i nie ma zapachów. Tylko tył tak wygląda. Problem jest, że nie mam gdzie jej schować. Muszę to tak zorganizować żeby uszczelnić z zewnątrz i zabezpieczyć i zdemontować okna i zająć się środkiem.

Do uszczelniania Sikaflex 11 i uszczelniacz butylowy sika lastomer 710

 

 

Który środek do czego? Czy zamiennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj tak, to tylko przykład o innych remontach przyczep.    http://forum.karawaning.pl/topic/20142-remont-caravalair-by-madzia80/

przygotuj się teoretycznie i szukaj  dachu  na remont przyczepy.  Nie ogarniesz tego nawet w tydzień.  Wiem coś na ten temat,  mam juz  kolejną angielke i ciagle przy niej dłubię................ wiem  co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dałeś mało zdjęć więc na 1000 procent ci nie podpowiem jak to zrobić, ale na moje oko masz do wymiany 80% drewna w ścianach czyli praktycznie 100%. Jeśli chcesz się podjąć tego remontu to nastaw się na min. miesiąc walki non stop po godzinach pracy i w weekendy. Potrzebna ci jest na ten czas wiata, dostęp do piły lub chociaż wyrzynarki, dobra wkrętarka z długo trzymającą baterią i jeszcze sporo drobnych narzędzi. 

Nie licz na to że uwiniesz się w weekend lub tydzień, jeśli masz w/w warunki,posiadasz zdolności manualne i możesz poświęcić dużo czasu na remont to zaczynaj demolkę-pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz ją remontować, zwróć ją poprzedniemu właścicielowi albo żądaj zwrotu kosztów. Remont się w ogóle nie opłaca, a już na pewno nie generalny. Trzeba szukać zdrowych przyczep a starym pozwolić się "zmaterializować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz ją remontować, zwróć ją poprzedniemu właścicielowi albo żądaj zwrotu kosztów. Remont się w ogóle nie opłaca, a już na pewno nie generalny. Trzeba szukać zdrowych przyczep a starym pozwolić się "zmaterializować".

 

Nie wiem to jak z samochodem - podpisałem, że wiem w jakim jest stanie. Ale boczne ściany przy oknach podłodze i sufit są suche. Z reszta to co na zdjęciach również nie jest mokre i to tylko od uszczelek wokół okien zgniło. Aż tak źle?

Kolego, dałeś mało zdjęć więc na 1000 procent ci nie podpowiem jak to zrobić, ale na moje oko masz do wymiany 80% drewna w ścianach czyli praktycznie 100%. Jeśli chcesz się podjąć tego remontu to nastaw się na min. miesiąc walki non stop po godzinach pracy i w weekendy. Potrzebna ci jest na ten czas wiata, dostęp do piły lub chociaż wyrzynarki, dobra wkrętarka z długo trzymającą baterią i jeszcze sporo drobnych narzędzi. 

Nie licz na to że uwiniesz się w weekend lub tydzień, jeśli masz w/w warunki,posiadasz zdolności manualne i możesz poświęcić dużo czasu na remont to zaczynaj demolkę-pomożemy.

 

Wszystko jest suche i oprócz listewek w okół okien nic nie zgnite. Okna po bokach pod uszczelką zdrowe. Podłoga zdrowa, sufit zdrowy. Mam wszystkie narzędzia meblarskie, wkrętarkę na kablu. Chcę zrobić tylną ścianę, od zewnątrz całą uszczelnić.

Mam takie pytanie:

 

Czy zewnątrz mogę uszczelnić całość pod chmurką i kupić nowe kliny 12mm, a resztę wewnątrz zrobić w czasie zimy w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mówisz że własciwie wszystko jest suche, to napewno wiesz co mówisz. Ja jednak sądzę, że czekają Cię nieprzyjemne niespodzianki.   Próbuj - ja to nazywam  "otwarcie tyłu",  czyli demontaz tylnej sciany.  Odkrecić mnóstwo wkretów łaczacych scianę tylną - być moze plastikowa, jak to w angielkach - z bokami  oraz dachem i podłogą. Jak otworzysz - zobaczysz co masz ! Tylko jak to pozniej szybko naprawić (pod chmurką)   i zamknąć !   Szukaj garazu i działaj ! A zdjecia zamieszczaj na bieżąco.  Prawdopodobnie nie wiesz co to jest wilgotna przyczepa.  Wilgoci nie widac, ona jest i zrobiła ogromne spustoszenie wewnatrz scian.  Posłucha opini  bardziej doswiadczonych  uzytkowników przyczep. Czekamy na foto-relację ................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem to jak z samochodem - podpisałem, że wiem w jakim jest stanie.

Tzn sprzedawca poinformował Cie o tych wszystkich wadach? Bo jak nie to nie ma znaczenia że podpisałeś coś takiego. W samochodach już od dawna tak nie działa.

 

Odpowiedzialność ustawową za sprzedany towar ponosi tylko i wyłącznie sprzedawca. Odpowiedzialności tej nie można wyłączyć umową.

 

Tak więc jeśli sprzedawca zataił przed Tobą te wady to ponosi on za to odpowiedzialność.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.