Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w fordzie connect tabliczka jest na prawym słupku drzwiowym - widać ją po otwarciu przednich  drzwi pasażera. (jest w formie czarnej naklejki z białymi wartościami)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Domena 2011 , a może wyślij zapytanie ( via e-mail ) do salonu forda a najlepiej kilku   ,że jesteś zainteresowany kupnem Rangera ( dokładnie tego co kupiłeś)  i jednocześnie poproś o dane techniczne . 

Ford Polska - czyli centrala  to wiesz jak jest, mają czas ... Salon sprzedaży  odpowie szybciutko  i wtedy będzie wiadomo czy ktoś po drodze popełnił błąd czy też nie.    

 

Tomek ,   mam na haku 1800 wg DR  a hak jest homologowany na 2t . to nic nie da - IMO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłam z 3ma salonami o cenę i w każdym w ofercie było 2,5t, ale nigdzie nie dali mi tego na piśmie -podpierali się tylko katalogiem.

Wiadomo jak to w salonach jest nikt nie ma auta na stanie - zamawiasz coś czego nie widzisz :/ oni do końca nie znają homologacji bo muszą najpierw kupić auto z jakiejs "bazy" czy jak go tam zwą.

Matko zwiedziłam nissana, fiata, hiluxa itd....ja po prostu miałam już dosyć mówienia -potrzebuje auta 2t na haku ...i kiurde i tak nie dotarło :/

Bosze tak się dać wywałować! zapłaciłam 1/2 wartości auta przed odbiorem i teraz się sądź nie mając czym jeżdzić i nie mając kasy wrrrr

 

lecę szukać tej tabliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.    Tomek ,   mam na haku 1800 wg DR  a hak jest homologowany na 2t . to nic nie da - IMO

Ja tak z ciekawości pytam, bo z tego co wyczytałem to auta z napędem na jeną oś mają mniej, ale kolega napisał że ma 4x4

dlatego jeżeli hak homologowany jest na 3t lub więcej to może faktycznie jest gdzieś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy .... 

 

Ja w moim V70 w niemieckim dowodzie mialem 2T na haku, masa auta 2180, masa zestawu 4180, na tabliczce haka tez mam 2T/120kg ....    a w polskim dowodzie rejestracyjnym wsadzili mi 1,8T bo taka jest polska homologacja tego auta i koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z ciekawości pytam, bo z tego co wyczytałem to auta z napędem na jeną oś mają mniej, ale kolega napisał że ma 4x4

dlatego jeżeli hak homologowany jest na 3t lub więcej to może faktycznie jest gdzieś błąd. 

Logicznie to ten na 4 łapy powinien mieć więcej .

 

A może już gdzieś na " forumach" rozmawiają o Rangerach ?  Może tam zapytać jakie mają wpisy w DR     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie to ten na 4 łapy powinien mieć więcej .

 

A może już gdzieś na " forumach" rozmawiają o Rangerach ?  Może tam zapytać jakie mają wpisy w DR     

No właśnie to chyba nie pierwsze takie auto :hmm:

 

co nie zmienia faktu, że po Polsce mogę max ciągać 1600kg ;-)

A ja tyle ile mam w DR :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem:

 

Scenica Granda II 1,5dCi - na haku 800kg (2008 rok)

Picasso C4 (krótki) 1,6 HDI - na haku 1070 kg (2009 rok)

 

Mam:

Volvo S60 2,0 D3 - na haku (około) 1700 kg (2011 rok)

 

podczas gdy inni w tych samochodach mieli więcej, moje były z Francji, podejrzewam że każdy producent ma inną homologację w zależności od kraju, na który samochód został wypuszczony. Może Twój w pierwotnym przeznaczeniu miał trafić np. do Francji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc znalazłam. Jest jeszcze ciekawiej

Podaje co tam jest w kolejności

3200 kg

5000kg

1480 kg

1850 kg

 

No to jak to się ma do rzeczywistości?

 

DMC samochodu solo masz 3200KG, DMC zespołu pojazdów masz 5000kg. Czyli dane zgodne z wpisami do DR.

 

(http://focus.korona-pl.com/TIS/wsmdata/pl_2002_50_Focus/G17376.html sekcja  Tabliczka znamionowa. Dane dla fokusa, ale ford używa obecnie takich samych tabliczek do wszystkich modeli we wszechświecie)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.