Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

hmm, może jaśniej bo chyba za bardzo skróciłem swoja myśl. :)

 

Generalnie kierowca powinien umieć wymienić żarówkę w swoim aucie, szczególny nacisk na światła stop i mijania (bez względu czy to facet czy kobieta), to są światła bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo na drodze, zastawiam się tylko jak z migaczem hmm, pozostałych nie musi.

 

Między innymi, po zmianie przepisów UE, każde nowohomologowane auto od 2015r wykorzystujące żarówki musi być tak zrobione aby wymiana była możliwa na drodze a nie jak np w Lagunie czy Megan, że trzeba światło wyciągać i rozbierać pół auta. Właśnie przez to bezpieczeństwo.

 

Posiadacze lamp LED, logiczne, że wozić ich nie będą ale i te lampy maja dużo dłuższą żywotność niż żarówki. Inna sprawa, że auto powinno np wchodzić w tryb serwisowy po uszkodzeniu takiej lampy i pozwalać przejechać tylko x km a potem blokada jazdy aż do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z tą żywotnością to nie wiadomo. W astrze miałem żarówki które miały 15 lat i 360000km i jeszcze świeciły. (tynie lampy i kierunki, żarówki w desce). Czy ledy tyle wytrzymają w praktyce? W teori tak, ale moja praktyka z ledami wskazuje na to, że jednak padają..

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do co kamizelki mają rację bo i u Nas musi być :). Więc ok.

??? Możecie mnie oświecić od kiedy u nas są obowiązkowe kamizelki? Ostatnia informacja, z jaką się spotkałem, to zalecenie, że wskazane żeby były. Ale o obowiązku jeszcze nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, pozostaje bić się w pierś, że wprowadziłem w błąd z tą kamizelką.

 

Czyli poprawiam poprzedniego posta:

- kamizelka powinna być i u Nas i to tyle sztuk ile pasażerów w aucie w danej chwili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko po zmroku i tylko poza zabudowanym. Przy awarii samochodu przydała by się również w dzień, również w zabudowanym, zwłaszcza jak trzeba samemu wymienić koło. ja wożę 5 szt zawsze. 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... i tu chyba schodzimy do sedna. Przynajmniej większość z nas te nieszczęsne kamizelki i tak posiada (ja mam). Jednak jak gliniarz w Czechach zacznie się dowalać, to musimy po prostu znać swoje prawa i w sytuacji, kiedy jego wymagania przekroczą nasz stan posiadania, wtedy musimy poprosić o chwilkę czasu na telefon do ambasady :) Więc kamizelkę posiadam i wożę. Ale jak mam zapłacić mandat, bo którejś z kolei żarówki nie mam - wtedy będę szukał telefonu do ambasady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba, to trzeba. A czasami rzecz nie wymaganą mieć warto. Np. pompkę do kół :) której notorycznie użyczam.

 

Poruszając się po Europie trudno, dla świętego spokoju trzeba mieć to, co wymagane w danym kraju, z czystej wygody.

 

Np. czeska policja jest cięta na Polaków i m.zd. wyjątkowo bezczelna (mam z nimi przykre doświadczenia, tak chamskiego wymuszenia "bakszyszu" nie spodziewałbym się w najdzikszych krajach arabskich czy w Trzecim Świecie). Jak mam się użerać o brak żarówek, kamizelki itp., dziękuję, po co mam robić sobie problemy? Nie to że się boję, tylko po prostu szkoda czasu i nerwów. Zresztą czeska policja wie, czego nie mamy, i w razie najbardziej bzdurnej kontroli od razu leci lista: kamizelki (nie 1, a tyle ile jest osób na pokładzie, i to umieszczone w kabinie), kpl. żarówek, kpl. bezpieczników), chociaż doskonale wiedzą, że nie mogą tego wymagać. Jak widzi że to mam, to odpuszcza robienie jakichś dalszych wtrętów, bo już po tym widzi że nie pójdzie łatwo. Koszt groszowy, święty spokój, a i przydaje się czasem i u nas. Jak zniosą całkowicie opłaty roamingowe, będę dzwonił do ambasady, i będą to dłuuugie rozmowy :)

​ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.