Skocz do zawartości

Klimatyzator dachowy Dometic B 2200


dawfil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem właśnie w połowie urlopu w upalnej Grecji.Klimatyzacja w przyczepie ma co robić ale 

zauważyłem a raczej usłyszałem że jest coraz głośniejsza gdy włącza się agregat. Poza tym, wiatrak który 
wdmuchuje już zimne powietrze działa poprawnie,sprawdziłem na trybie dmuchawy bez klimatyzacji ale

po włączeniu opcji chłodzenia od czasu do czasu coś “skszeczy-chrupie” tak jakby inny silniczek miał

już dość.Po wyłączeniu działającej klimy pozostaje ten zgrzyt jeszcze przez parę sekund.

Może ktoś z Was przechodził podobną chorobę klimatyzacji dachowej.

 

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U Mnie po pierwszym serwisowaniu były podobne 'objawy' jak te opisywane przez Ciebie. U Mnie jednak temat - powiedzmy minął, po okresie mniej więcej jednego miesiąca. Ja wówczas byłem w Portugalii.

Nie chcę, aby zabrzmiało to humorystycznie, ale być może jak wrócisz z owej Grecji, wszystko się unormuje, co w mojej ocenie, jest bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja odnośnie innego hałasu... Model klimy jak tytule ale obudowa wewnętrzna występuje w różnych modelach ta sama. Zaczęła hałasować jedna z "dysz" nawiewu.

 

WP_20180609_16_08_06_Pro.jpg

Okazało się że wyrobiły się oringi które odpowiadają za "ciasną" regulację dyszy sterowania powietrza - w ogóle ich nie było a powinny być na końcówkach.

 

 

WP_20180609_16_05_32_Pro.jpg

Można je dorobić z cienkiego wężyka albo zewnętrznej izolacji okrągłego przewodu dociąć 4 szt po ok. 0,5 cm na każdą końcówkę.

 

WP_20180609_16_05_44_Pro.jpg

WP_20180609_16_05_55_Pro.jpg

Nakładamy docięte wężyki na końcówki dysz.

 

WP_20180609_16_06_20_Pro.jpg

Następnie wciskamy dysze delikatnie do obudowy żeby nie połamać.

 

WP_20180609_16_07_11_Pro.jpg

WP_20180609_16_07_34_Pro.jpg

I zaczynamy składać obudowę, może wystąpić problem ze spasowaniem obudowy (ze względu na grubość nowych wężyków) więc należy lekko podciąć 4 ograniczniki...

 

WP_20180609_16_12_00_Pro.jpg

Edytowane przez gornik15 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy już zdjętą obudowę to można pobawić się w podłączenie dodatkowych lampek zamontowanych do obudowy (w niektórych obudowach już są) .

 

 

b2200.jpg

WP_20180609_15_26_31_Pro.jpg

Przewody podłączamy do modułu sterowania w obudowie (4 gniazda) a oświetlenie włączamy w pilocie przyciskiem LIGHT.

 

 

pilot.jpg

WP_20180609_15_02_02_Pro.jpg

Edytowane przez gornik15 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.