Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Życzę wszystkim zawodowcom żeby byli takimi amatorami jak gość sprzedający te przyczepy...

 

miałem na myśli opis ... jak np...

 

- - Stabilne nogi wsporcze AL-KO Premium - a podparte klockami ;-)

- - Zintegrowany, stopień wejściowy z logo TABBERT (dodatkowo izolowany, dla jeszcze lepszego komfortu mieszkania) - heheh  jakby ktoś chciał mieszkać na stopniu...

- - Listwa ozdobna boczna w kolorze srebrnym chrom - dobre ze nie różowy chrom

- - Skrzynia gazowa z zamontowanym uchwytem na koło zapasowe - hehehe dobre

- - Komfortowe rączki manewrowe, przednie i tylne - no w tej budzie bardzo przydatne

- - Mini-Heki, wentylowane - zapomniał dopisać ze to okno...

- - Klapa serwisowa w ścianie bocznej (w zależności od modelu) - wysiliłby się i to ustalił lub pominął 

- - Wskaźnik poziomu naładowania baterii - nie może się zdecydować - raz akumulator a raz bateria...

- - Optymalnie wyregulowane zasilanie elektryczne – stała jasność bez migotania, cicha praca, bez wahań napięcia - przecież nie jest to z dynama

- - górne szafki z systemem tzw. " wymuszonej cyrkulacji" powietrza - aby wymusić cyrkulacje musi być wiatrak - a nie ma w szafkach 

 

 

No i zdjęcia - odbijający sie fotograf  w lustrze, klocki pod stopami, partacko walnięty wąż pod budę i inne...

 

to tak moim skromnym zdaniem....

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając w/w ogłoszenie, odniosłem dokładnie identyczne wrażenie, jak Bartosz. :ok: :ok:
Dodałbym jeszcze:
" Podwozie, amortyzatory – oś AL-KO  z gumowymi drążkami skrętnymi oraz ośmiokątnym amortyzatorem"
O ośmiokątnych amortyzatorach nie słyszałem, ale jest za to seria amortyzatorów AL-KO o nazwie "Octagon" i pewnie o to tu chodzi. :]

"Zintegrowana skrzynia gazowa z podłogą aluminiową na amortyzatorach gazowych z trzypunktową blokadą"
Nie słyszałem również, aby jakiś producent robił amortyzowane podłogi w bakistach i to na amortyzatorach gazowych - pewnie o podnoszoną siłownikami pokrywę skrzyni "gazowej" chodzi i wyłożenie podłogi blachą aluminiową.

Jest jeszcze łóżko "królewskie" i choć to już mniej istotne, to jednak najczęściej dla tego typu łóżka, spotyka się określenia: "francuskie" lub "małżeńskie". :hmm:

Tego typu nieścisłości w ogóle nie powinny mieć miejsca w profesjonalnej ofercie i to za taką kasę.
Przyczepa jest pewnie modelem powystawowym.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie jest jak rozumiem poglądowe, takich przyczep nie kupuje się żeby stały na placu. Dealer zamawia je pod konkretnego klient w konkretnej konfiguracji. To ma być taka zajawka.

 

Co do pytania czym to ciągnąć. To jestem pewien że potencjalny przyszły właściciel takiej przyczepy nie ma tych rozterek.

Ma pewnie najnowszego Range Rover'a z jakimś kosmicznym wyposażeniem a w dowodzie rejestracyjnym banknot 200zl. Nigdy nie płaci mandatów, czasem uzupełnia banknot...

 

Jakieś współczynniki, obliczania DMC... nie ma do tego głowy... ani czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem, ale wytłumacz to mądremu inaczej z drogówki... lub mu udowadniaj, że waży czy nie waży... jeśli co drugi sie upiera, że na kemping jest E obowiązkowe jeśli jest cięższa jak 750kg...

 

Mając B96 nie raz trzymali mnie po godzinie na poboczu bo nie wiedzieli co to... 

Z tym co drugi masz 100% racji  :miga:

Przećwiczone osobiście - było ich dwóch w patrolu  :policja: na szczęście dla nas ten drugi wyprowadził z błędu pierwszego a że był starszy wiekiem i rangą to pierwszy posłuchał mądrzejszego i nas puścił wolno  :-]

Nawet nie operował masami dopuszczalnymi tylko wymiarami budy ... "na B może se pan ciągać budę taką metr na metr"  :look: 

Już o tym pisałam na forum a nawet bezpośrednio z miejsca zatrzymania ale będę powtarzać do znudzenia. Co by było gdyby akurat dwóch w patrolu miało to samo zdanie ... nawet nie chcę myśleć, mieliśmy statystyczne szczęście  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania czym to ciągnąć. To jestem pewien że potencjalny przyszły właściciel takiej przyczepy nie ma tych rozterek.

Ma pewnie najnowszego Range Rover'a z jakimś kosmicznym wyposażeniem a w dowodzie rejestracyjnym banknot 200zl. Nigdy nie płaci mandatów, czasem uzupełnia banknot...

Jakieś współczynniki, obliczania DMC... nie ma do tego głowy... ani czasu.

 

Ten punkt widzenia bardzo mi się spodobał :ok:

:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taką przyczepę, czym holować ciężarówką :hmm:  nie wydaje mi się.

