Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

Masa własna 2043 kg

Co za idiota dał obciążenie paki 1150 kg..ledwo idzie ją załadować 700 kg ehh

 

 

5 amerykanów to już masz oszczędnie licząc 750 KG, Dla każdego do bagażnika prowiant na weekend: po 80kg hamburgerów na łebka ;) i autko zapakowane na full ;)

 

Swoją drogą, do 5-tonowego zestawu silnik 160koni? Trochę wydaje mi się niedowymiarowany. Jaki on ma moment obrotowy?

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

rok)

Picasso C4 (krótki) 1,6 HDI - na haku 1070 kg (2009 rok)

 

?

To niemożliwe. Liczysz po prostu F3 - DMC auta. C4P z 2009 roku na haku, czyli pozycja O1 to 1300 kg. Jeśli ktoś Ci wpisał w O1 1070 to popełnił błąd i tyle, bo w homologacji i instrukcji jest jak wół napisane 1300 dla skrzyni MCP i 3130 dla zestawu pojazdów.

 

To samo jest w Scenicu. Rynek tutaj przeznaczenia nie ma znaczenia bo na wszystkie kraje idzie to samo i auta mają dokładnie te same parametry

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe. Liczysz po prostu F3 - DMC auta. C4P z 2009 roku na haku, czyli pozycja O1 to 1300 kg. Jeśli ktoś Ci wpisał w O1 1070 to popełnił błąd i tyle, bo w homologacji i instrukcji jest jak wół napisane 1300 dla skrzyni MCP i 3130 dla zestawu pojazdów. To samo jest w Scenicu. Rynek tutaj przeznaczenia nie ma znaczenia bo na wszystkie kraje idzie to samo i auta mają dokładnie te same parametry

 

Wiem o czym piszę, wszystko zgadzało się niestety z tabliczkami. DMC zestawu - DMC samochodu wychodziło dokładnie 1070kg. Wiem też co podają katalogi, uwierz że diagnosta nie popełnił błędu i wiem że nie wszystkie auta mają te same parametry, nie wiem od czego jest uzależnione ale ponieważ kilkanaście samochodów z Francji miałem to zauważyłem, że mają mniejsze O1 - francuzy kupowane we Francji, nie dotyczyło marek innych koncernów kupionych we Francji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe. Liczysz po prostu F3 - DMC auta. C4P z 2009 roku na haku, czyli pozycja O1 to 1300 kg. Jeśli ktoś Ci wpisał w O1 1070 to popełnił błąd i tyle, bo w homologacji i instrukcji jest jak wół napisane 1300 dla skrzyni MCP i 3130 dla zestawu pojazdów. To samo jest w Scenicu. Rynek tutaj przeznaczenia nie ma znaczenia bo na wszystkie kraje idzie to samo i auta mają dokładnie te same parametry

Technicznie są być może takie same, (choć niekoniecznie, w VIN nadawanym jeszcze przed produkcją samochodu jest zakodowany również kraj przeznaczenia do sprzedaży, więc w trakcie produkcji jest możliwość wstawiania części specyficznych dla danego kraju) ale homologacje w każdym kraju mogą być różne w zależności od jakichś paragrafów, wystarczy że jakiś kraj sobie zastrzeże, że w klockach hamulcowych nie można użyć jakiegos tam metalu i producent będzie musiał na ten rynek wstawiać inne klocki hamulcowe i już DMC przyczepy może spaść dla egzemplarzy sprzedawanych w tym kraju. Albo ten nasz współczynnik 0,33, Być może tez wpływa na polskie homologacje i wartości na tabliczkach znamionowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszę, wszystko zgadzało się niestety z tabliczkami. DMC zestawu - DMC samochodu wychodziło dokładnie 1070kg. 

 

Wg mnie popełnił bo pola O1 nie wylicza się w sposób DMC zestawu - DMC samochodu. Jeśli diagnosta tak to zrobił to włąśnie popełnił błąd. A pewnie tak zrobił bo diagności idą na łatwiznę. Ale tak się nie da w przypadku aut francuskich.

 

Wiem też co podają katalogi, uwierz że diagnosta nie popełnił błędu i wiem że nie wszystkie auta mają te same parametry, nie wiem od czego jest uzależnione ale ponieważ kilkanaście samochodów z Francji miałem to zauważyłem, że mają mniejsze O1 - francuzy kupowane we Francji, nie dotyczyło marek innych koncernów kupionych we Francji. 

 

 

Nie mają mniejszego O1, a zmniejszone DMC zestawu w polu F3. Czyli auto może ciągnąc maksymalnie np przyczepę 1300 - jak wspomniany C4P, pod warunkiem, że auta nie obciążymy na maksa. A jak obciążymy na maxa, to wtedy możemy ciągnąc tylko 1070. I o to właśnie chodzi.

