Skocz do zawartości

Thetford klapa serwisowa


wodex

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer - dziękuję serdecznie. Jak zwykle na Ciebie można liczyć.

 

W weekend znowu jedziemy do przyczepy zobaczę jak by wyglądał taki demontaż ale jak na razie boję się, że coś się połamie albo nie złożę kasety.

Myślę też o dostaniu się pod brodzik poprzez demontaż listwy wykończeniowej pod drzwiami  łazienki. W ten sposób będę miała wgląd pod brodzik (czy jest sucho). Ale to raczej nie ten temat.

 

Faktycznie naruszyłam uszczelniacz ramki drzwiczek kasety. Chciałam przy okazji wymienić go ale dalej nie wiem jak ją zdjąć. Może zastosuję cienką żyłkę wędkarską  i będę nią "przecinać uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie naruszyłam uszczelniacz ramki drzwiczek kasety. Chciałam przy okazji wymienić go ale dalej nie wiem jak ją zdjąć. Może zastosuję cienką żyłkę wędkarską  i będę nią "przecinać uszczelniacz.

 

Toaletę powinnaś wyjąć bez problemu w opisany sposób (musisz tylko dokładnie sprawdzić, czy nie zostawiłaś jakiejś nie odkręconej śrubki. Żyłka się nie nadaje - spróbuj kupić stalową strunę np. do gitary, ale taką, która na głównym rdzeniu (na całej długości) ma nawinięty spiralnie i ciasno metalowy oplot. Taka struna działa wtedy, jak "piła".

PS

Z innymi sposobami dostania się pod brodzik, wstrzymaj się do czasu wyjęcia toalety, bo w końcu "zdemolujesz" połowę przyczepy. :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 18.08.2016 o 16:35, wodex napisał:

Poszukuje czesci ze zdjecia.post-2600-1471530790,44_thumb.jpgpost-2600-1471530799,18_thumb.jpgpost-2600-1471530806,32_thumb.jpg

 

Na skutek włamania połamane rygoelki.

 

Moze ktos ma na zbyciu lub wie gdzie kupic . Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Gdyby ktoś szukał to właśnie kupiłem po tym linkiem.

https://www.leisureshopdirect.com/caravan-accessories/caravan-door-fittings/thetford-cassette-toilets/thetford-service-doors-spare-parts/lock-mechanism-kit-for-thetford-service-door-white

Dwie sztuki z  transportem 22 GBP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert77 napisał:

Generalnie można naprawić taki zawias. Rozwiercasz trzpień, na średnicę wkręta którego mocujesz dodatkowo na klej, ale mniejsza z tym.

Jakiś vat doliczyli do tej przesyłki u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.