Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znam trasę via Krk ale nie znam via przeprawa z Istrii Brestova choć wydaje się bliższa. Warto? Jak widzę na mapie to trasa od zjazdu z E751 taka sobie. Ktoś jechał w tym roku? Z góry dzięki za info.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez istrie mniej stromo. Chodzi mi o podjazd na wyspie cres po zjechaniu z promu.

A sam dojazd do przeprawy od strony Istrii jest ok? Pewnie będę dojeżdżał w nocy więc im łatwiej tym lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zjazdu z autostrady aż za Opatiję masz z górki. Jest wąsko, ale da się jechać. Z powrotem może być ciężko, bo dużo skrzyżowań ze światłami, duży ruch i z ruszaniem pod górę może być słabo. Sam zjazd do przystani stromy. Nachylenie 11% prawie na całej długości. Ja trafiłem bez kolejki więc na dole z kół w przyczepie unosił się smród. Jak trafisz na kolejkę to będziesz zjeżdżał etapami, co powinno być zdrowsze dla bębnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zjazdu z autostrady aż za Opatiję masz z górki. Jest wąsko, ale da się jechać. Z powrotem może być ciężko, bo dużo skrzyżowań ze światłami, duży ruch i z ruszaniem pod górę może być słabo. Sam zjazd do przystani stromy. Nachylenie 11% prawie na całej długości. Ja trafiłem bez kolejki więc na dole z kół w przyczepie unosił się smród. Jak trafisz na kolejkę to będziesz zjeżdżał etapami, co powinno być zdrowsze dla bębnów.

 

zgadza się, stromo tam jest na obu wjazdach / dojazdach na prom. Ja wracałem przez KRK i aby dostać się na prom trzeba wjechać na wzniesienie - bardzo długo nie ma poziomego odcinka ani miejsca na postój, silnik ma tam co robić i mało brakło a musiałbym  tam zapiąć pierwszy bieg. Dało radę na 2 z butem w podłodze utrzymać jakieś 50kmh. Zdecydowanie bardziej polecam namęczyć się jednak na zjeździe w kierunku Istrii - tam jest wąsko, stromo i łatwo przypalić hamulce, ale chyba mniej stresująco niż w kierunku KRK. Nie ma tragedii, moje przeżycia dla zestawu o DMC 4200kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, stromo tam jest na obu wjazdach / dojazdach na prom. Ja wracałem przez KRK i aby dostać się na prom trzeba wjechać na wzniesienie - bardzo długo nie ma poziomego odcinka ani miejsca na postój, silnik ma tam co robić i mało brakło a musiałbym  tam zapiąć pierwszy bieg. Dało radę na 2 z butem w podłodze utrzymać jakieś 50kmh. Zdecydowanie bardziej polecam namęczyć się jednak na zjeździe w kierunku Istrii - tam jest wąsko, stromo i łatwo przypalić hamulce, ale chyba mniej stresująco niż w kierunku KRK. Nie ma tragedii, moje przeżycia dla zestawu o DMC 4200kg.

 

hmm a ja mam zupełnie inne odczucia i polecam trasę przez Krk

raz że sam odcinek od Rjeki do promu jest słaby - jedzie się przez wioski, dużo ludzi, co chwilę skrzyżowania itd

a dwa że odcinek już na Cres jest wąski i dziurawy, jak mija się z czymś większym to trzeba tulić się do kamieni 

 

może podjazd od Krk jest stromszy, ale droga szeroka i równa, a sam przejazd przez Krk dużo wygodniejszy

 

aaa za most płaci się tylko na wjeździe, więc można wypróbować w dojazd przez Istrię w powrót przez Krk ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam zupełnie inne odczucia i polecam trasę przez Krk

raz że sam odcinek od Rjeki do promu jest słaby - jedzie się przez wioski, dużo ludzi, co chwilę skrzyżowania itd

a dwa że odcinek już na Cres jest wąski i dziurawy, jak mija się z czymś większym to trzeba tulić się do kamieni 

 

może podjazd od Krk jest stromszy, ale droga szeroka i równa, a sam przejazd przez Krk dużo wygodniejszy

 

aaa za most płaci się tylko na wjeździe, więc można wypróbować w dojazd przez Istrię w powrót przez Krk ;)

 

Zgadza się, dojazd na Cresie od Istrii jest wąski, ale spokojnie przejezdny, ja jechałem w kolumnie w 3/4 stawki więc miałem komfortowo. Dojazd na KRK bardziej stromy ale szeroki.

 

tak jak piszesz, wjechaliśmy przez Istrię, wracaliśmy przez KRK :)

 

dojazd do promu na Istrii od Rijeki jest całkiem ok, jechaliśmy tam ok 11 rano, zero problemów, jest kilka rond ale szerokich, zero stresu + piękne widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dojazd na Cresie od Istrii jest wąski, ale spokojnie przejezdny, ja jechałem w kolumnie w 3/4 stawki więc miałem komfortowo. Dojazd na KRK bardziej stromy ale szeroki.

 

tak jak piszesz, wjechaliśmy przez Istrię, wracaliśmy przez KRK :)

 

dojazd do promu na Istrii od Rijeki jest całkiem ok, jechaliśmy tam ok 11 rano, zero problemów, jest kilka rond ale szerokich, zero stresu + piękne widoki.

 

wszystko jest do przejechania a pytanie co kto lubi i czego się boi

 

https://www.google.pl/maps/@45.1279945,14.2857726,3a,75y,165.5h,76.25t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPqQ5BrxDsBB1cS2QWavzLQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

https://www.google.pl/maps/@45.1063114,14.2868084,3a,75y,133.34h,87.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIoq8ze7lvByRO8sGv3RsOQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

ws do (chyba na całym odcinku tak wygląda)

https://www.google.pl/maps/@44.9666854,14.4568221,3a,75y,54.74h,83.97t/data=!3m7!1e1!3m5!1sgVAxKj7ay9x4oFz1hrca0A!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DgVAxKj7ay9x4oFz1hrca0A%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D128.72507%26pitch%3D0!7i13312!8i6656

 

droga 101 jest szeroka i IMO bezpieczniejsza

na 100 jak przyjdzie się minąć z czymś większym to jest ciasno a jeżdżą tam autobusy i ciężarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Drogę od strony Krk'u znam bo przejechałem całą od miasta Krk do miasta Cres ale na rowerze więc wiem jaki tam jest podjazd ;). Za to super się wracało :). Zdecydowałem się jechać przez Krk bo i drogę znam i jakość jej wydaje mi się zdecydowania lepsza od tej ze strony Istrii. Auto mam mocne, a przyczepę lekką więc nie powinno być dramatu.

Edytowane przez old (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki wszystkim. Drogę od strony Krk'u znam bo przejechałem całą od miasta Krk do miasta Cres ale na rowerze więc wiem jaki tam jest podjazd ;). Za to super się wracało :). Zdecydowałem się jechać przez Krk bo i drogę znam i jakość jej wydaje mi się zdecydowania lepsza od tej ze strony Istrii. Auto mam mocne, a przyczepę lekką więc nie powinno być dramatu.

 

Jeśli na Cres to tylko przez Krk-wyspę.

Dojazd komfortowy, drogi wyremontowane wszystkie tylko ostatnie fragmenty nie są nowe ale znośne.

Podjazd z promu Krk- na Cres w miarę łagodny ale nie ma poziomu na rozpęd. 

Ja puściłem wszystkich i ruszyłem na końcu ale okazało się bez obaw.

Na Cresie droga na prom o dalej na Istrię troszkę adrenaliny jest na niewyremontowanych odcinkach ale z górki.

Podjazd z promu Cres- na Istrię zmusi do sporego wysiłku ale nie mam foto.

post-2083-0-10178000-1473889846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na Cresie droga na prom o dalej na Istrię troszkę adrenaliny jest na niewyremontowanych odcinkach ale z górki.

Podjazd z promu Cres- na Istrię zmusi do sporego wysiłku ale nie mam foto.

 

W tym roku byliśmy na Cresie i faktycznie ostatnie kilka km dojazdu do promu w stronę Istrii jest fajne. Mijanie z jadącymi z przeciwka autami szczególnie z przyczepami wymaga mijania się na milimetry.

Natomiast podjazd na lądzie już nie jest aż taki straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.