Skocz do zawartości

Fiat Hobby 600


heyway

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam na imie Konrad, wiek w polowie miedzy matura a emerytura, mieszkam w Szwecji :) Na poczatku zaznacze, ze jestem absolutnym laikiem w temacie kamperow. Moje doswiadczenia ograniczaja sie do krotkiego pobytu z kamperze znajomych i jeszcze krotszej przejazdzki nim. Od jakiegos czasu dojrzewala we mnie mysl o kupnie kampera ale nie jestem pewien czy to ten sposob spedzania wolnego czasu, ktory mnie i mojej drugiej polowie bedzie pasowal. Postanowilismy sprobowac z jakims starszym (i tanszym) modelem i od samego poczatku przewija sie temat Fiata Hobby 600. Problemem jest to, ze najmlodszy rocznik jaki znalazlem to 1990 r. To prawie trzydziestoletnie auto, ktore moze miec swoje humory. Naprawy czesci mieszkalnej nie sa problemem, wydaje mi sie, ze jestem w stanie je ogarnac, przynajmniej w wiekszosci, za to mechanika samochodowa moze stanowic klopot. Pytanie do wlascicieli/znawcow marki – jak bardzo humorzaste sa te modele. Na co zwrocic uwage, co najczesciej pada. I druga wazna rzecz, samochod bedzie jezdzil glownie po Skandynawii. Czy ten model jest przystosowany do warunkow zimowych albo nazwijmy to "bardzo-slabo-pogodowych" albo czy da sie go do nich przystosowac w warunkach “blokowo-parkingowych”.

Jesli nie ten model, to jaki inny polecalibyscie dla dwoch osob, w cenie do 40 tys.?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale mi wyszło szwedzkie powitanie, zaglądnij na camperteam, tam masz masę tematów o kamperach i naprawach czy remontach, nawet hobby jest aktualnie w trakcie restauracji

 

wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Konrad.

Hobby 600 to kultowy model więc nawet Ciebie laika złapał za serce skoro ten model wybrałeś.

Wspólnym mianownikiem pojazdów z tej rodziny modelowej (C25, J5, Ducato) jest korozja podszybia i błotników.

Mechaniki się nie bój, w razie awarii albo ładnie pogłaskasz i poprosisz albo potraktujesz lekko młotkiem i fura pojedzie dalej.

Przy ew. zakupie, koniecznie wyjazd na szybszą drogę i słuchaj czy 5 bieg nie wyje - to typowa wada gdyż główne przebiegi kamperów są autostradowe na tymże biegu. Naprawa nie jest skomplikowana, 5 bieg jest tzw dostawką, naprawia się bez wyjmowania skrzyni.

Silnik/rozrząd jeśli jest na pasku, to po wymianie pojedziesz na księżyc i z powrotem, awarie naprawisz sam w konsultacji on line z ekipą na Camperteam.pl

Jeśli chodzi o budę H600 to jest produkowana do dzisiaj po wszelkich liftach: https://www.google.pl/search?q=hobby+600&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJuZTuldPOAhUOKywKHd1JCDEQ_AUICCgB&biw=1525&bih=716&dpr=0.9

Ma to jednak pewną wadę, otóż nie postoisz sobie prosto, chyba że masz wzrost (bez urazy) pigmeja.

.

Dobrze zestrojony (wyregulowany) zmarznięty silnik ze sprawnymi świecami będzie bez problemu odpalał nawet na Syberii, z uszkodzonymi świecami odpalenie gorącego silnika w Afryce będzie w problemami. Taka oto ichna jest konstrukcja z czasów prawdziwej inżynierii = w domyśle: genialna, prosta, niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.