Skocz do zawartości

Telewizor brak sygnału albo kanał zakodowany


jacety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa tygodnie temu zakupiłem tv Manta do tego antenę mobilną którą zamontowałem na maszcie pod domem bez regulacji łapałem kilka kanałów sygnał na poziomie 50%.wszystko działało z akumulatora. Wyjechaliśmy nad morze tam po wysunięciu anteny zero sygnału zmieniliśmy miejsce o jakieś 150 km i tam to samo myślałem że padła antena zakupiłem nową kierunkową i pomimo godzinnego szukania znowu nic. Po powrocie do domu znowu nic ani na jednej ani na drugiej antenie. Zmieniłem przewód i wzmacniacz 220v pojawiły się kanały ale tylko kodowane sygnał na poziomie 22 - 30 % .Na telewizorze pojawia się na przemian brak sygnału albo kanał kodowany. Macie może jakieś sugestie co może być nie tak i jak z tego wybrnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiem z własnego doświadczenia.Jako,że budę trzymam sezonowo od kwietnia do wrzesnia własnie nad morzem,temat przerobilem.W pasie nadmorskim generalnie jest problem z odbiorem sygnalu tv naziemnej,albo odbiera wszystko albo sa zakłócenia na niektórych programach nie ma czasami któregos z muxow.Testowałem różne anteny na które wydalem trochę kasy i teraz mam  digital activ z telmoru(koszt 110 ) i odbiera jak na pas nadmorski dobrze.Maszt mam ok.3,5 m ale nieraz odbiera rewelacyjnie na maszcie 2m.Dziwi mnie tylko,że jak wróciles do domu też nic nie mogles zlapać.Może coś z tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kabel? Jak kabel kiepski to nad morzem w niektórych miejscach nic nie złapiesz. Ja to przerabiałem w tym roku.

łapało na oryginalnym kablu od anteny puszczonym przez szyberdach i to tylko kilka kanałów. jak chcialem zlapać cos przez kabel puszczony w maszcie o długosci 6-7m to zapomnij.

Niestety w karawaningu do TV w ekstremalnych warunkach sprawdzaja sie tylko dobre komponenty.

Ja po powrocie biore przyczepe do hali i kombinuje z antenami i przedwszystkim wymieniam kabel w oryginalnej instalacji na porządny ;-)

Czesto diabel tkwi w szczegułach, w dobrze zarobionej wtyczce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba była robiona z kablem w maszcie a dziś druga to oryginalny kabel od anteny wypuszczony przez okno

Kristofer a jakie zdjęcie byś chciał,dziś i jutro nie dam rady ale w niedzielę chętnie dorzucę ci zdjęcia

Edytowane przez jacety (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. miejsca podłączenia anteny w TV z widoczną wtyczką i podobnie przy antenie (jeśli ma gniazdo, zamiast przewodu na stałe).

Warto by wiedzieć, jaki masz konkretnie model telewizora, a nie tylko, jakiej jest marki. Nie wiem też, o jakiej antenie, "kablu" i zasilaczu na "220V" rozmawiamy. Pokaż konkretnie, co było, a co zmieniałeś, jak to zrobiłeś itd.

Od tego się zaczyna, bo przyczyna może być prozaiczna, o czym wspominał już Kol. lucas_ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia, najczestsza przyczyna to: zle zamocowany przewod antentowy we wtyku antenowym albo za krotki maszt.

 

Nad morzem faktycznie jest roznie z odbiorem. Jezeli przewod jest ok, antena nie jest ostatnim szrotem, to odpowiednio duzy maszt rozwiaze problem.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.