Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to coś musisz mieć namieszane w papierach że nie masz go wbitego w dr. Na forum hondy znalazłem że o1 jest 1500kg, także taką wartość powinienieś mieć w tej rubryce. Masz go od nowości? Musiałbyś podjechać do wydziału komunikacji jak to wyprostować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak Tomek napisał.

Stacja kontroli pojazdów i zaświadczenie o zamontowanym haku - koszt chyba 35 zł., o ile dobrze pamiętam.

Z zaświadczeniem do Wydziału Komunikacji i wniosek o wpis do DR - koszt ok. 70 zł.

 

PS

Jeśli by się okazało, że w DR, w rubryce O1 wpisana będzie wyższa wartość, niż 1500, np. 1600 kg., to zgodnie z polskimi przepisami, będziesz mógł holować przyczepę o DMC nie większej, niż 1541 kg (chodzi o tzw. współczynnik "1,33").

 

PS

Identyczną sytuację przerabiałem w tym roku: hak fabryczny i przez zapomnienie jakiegoś urzędnika, nie został wpisany do DR, więc musiałem to wyprostować. Niestety, nie udało mi się wytłumaczyć, że winny był urząd i koszty musiałem ponieść  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za co mam płacić? Wpis wydziału komunikacji jest w dowodzie umieszczony od 2011 roku że jest hak. Dowód wydaje wydział komunikacji i to on dokonuje wpisów w poszczególnych pozycjach. Czy są jakieś wytyczne ile ma być dla O1, a ile dla O2?  Dla O1 rozumiem że można zastosować tak jak u mnie 2050 podzielone przez 1,33. Jaka więc wartość ma być w O2? dowolna, zależna od urzędnika?

 

 

Sprawdziłem kartę pojazdu. Mam wpis "dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy 1600 kg"

 

Tak więc myślę że pójdę do wydziału komunikacji, pokażę kartę pojazdu i niech mi poprawią w dowodzie. Ale co z O2 dalej nie wiem.

Edytowane przez domekrap (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dowodzie wpis że mam hak. Więc chyba jakaś pinda w urzędzie nie wpisała parametrów dla O1 i O2

 

Powiem że nie do końca może tak być, są dwa warianty - pierwszy spotkałem się już z KIA - nie pamiętam nazwy model większy od Sorento która jako auto 4x4 powinna mieć fajne możliwości, a na tabliczce znamionowej ewidentnie było pokazane ze masa samochodu tylko bez przyczepy i potwierdzała to homologacja, było to w salonie KIA - nawet sprzedawca nie umiał tego wytłumaczyć - po kilku telefonach do centrali powiedział ze to auto nie może holować przyczepy, więc proponuje sprawdź tabliczkę znamionową może to będzie rozwiązanie problemu, zawsze też możesz poprosić u autoryzowanego dealera kopie homologacji.

 

Drugi wariant ze pani w wydziale zapomniała o tym - czego z całego serca ci życzę

Edytowane przez RM77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za co mam płacić? Wpis wydziału komunikacji jest w dowodzie umieszczony od 2011 roku że jest hak. Dowód wydaje wydział komunikacji i to on dokonuje wpisów w poszczególnych pozycjach. Czy są jakieś wytyczne ile ma być dla O1, a ile dla O2?  Dla O1 rozumiem że można zastosować tak jak u mnie 2050 podzielone przez 1,33. Jaka więc wartość ma być w O2? dowolna, zależna od urzędnika?

To powinno być napisane na tabliczce znamionowej na aucie, a przynajmniej ile możesz holować max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.