Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Trasa na Cres

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 old

old

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 164 postów
  • SkądOpole
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria 341
  • Holownik:Koleos

Napisano 16 sierpień 2016 - 22:47

Witam,

Znam trasę via Krk ale nie znam via przeprawa z Istrii Brestova choć wydaje się bliższa. Warto? Jak widzę na mapie to trasa od zjazdu z E751 taka sobie. Ktoś jechał w tym roku? Z góry dzięki za info.

#2 vrs

vrs

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 556 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:TEC 530
  • Holownik:LR Discovery 3

Napisano 16 sierpień 2016 - 22:54

Poszukaj trochę na forum bo moim zdaniem temat był już wałkowany...
Pozdrawiam Michał

#3 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 16 sierpień 2016 - 23:01

Przez istrie mniej stromo. Chodzi mi o podjazd na wyspie cres po zjechaniu z promu.
Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ Dołączona grafika

#4 old

old

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 164 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 sierpień 2016 - 00:14

Przez istrie mniej stromo. Chodzi mi o podjazd na wyspie cres po zjechaniu z promu.

A sam dojazd do przeprawy od strony Istrii jest ok? Pewnie będę dojeżdżał w nocy więc im łatwiej tym lepiej ;)

#5 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3815 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 17 sierpień 2016 - 06:55

Nie ma tam problemów z przejazdem. W nocy jednak promy nie kursują to sobie odpoczniecie po trasie.

#6 petek

petek

Maniak karawaningu

• Moderatorzy
  • 1766 postów
  • Model:TEC

Napisano 17 sierpień 2016 - 08:54

Od zjazdu z autostrady aż za Opatiję masz z górki. Jest wąsko, ale da się jechać. Z powrotem może być ciężko, bo dużo skrzyżowań ze światłami, duży ruch i z ruszaniem pod górę może być słabo. Sam zjazd do przystani stromy. Nachylenie 11% prawie na całej długości. Ja trafiłem bez kolejki więc na dole z kół w przyczepie unosił się smród. Jak trafisz na kolejkę to będziesz zjeżdżał etapami, co powinno być zdrowsze dla bębnów.
pozdrawiamy Paweł "Petek", Aga, Patryk i Hania
Dołączona grafika

#7 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3815 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 17 sierpień 2016 - 09:23

Od zjazdu z autostrady aż za Opatiję masz z górki. Jest wąsko, ale da się jechać. Z powrotem może być ciężko, bo dużo skrzyżowań ze światłami, duży ruch i z ruszaniem pod górę może być słabo. Sam zjazd do przystani stromy. Nachylenie 11% prawie na całej długości. Ja trafiłem bez kolejki więc na dole z kół w przyczepie unosił się smród. Jak trafisz na kolejkę to będziesz zjeżdżał etapami, co powinno być zdrowsze dla bębnów.

zgadza się, stromo tam jest na obu wjazdach / dojazdach na prom. Ja wracałem przez KRK i aby dostać się na prom trzeba wjechać na wzniesienie - bardzo długo nie ma poziomego odcinka ani miejsca na postój, silnik ma tam co robić i mało brakło a musiałbym  tam zapiąć pierwszy bieg. Dało radę na 2 z butem w podłodze utrzymać jakieś 50kmh. Zdecydowanie bardziej polecam namęczyć się jednak na zjeździe w kierunku Istrii - tam jest wąsko, stromo i łatwo przypalić hamulce, ale chyba mniej stresująco niż w kierunku KRK. Nie ma tragedii, moje przeżycia dla zestawu o DMC 4200kg.

#8 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4098 postów
  • SkądKrk

Napisano 17 sierpień 2016 - 09:29

zgadza się, stromo tam jest na obu wjazdach / dojazdach na prom. Ja wracałem przez KRK i aby dostać się na prom trzeba wjechać na wzniesienie - bardzo długo nie ma poziomego odcinka ani miejsca na postój, silnik ma tam co robić i mało brakło a musiałbym  tam zapiąć pierwszy bieg. Dało radę na 2 z butem w podłodze utrzymać jakieś 50kmh. Zdecydowanie bardziej polecam namęczyć się jednak na zjeździe w kierunku Istrii - tam jest wąsko, stromo i łatwo przypalić hamulce, ale chyba mniej stresująco niż w kierunku KRK. Nie ma tragedii, moje przeżycia dla zestawu o DMC 4200kg.

hmm a ja mam zupełnie inne odczucia i polecam trasę przez Krk

raz że sam odcinek od Rjeki do promu jest słaby - jedzie się przez wioski, dużo ludzi, co chwilę skrzyżowania itd

a dwa że odcinek już na Cres jest wąski i dziurawy, jak mija się z czymś większym to trzeba tulić się do kamieni 

może podjazd od Krk jest stromszy, ale droga szeroka i równa, a sam przejazd przez Krk dużo wygodniejszy

aaa za most płaci się tylko na wjeździe, więc można wypróbować w dojazd przez Istrię w powrót przez Krk ;)