 

http://allegro.pl/tabbert-cellini-750-htd-slide-out-2017-kutno-i6650105168.html

 

GMC YUKON XL

DMC 3500 kg  O1: 7500 kg ot taki przykład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej napisałem ten samochodzik ma dwie możliwości zarejestrowania jako samochód ciężarowy (sic!) lub osobowy/terenowy czyli masz większa możliwość ciagnięcia przyczepy (150% Dz. U. z 2004 r. Nr 5,
poz. 30)gdzie uda ci się dojść do tych magicznych 3.5T jeżlei źle pisze to  porpawcie mnieD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMC YUKON XL

DMC 3500 kg  O1: 7500 kg ot taki przykład ;)

 

Nietrafiony przykład :nono: , jak słusznie zauważył "vrs".

jak wyżej napisałem ten samochodzik ma dwie możliwości zarejestrowania jako samochód ciężarowy (sic!) lub osobowy/terenowy czyli masz większa możliwość ciagnięcia przyczepy (150% Dz. U. z 2004 r. Nr 5,

poz. 30)gdzie uda ci się dojść do tych magicznych 3.5T jeżlei źle pisze to  porpawcie mnieD

 

Co to zmienia, czy samochód będzie zarejestrowany, jako ciężarowy/terenowy/osobowy?

Kwestia omawiana na forum już ze "100 tysięcy" razy. ;)

Co wynika z tego, że samochód w świetle przepisów i DR będzie miał "większy uciąg"?

Niech ma nawet 10 ton, to i tak przy swojej DMC = 3500, nie będzie mógł w/g polskich przepisów holować przyczepy z hamulcem najazdowym o DMC wyższym od 2631 kg. (zakładam, że nie ma innych ograniczeń, np. wynikających z DR).

Dlaczego?

Ano dlatego, że istota owego ograniczenia tkwi w warunkach technicznych dla ciągniętej przyczepy, a nie dla samochodu!

To właśnie przyczepa ma spełnić określone wymaganie, aby można było wykorzystać pełnię możliwości holownika - bądź nie, jeśli warunku przyczepa nie spełnia.

Konkretnie chodzi o rodzaj hamulca w jaki jest wyposażona. Jeśli jest to tylko hamulec bezwładnościowy (najazdowy), to obowiązuje dla DMC współczynnik "1,33".

Reasumując: jeśli przyczepa nie posiada hamulca uruchamianego bezpośrednio z miejsca kierowcy (np. pneumatyczny, elektromagnetyczny itp.), a posiada jedynie hamulec typu bezwładnościowego (np. najazdowy), to może być ciągnięta wyłącznie przez pojazd, którego DMC nie będzie niższe, niż 1,33 DMC przyczepy.

Koniec, kropka.

 

§ 14, str.19, pkt.7:

Warunki techniczne pojazdów.pdf

źródło:

post-8228-0-25337000-1482558348_thumb.jpg

https://www.gddkia.gov.pl

 

Przykładowe tematy:

http://forum.karawaning.pl/topic/22124-nowe-rozporządzenie-dotyczące-warunków-technicznych-pojazdów/?p=483476

http://forum.karawaning.pl/topic/16069-dmc-przyczepy-a-wspólczynnik-133-rozwiązanie/?p=354445

http://forum.karawaning.pl/topic/22714-przyczepa-ci%C4%99%C5%BCsza-ni%C5%BC-to-co-na-haku-be/?hl=+wsp%C3%B3%C5%82czynnik%20+1,33

http://forum.karawaning.pl/topic/3648-jakie-auto-ile-pociągnie-zestawienie-w-1-poście/?p=502650

http://forum.karawaning.pl/topic/10944-dmc-a-max-masa-całkowita/?p=268692

http://forum.karawaning.pl/topic/450-czy-można-ciągnąć-przyczepę-powyżej-750-dmc-mając-kat-b/?p=395225

 

PS

DMC holownika dla przyczepy z w/w pytania (post #124) nie może być mniejsza od 4655 kg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dowód rejestracyjny posiada takie wpisy

F1 - 2050

F2 - 2050

F3 - -----

G - 1476

J - -----

K - ----

L - 2

O1 - -----

O2 - -----

 

Za nic nie mogę zrozumieć, jaką dmc przyczepy mogę holować

 

 

Podpowiedzcie jak mam odczytać te wartości -----?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili żadnej :hmm:

F1 - całkowita masa z ładunkiem technicznie dopuszczalna za wyjątkiem motocykli kg
F2 - całkowita masa z ładunkiem pojazdu w ruchu dopuszczalna w kraju członkowskim, w którym został zarejestrowany kg
G - masa pojazdu w ruchu z nadwoziem z hakiem holowniczym do pojazdów ciągnikowych kategorii innej niż M1 kg

O - całkowita masa przyczepy technicznie dopuszczalna:
              O1 - przyczepa z hamulcem kg
              O2 - przyczepa bez hamulca kg

F3 - całkowita masa z ładunkiem całego zespołu dopuszczalna w ruchu w kraju członkowskim, w którym został zarejestrowany kg

J - kategoria pojazdu:
               J1 - przeznaczenie i użytkowanie
               J2 - nadwozie

K - nr homologacji (jeżeli dostępna)
L - ilość osi

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.