Skocz do zawartości

Telewizor brak sygnału albo kanał zakodowany


jacety

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłem kolejne próby 1.antena mobilna okrągła kabel wewnątrz masztu zasilanie wzmacniacza z aku - nic 2.kabel czarny na zewnątrz zasilanie wzmacniacza 220v - nic po zdjęciu obudowy wtyku antenowego zauważyłem że żyła jest zmostkowana z miejscem na otulinę zdj.9 prąd na wyjściu 0.00 lamka na zasilaczu zgasła dziwi mnie że wczoraj na tym kablu zasilaczu coś tam się łapało. 3. Antena kierunkowa na czarnym kablu oczywiście nic na białym złapałem na dwóch różnych przekaźnikach jeden oddalony o 6km drugi o 40 na obydwóch coś się złapało ale siła sygnału to 22% i nie do obejrzenia pojawiły się też kanały zakodowane oczywiście nie do obejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz widać co i jak :ok:

 

Wtyczka ant. do TV:
Wybacz, ale "wtyczka antenowa" dla telewizora nie może tak wyglądać - podłączenie kabla jest po prostu "niechlujne".
Oplot (ekran) musi być tak przycięty, aby jedynie minimalnie wystawał poza opaskę zaciskową - żaden "drucik" tego oplotu nie może bezładnie stykać się z czymkolwiek innym, niż opaska i miejsce pod nią. Żyła środkowa również ma być przycięta na max 5 mm, aby nie wystawała poza złącze, w którym jest zaciśnięta.
Odizolowane końcówki przewodów z zasilacza należałoby też skrócić, albo przynajmniej podnieść pionowo w górę nad punkty lutowania, aby nie miały możliwości zwarcia z innymi miejscami na tej malutkiej płytce wtyku. Gdy to uporządkujesz, to sprawdź, czy na końcówkach przewodu zasilacza jest napięcie zasilające (ok. 12 V)
Miejsce pomiaru zaznaczyłem na rysunku:

 

post-8228-0-71790700-1471724115_thumb.jpg

 

Ustawienia TV:
Sprawdź, czy w "menu" ustawień Country (kraj) masz Polska
Sprawdź, czy w "DTV type" masz ustawione na "Terrestrial" - tu prawdopodobnie masz źle, czyli ustawione na "Cable"
Zatwierdź zmiany i przeprowadź ponownie automatyczne strojenie (wyszukiwanie programów).

Powinno być OK :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcówkach zasilacza wczoraj miałem 6.00 a ustawienia zrobione były jak opisałeś. Na razie przestaję walczyć z ustawieniami w poniedziałek jadę reklamować zestaw jak sie uda to spróbuję wymienić na antenę proponowaną przez kolegę kera. Przy montażu będę pamiętać o zarobieniu przewodu. Dziękuję wszystkim za pomoc ,jak coś zadziałam na pewno napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digit activ telmor zakupiłem używaną za 35 złociszy i normalnie rewelacja maszt wysunięty ok 1metr nad budkę i  jak na razie w każdym miejscu polski bez problemu a z innymi antenami bywało różnie wręcz bardzo kiepsko tak więc ja też bardzo polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mam TV Philips też na 12V i 230. Zastanawiałem się nad tą Mantą ale wybrałem Philips bo bałem się problemów.

 

A co do samego działania. To mam u siebie fabryczną antenę TV, taką wysuwaną do góry. TV łapie sygnał dosłownie wszędzie i to nawet bez wysuwania anteny.

 

Ale do czego zmierzam. Nie wydaje mi się abyś miał problemy z tyloma antenami. Wg mnie to TV jest tutaj problemem. W mieście gdzie sygnał jest bardzo dobry TV łapie jakoś. Ale na wsiach po prostu już ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mam TV Philips też na 12V i 230. Zastanawiałem się nad tą Mantą ale wybrałem Philips bo bałem się problemów.

 

Jestem podobnego zdania. Wybór sprzętu na rynku jest tak ogromny, a ceny markowego nie są już tak windowane, jak kiedyś, że zawsze lepiej dołożyć parę "złociszy" i kupić coś "rozsądnego". Nie oznacza to, że wszystkie Manty nie są godne uwagi, jednak decydując się na taki zakup, trzeba zdawać sobie sprawę z klasy i możliwości takiego sprzętu (również jego wyższej awaryjności i słabszych parametrów).

IMHO

Na końcówkach zasilacza wczoraj miałem 6.00 a ustawienia zrobione były jak opisałeś.

 

Nie rozumiem tego  :niewiem:

Czy to ma oznaczać, że napięcie zmierzone, to 6 V :look:

Jeśli tak, to zdecydowanie zbyt mało, powinno być ok. 12 V

Tak niskie napięcie, to nieodpowiedni lub uszkodzony zasilacz, ewentualnie zbyt mocno obciążony ( możliwe uszkodzenie lub zwarcie w obwodach filtra lub/i wzmacniacza antenowego, przewodu koncentrycznego). Usterki telewizora też nie można wykluczyć. Podłącz TV pod antenę od telewizora domowego (u siebie, rodziny bądź u znajomych), wyszukaj programy i będziesz wiedział, czy jest sprawny.