 

Mam przecież u siebie dokładnie tak samo, tylko dane w dowodzie są wpisane poprawnie. W polu O1 mam 1300, a DMC zestawu w polu F3 mam 3130, a DMC pojazdu 2050. Czyli 3130 - 2050 = 1080 kg.

I we Francji też jest tak samo :)

 

Masz poniżej wyciąg z francuskich danych technicznych dla C4P z 2009 roku. Zaznaczyłem na czerwono pozycję, które Cię interesują. Pozycja powyżej O1 gdzie masz 1070kg tyczy się auta, które jest zapakowane na maxa. Tylko w takim przypadku producent ograniczył ciężar przyczepy, ale to wynika z pozycji F3 dla całego zestawu. Bo masa całego zestawu jest ograniczona, a nie DMC przyczepy.

 

post-19021-0-74625300-1484831753_thumb.png

 

 

Tu masz to samo tylko, że po polsku:

post-19021-0-82196400-1484831852_thumb.png

 

 

Uwierz mi, bo przerabiałem ten temat bardzo dokładnie i znam go od podszewki :)

Technicznie są być może takie same, (choć niekoniecznie, w VIN nadawanym jeszcze przed produkcją samochodu jest zakodowany również kraj przeznaczenia do sprzedaży, więc w trakcie produkcji jest możliwość wstawiania części specyficznych dla danego kraju) ale homologacje w każdym kraju mogą być różne w zależności od jakichś paragrafów, wystarczy że jakiś kraj sobie zastrzeże, że w klockach hamulcowych nie można użyć jakiegos tam metalu i producent będzie musiał na ten rynek wstawiać inne klocki hamulcowe i już DMC przyczepy może spaść dla egzemplarzy sprzedawanych w tym kraju. 

 

Może być wszystko. Ale nie akurat w omawianym przypadku. Można zresztą sobie to samemu sprawdzić. Wziąć na tapetę francuską instrukcję i zobaczyć, że dane techniczne są takie same dla Polski i Francji. Wszystko jest tak samo. W powyższym przypadku to diagnosta dał ciała i poszedł na łatwiznę odliczając DMC auta od DMC zestawu i wyszło mu jak wyszło.

 

 

 

Albo ten nasz współczynnik 0,33, Być może tez wpływa na polskie homologacje i wartości na tabliczkach znamionowych.

 

Ale współczynnik 1,33 dotyczy przyczepy a nie auta. On z autem nie ma nic wspólnego. W polu O1 i w F3 podaje się wartości maksymalne dla przyczepy z hamulcem, a nie hamulcem najazdowym.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek00

 

Zwracam honor i przyznaję 100% racji. Już wiem że diagnosta mnie "wy....", no wykręcił. Wielkie dzięki za dokładne wyłożenie tematu, muszę zrewidować swoje poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 amerykanów to już masz oszczędnie licząc 750 KG, Dla każdego do bagażnika prowiant na weekend: po 80kg hamburgerów na łebka ;) i autko zapakowane na full ;)

 

Swoją drogą, do 5-tonowego zestawu silnik 160koni? Trochę wydaje mi się niedowymiarowany. Jaki on ma moment obrotowy?

 

5 tonowy to najlżejszy ;) są takie które mają po 6200 i taki sam silnik. No tak zapomniałam o tych hamburgerach ;) 

Nie wiem jaki ma moment obrotowy, gdzie to znaleźć :D

Starsze modele mają po 150KM,   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota LC

F.1  2990 kg

O.1  3000 kg

 

Polska homologacja. DMC ppy o 10 kg większe niż DMC holownika.

 

POLSKA to dziwna kraj !  :miga:

 

Co do Forda - wiele  pickupów innych marek  ma też tak niskie wartości na haku . W pełnej zabudowie miałyby 500/600 kg więcej a przypadku "paki" jest jak jest.

Myślę , że wytłumaczenie tego faktu może być dość racjonalne.

 

ps.W Outlanderze przy silniku 2.0 140kM (silnik z wołowiny) F.1 to 2360 kg a O.1 - 2000 kg.

Rzeczywiście wartości "haka" w tym fordzie są nieco dziwne ,żeby nie rzec śmieszne. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie sumuhe się dmc żeby było masa zestawu, dmc to są wartośi z dokumentów a masa zestawu jest masą rzeczywistą. Czyli teoretycznie wg papierów może mieć 6700 ale przyczepa i auto nie mogą być załadowane a full. To jedna rzecz, a druga że wg przelicznika 1.33 max dmc przyczepy dla tego autka to 2406, nawet ja w dr jest wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.