Skocz do zawartości

Serwis podwozi we Wrocławiu - sprawdzajmy je choć co 5-10 lat ;)


ryko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem  czy to jest tu przyjęte ale chciałbym polecić nadspodziewanie dobry serwis i sklep z częściami do przyczep (głównie towarowych) we Wrocławiu - ACROSS na terenie dawnego Polmozbytu na Karkonowskiej - www.across.pl

 

Trafiłem tam przypadkiem jak testowo przed wakacjami pojechaliśmy na weekend w góry nad jezioro.

Przed wyjazdem nagle okazało się, że skończyła się ważność badania technicznego, z marszu pojechałem je zrobić i na badaniu wyszło, że hamulec w lewym kole o połowę słabiej hamuje. Nie przejąłem się tym zbytnio i ruszyliśmy. Po dojechaniu na miejsce (140km) bardzo się zdziwiłem bo lewe koło było rozgrzane prawie do czerwoności!

Prawdopodobnie był problem z linką, która czasem się nie cofała. Dodatkowo przegrzanie koła zjarało też łożysko.
Na gwałt potrzebowałem solidnego serwisu i standardowy mój punkt w KNAUSie wysłał mnie na drzewo (połowa lipca!). Tak trafiłem do ACROSS.
Większość ich działalności to sklep z częściami do przyczep (AL-KO, KNOTT, PEITZ, BPW ale też różne drobiazgi jak linki, śruby, oświetlenie czy wtyczki/przejściówki) ale w miarę wolnego czasu też serwis.
Byłem w szoku starannością i przejęciem właściciela tą naprawą.
Wymiana okładzin, łożysk (w obu kołach), regulacja całości łącznie ze sprawdzeniem zaczepu i amortyzatora zaczepu zostały zrobione od ręki (wszystkie części były dostępne w sklepie) za całe 750zł.

Moja przyczepa ma już 16 lat intensywnej eksploatacji (rocznie przejeżdżane jakieś 3-5 tys. km) i jak dotąd zero serwisu podwozia! Prawie zapomniałem, że istnieje ;)
Niemniej polecam je uwadze i jakiemuś sprawdzeniu przynajmniej raz na 5-10 lat!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast chwalenia serwisu wyszła Twoja ignorancja techniczna, oś i piasty trzeba sprawdzać , regulować i smarować co 2 lata, najazd smarować przed każdym sezonem . O samochodzie też przypominasz sobie jak staniesz w drodze? ?

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, nie pocisnął byś komuś to byłbyś chory?

 

Chłopak opisał jakim cudem trafił na ten serwis i jak go obsłużyli z tzw. marszu w drodze.

A ty teraz wykład o smarowaniu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, nie pocisnął byś komuś to byłbyś chory?

 

Chłopak opisał jakim cudem trafił na ten serwis i jak go obsłużyli z tzw. marszu w drodze.

A ty teraz wykład o smarowaniu itd.

 

jak ktoś wie o niesprawności w przyczepie i jedzie nią to wg mnie jest ignorantem i koniec  :fuck:

 

ja mogę mieć poobijany i podrapany sprzęt - to tylko przedmiot codziennego użytku, ale technicznie musi być na 100% sprawny i każda niesprawność musi być usunięta , a przynajmniej sprawdzona  i zabezpieczona jeżeli nie mam możliwości naprawy jej od ręki 

 

a wiadomość o serwisie przyda się  :yes: bo często serwisy maja jedną markę i o innych nie chcą słyszeć 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę z Chris'em zgodzę. Sprzęt trzeba sprawdzać od czasu do czasu niezależnie od tego czy coś nam tłucze czy nie. Ja w tym roku (drugim posiadania przyczepy) pojechałem do serwisu żeby sprawdzili właśnie zawieszenie, amortyzatory, wyregulowali hamulce, sprawdzili najazd itp. Mi to daje jakiś spokój psychiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.