Użytkownik konrad_b edytował ten post 17 sierpień 2016 - 09:30

;(

#9 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3815 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 17 sierpień 2016 - 10:24

hmm a ja mam zupełnie inne odczucia i polecam trasę przez Krk

raz że sam odcinek od Rjeki do promu jest słaby - jedzie się przez wioski, dużo ludzi, co chwilę skrzyżowania itd

a dwa że odcinek już na Cres jest wąski i dziurawy, jak mija się z czymś większym to trzeba tulić się do kamieni 

może podjazd od Krk jest stromszy, ale droga szeroka i równa, a sam przejazd przez Krk dużo wygodniejszy

aaa za most płaci się tylko na wjeździe, więc można wypróbować w dojazd przez Istrię w powrót przez Krk ;)

Zgadza się, dojazd na Cresie od Istrii jest wąski, ale spokojnie przejezdny, ja jechałem w kolumnie w 3/4 stawki więc miałem komfortowo. Dojazd na KRK bardziej stromy ale szeroki.

tak jak piszesz, wjechaliśmy przez Istrię, wracaliśmy przez KRK :)

dojazd do promu na Istrii od Rijeki jest całkiem ok, jechaliśmy tam ok 11 rano, zero problemów, jest kilka rond ale szerokich, zero stresu + piękne widoki.

#10 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4098 postów
  • SkądKrk

Napisano 17 sierpień 2016 - 10:49

Zgadza się, dojazd na Cresie od Istrii jest wąski, ale spokojnie przejezdny, ja jechałem w kolumnie w 3/4 stawki więc miałem komfortowo. Dojazd na KRK bardziej stromy ale szeroki.

tak jak piszesz, wjechaliśmy przez Istrię, wracaliśmy przez KRK :)

dojazd do promu na Istrii od Rijeki jest całkiem ok, jechaliśmy tam ok 11 rano, zero problemów, jest kilka rond ale szerokich, zero stresu + piękne widoki.

wszystko jest do przejechania a pytanie co kto lubi i czego się boi

https://www.google.p...!8i6656!6m1!1e1

https://www.google.p...!8i6656!6m1!1e1

ws do (chyba na całym odcinku tak wygląda)

https://www.google.p...!7i13312!8i6656

droga 101 jest szeroka i IMO bezpieczniejsza

na 100 jak przyjdzie się minąć z czymś większym to jest ciasno a jeżdżą tam autobusy i ciężarówki

;(

#11 old

old

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 164 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 sierpień 2016 - 13:24

Dzięki wszystkim. Drogę od strony Krk'u znam bo przejechałem całą od miasta Krk do miasta Cres ale na rowerze więc wiem jaki tam jest podjazd ;). Za to super się wracało :). Zdecydowałem się jechać przez Krk bo i drogę znam i jakość jej wydaje mi się zdecydowania lepsza od tej ze strony Istrii. Auto mam mocne, a przyczepę lekką więc nie powinno być dramatu.

Użytkownik old edytował ten post 19 sierpień 2016 - 13:28

#12 WojtEwa

WojtEwa

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4901 postów
  • Telefon:zniewala wolnych
  • SkądGubin
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Trend A5887
  • Holownik:ma wolne

Napisano 14 wrzesień 2016 - 22:52

Dzięki wszystkim. Drogę od strony Krk'u znam bo przejechałem całą od miasta Krk do miasta Cres ale na rowerze więc wiem jaki tam jest podjazd ;). Za to super się wracało :). Zdecydowałem się jechać przez Krk bo i drogę znam i jakość jej wydaje mi się zdecydowania lepsza od tej ze strony Istrii. Auto mam mocne, a przyczepę lekką więc nie powinno być dramatu.

Jeśli na Cres to tylko przez Krk-wyspę.

Dojazd komfortowy, drogi wyremontowane wszystkie tylko ostatnie fragmenty nie są nowe ale znośne.

Podjazd z promu Krk- na Cres w miarę łagodny ale nie ma poziomu na rozpęd. 

Ja puściłem wszystkich i ruszyłem na końcu ale okazało się bez obaw.

Na Cresie droga na prom o dalej na Istrię troszkę adrenaliny jest na niewyremontowanych odcinkach ale z górki.

Podjazd z promu Cres- na Istrię zmusi do sporego wysiłku ale nie mam foto.

Załączone miniatury

• IMG_0311.JPG

aea06f1a108fd.jpg

#13 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1849 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 15 wrzesień 2016 - 08:04

Na Cresie droga na prom o dalej na Istrię troszkę adrenaliny jest na niewyremontowanych odcinkach ale z górki.

Podjazd z promu Cres- na Istrię zmusi do sporego wysiłku ale nie mam foto.

W tym roku byliśmy na Cresie i faktycznie ostatnie kilka km dojazdu do promu w stronę Istrii jest fajne. Mijanie z jadącymi z przeciwka autami szczególnie z przyczepami wymaga mijania się na milimetry.

Natomiast podjazd na lądzie już nie jest aż taki straszny.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych