Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

A nie da się tego jakoś zmienić? np. zmieniając hak ?

Takie auto i nie może ciągnąć takiej przyczepy :/

 

Nic z tym nie zrobisz. Tak producent homologował i tyle

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W katalogu jest 2,5-3,5t 

2,2 silnik -2,5t -2,8t 

Faktycznie masz rację. Czyli wszystkie masy, które podałeś się zgadzają poza masą przyczepy. Sprawdzaj bo może faktycznie ktoś gdzieś błąd zrobił i odjął 5000 kg z F3 i wyszło mu 1800 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Homologacji jest 1,8 t 

Jest to różnica 5000 z F3,a 3200 z F1 

 

Masa własna 2043 kg

Co za idiota dał obciążenie paki 1150 kg..ledwo idzie ją załadować 700 kg ehh

 

Tak się rozmawia z ludżmi w salonach!

Tak, auto będzie miało 2,5 , podpisujesz umowe zakupu, jakieś suche dane, płacisz grubym hajsem i dostajesz takiego kwiatka :/ 

 

A czy moge odchudzić swoją przyczepkę ? w tym roku kończy się DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych dla motoru 2.2 tdci 150 to 3350 dmc przyczepy

http://m.autocentrum.pl/dane-techniczne/ford/ranger/v/podwojna-kabina/silnik-diesla-2.2-duratorq-tdci-150km-od-2012/

Podaj co to masz za rocznik bo nie mogę znaleźć motoru 2.2 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Forda jeżeli masz homologację wystawioną na 1.8t nikt tego nie zmieni, tylko wystawienie nowej homologacji

może to zmienić, bo to jest podstawa do zmiany w DR. Ja teraz walczę o zmianę DMC przy okazji błędu jaki zrobił Hyundai

zobaczę czy zmienią mi DMC czy nie. Ale bez homologacji nowej nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest inna sprawa wystawili homologację na inne DMC niż jest na tabliczce znamionowej i dlatego przy okazji

chcę obniżyć DMC auta o 10kg, ale w Twoim przypadku trzeba zwiększyć możliwości holowania auta a to jest

już w drugą stronę i mogą powiedzieć że konstrukcja auta na to nie pozwala ( tak wiem to jest dziwne)

niestety bez nowej homologacji nic nie zmienisz w DR.

Wychodzi na to że ja mam więcej na haku przy DMC 2510 kg niż Ty przy DMC 3200kg :look:   :look:  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem w stanie tego pojąć :/

 

Jest jakiś wniosek dostępny na necie czy mam sama coś dziergać na klawiaturze?

 

Szczerze, znam się na tym jak wilk na konopi i nawet nie wiem od czego zacząć hyhyhy

 

A gdzie ta tabliczka jest w autach? może na homologacji jest byk, a na tabliczce jest inaczej

W osobówkach tabliczki były pod maską, a teraz gdzie to znajdę :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sharanie 2400dmc mam na haku 2000kg, fakt że 1.33 ogranicza mnie do 1800 ale homologacja jest na 2t. I to przy silniku 110km :)

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka znamionowa to albo naklejka albo taka nitowana i tam będa te masy które podałeś, może coś takiego

i musi być albo pod maską albo gdzieś na drzwiach lub na słupku z przodu naklejona, ale raczej będzie taka metalowa nitowana.

tabliczka.jpg

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.