Skocz do zawartości

Zbiornik na ścieki w kamperze.


Rekomendowane odpowiedzi

hurrra! :niewiem: działa!!! w tygodniu zajmę się kuchenką, także przygotujcię się na następną porcję pytań wkrótce :-]. a teraz pytanie z cyklu wodnego: odnalazlam zbiornik na zużytą wodę pod samochodem, tylko on nie ma zadnego zaworu/ korka , tylko dzurę. to tak specjalnie, zeby woda od razu wyciekała czy tez powinien byc tam jakis korek lecz został zgubiony? chyba ze to zbiornik na cos innego (w takim razie gdzie powinien sie ów zbiornik znajdowac?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to masz tak zwany zbiornik robiący chlew na kempingu.

Ale sie nie obrażaj, to nie do Ciebie, tylko poprzedniego właściciela.

Znaczy to, że wszystkie mydliny i zlewki lądują pod kamperem na ziemi, a potem wszyscy w to włażą jak odjedziesz(nie mówiąc o zapachu), co wielokrotnie widziałem wśród naszych kolegów kamperowców jak i czasem wśród kolegów przyczepowców, ale rzadziej, bo dłużej stoją w jednym miejscu czyli wstyd jest jakby większy.

 

Wyjścia są trzy :

1 - podstawiać wiadro ( i to mówię bez żadnego obciachu ), które potem trzeba wynieść i wylać zawartość w miejscu do tego przeznaczonym, np. WC.

2 - zamontować zawór i kawałek węża co pozwala podjechać do miejsca zrzutu nieczystości i wylać.

3 - iść na żywioł, nie robić nic i liczyć sie z tym, że zostaniemy zj...bani przez sąsiadów albo właściciela kempingu od świń ostatnich i wywaleni poza nawias prawdziwych karawaningowców, co da się przeżyć aczkolwiek przyjemne nie jest.

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadro niestety mi sie nie zmieści, bo zbiornik prawie dotyka ziemi. bede musiala kombinować z jakims plastycznym korkiem ktory dopasuje sie do nieregularnego kształtu dziury. moze moj szwagier złota rączka coś wymyśli :niewiem: brudzenie pod siebie nie wchodzi w grę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marti, zmierz dokladnie ten odstep od ziemi bo jakos nie wydaje mi sie zeby byl tak nisko... a jezeli tak jest to kurna bedziesz miala problem zeby przez kraweznik przejechac.

W marketach budowlanych sa takie szerokie ale plaskie wiadra do rozrabiania zaprawy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyłam: 15 cm. płaskie wiadro tudzież jakaś kuweta wejdzie na pewno. ale chyba łatwiej będzie kupić jakiś gumowy korek i zatykać po czym opróżniać raz na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz między innymi korek spustowy, który można zainstalować na dnie tego zbiornika i kilka innych rzeczy do wody właśnie:

 

http://przyczepytam.super.sklep.pl/sklep/product_info.php/cPath/14_50_122/products_id/774

 

Poza tym myślę,że odnośnie kamperów to koledzy z zaprzyjaźnionego forum dużo mogą pomóc:

 

http://www.camperteam.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.