O antenach masz cały temat, w którym jest chyba wszystko, co potrzeba, np. jest o antenie "Digit" Telmoru:

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?p=296424

 

Jest tam również o antenie, którą posiadasz:

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?p=337810

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tą ostatnią i w wersji ze wzmacniaczem, to tylko taka:

http://allegro.pl/antena-dvb-t-telkom-telmor-digit-activa-lte-i6338485682.html

 

Jest to wersja ze wzmacniaczem i wbudowanym filtrem LTE, który skutecznie tłumi ewentualne zakłócenia z tego pasma telefonii, wykorzystywanego do szybkiego przesyłu danych (internet).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekendowym wyjeździe podmieniałem antenę i inny tv do mojej wymienionej anteny no i wyszło że telewizor padł dziś już pojechałem go reklamować teraz jeszcze zostaję kwestia czy zostać przy tym modelu czy dopłacić i zmienić markę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] no i wyszło że telewizor padł dziś już pojechałem go reklamować

 

Ostatnio to taki standard :hmm:

[...] teraz jeszcze zostaję kwestia czy zostać przy tym modelu czy dopłacić i zmienić markę

 

... ano właśnie. Na temat wyboru TV jest troszeczkę np. w tym temacie:

http://forum.karawaning.pl/topic/15980-telewizor/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam Mantę 1906, na 12V i przerabiając sobie wyjście na zewnętrzne głośniki, dokładnie ją sobie obejrzałem.

Jest bardzo małe prawdopodobieństwo wady głowicy w TV, tam siedzi matryca i głowica Samsunga, chyba że w 2206 wsadzili tam coś innego.

.

Problem leży gdzie indziej.

Antena - czy ona na pewno jest ze wzmacniaczem (aktywna) czy bez wzmacniacza (pasywna) - tu widzę problem z pojęciem tego znaczenia u Jacety.

Podobnie z rozróżnianiem wzmacniacz/zasilacz - im bardziej nie trafnie określa się, tym trudniej jest pomóc, dlatego teraz wytykam potencjalne błędy.

Jeśli antena jest pasywna do dla zasilacza jest w antenie praktycznie zwarcie, stąd spadek do 6V podyktowany tylko impedancją okablowania.

Kolejna zagadka to buda. Angielka, a w nich często wzmacniacz antenowy siedzi w plastikowym pudełku w szafie/szafce lub w pobliżu masztu. Przepuszczenie sygnału z anteny do TV nie stanowi problemu, natomiast przepuszczenie napięcia 12V z zasilacza przez budkowy wzmacniacz, na wzmacniacz który jest przy antenie to już problem. Zatem jeśli ten przy antenie nie otrzyma do poprawnej pracy stabilnego napięcia 12V to staje się korkiem i nie przenosi nawet sygnału wyłapanego-nie wzmocnionego = pasywnie.

A więc pustka w eterze z błędów i niewiedzy.

Ale działało...

Owszem, z przypadku mogło działać w trybie pasywnym. Pomijam tu wspominaną przez Kolegów kwestię poprawności połączeń - tam często diabliki siedzą i się śmieją ale łatwo je namierzyć i przepędzić do swojego piekiełka.

Jacety, jeśli zrozumiałeś to co napisałem i jesteś pewien że pokonasz diabełka w szczególe, to odpalisz i Manta będzie latała.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w miniony weekend podłączyłem antenę korona z oryginalnym kablem sygnał był 97-98 % kanału żadnego przełożyłem tv do innej budki (kip) gdzie tv mitral działał i znowu to samo, przełożyliśmy mistrala do mojej budki z moją anteną i działa jak ta lala ,przypomnę że po zakupie mojej manty działała bez zarzutu ( a poprzednia antena była z oryginalnym zasilaczem), dopiero po podróży tv padł .W mojej budce pociągnąłem nową instalację antenową nie korzystam z oryginalnej więc tu też problem został wyeliminowany . Tv pojechał do serwisu teraz już tylko oczekiwanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co siedzi w środku. Ważne jak jest to wszystko montowane. Taka prawda. Manta to sprzęt z najniższej półki, w fabryce pewnie nie ma żadnej kontroli jakości. Idą w ilość. Raz się trafi lepszy model a raz gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 sygnał był 97-98 % kanału żadnego 

 

Miałem podobnie (tv Mistral). Myślałem, ze to wina anteny, miejsca postoju itd. Pewnego razu po spotkaniu i testach z kolegą Aleksandrzakiem (radiowcem zresztą) stanęło na tym, że to wina tv. Po zgłoszeniu problemu do importera (tv już po gwarancji) usłyszałem, ze problem jest im znany, otrzymałem na maila aktualizację softu i po wgraniu wszystko śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja tez to przerabiałem trzeba starannie połączyć zasilacz ze wzmacniaczem antenowym. W czasie jazdy mogą się porobić cuda jak źle zmontowane. U mnie w domu 98 % sygnału dvbt a na kampingu 3 %. Raz nawet zasilacz spalił się po 1 tygodniu podłączenia . Bardzo wazne ustawienie nawet  i usytuowanie anteny w terenie  lasy, doliny itp .

Polecam program na androida do ustwienia kierunku anteny  ( dvbt finder )

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.esys.polishdvbt&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i wina telewizora.

Ale ta antena to bądźmy szczerzy prawdziwy szajs

Wiem co piszę bo miałem taką samą

U mnie to wyglądało tak telewizor Samsung zasilany 230v tuner TV naziemnej DVB-T osobno i nieszczęsna antena ( instalacja tv+sat w budzie nówka)

Odbiór sygnału średni następnie dwa dni i klapa kombinowalem na wszelkie sposoby w końcu zabrałem tuner do domu ( profesjonalna instalacja) zaprogramowałem tuner i z powrotem do budki sygnał zerowy

Rozebrałem antenę ( okazało się że kabel jest urwany - wykonanie tej anteny woła o pomstę do Boga)

Antena w środku to wzmacniacz + kawałek przewodu i pręt stalowy w kształcie koła osobiście nie polecam tej anteny

Tym bardziej że jeśli chodzi o odbiór w budce to czasami wystarczy że maszt jest za mało albo za dużo wysunięty ma znaczenie pogoda to czy nie masz przed sobą np przeszkód , budynek , drzewa , nieraz budę przejedzesz dwa metry i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.