Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko wiesz, jakbyś to holował samochodem który teoretycznie nie może, i nie daj coś się stanie, np hak sie urwie albo coś innego to z kryminału sie nie wygrzebiesz

No ja sobie zdaję z tego sprawę dlatego na siłę nie kombinuje.

 

Tomek najprościej np:

Iveco Daily o DMC 6000 kg albo Sprinter 5000 kg

Ale to są już auta ciężarowe na kat. C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ściema chyba.

LR Sport waży ca 2460kg, jeżeli samochód holujący może mieć DMC 3500 to przyczepa może maksymalnie ważyć 2630kg.

To ile ta naczepa waży 200kg?

 

Chyba że coś źle policzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to jest, ale trzeba takie coś jeszcze mieć :]   no i ciekawe jakie jest DMC tego zestawu jak tam wchodzą nawet 3 auta :hmm:


To jest ściema chyba.

LR Sport waży ca 2460kg, jeżeli samochód holujący może mieć DMC 3500 to przyczepa może maksymalnie ważyć 2630kg.

To ile ta naczepa waży 200kg?

 

Chyba że coś źle policzyłem...

To może być liczone jak w ciężarowym, bo hamulce są elektryczne czy pneumatyczne, dlatego 1.33 nie ma tutaj zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w DR holownika mam:

- mmc przyczepy (pole O1) 1136 kg,

- dmc zespołu pozjadów (pole F3) 3145 kg,

- m.w. samochodu: (pole G) 1550 kg,

- dmc samochodu (pole F2) 2270 kg

 

Czy mogę legalnie ciągnąc przyczepkę, która w dowodzie ma DMC 1200 kg, ale nie załadowanej do dmc, tylko o rzeczywistej masie (przyczepka + graty) 1100 kg? Zakładając, że rzeczywista masa holownika z pasażerami i bagażem będzie mniejsza lub równa 2,0 tony? Czy tez raczej muszę się rozglądać za przyczepką, która pole DMC ma wpisane nie więcej niż 1136 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz.

W PL podczas kontroli liczy się sumę DMC auta i DMC cepki, dodatkowo patrzy się czy DMC cepki nie przekracza wartości O1 z DR auta (tu by tak było 1200 do 1136).

Nikogo u Nas nie obchodzi realna masa holownika, cepki czy zespołu pojazdów tylko DMC.

Musisz szukać innej cepki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w DR holownika mam:

- mmc przyczepy (pole O1) 1136 kg,

- dmc zespołu pozjadów (pole F3) 3145 kg,

- m.w. samochodu: (pole G) 1550 kg,

- dmc samochodu (pole F2) 2270 kg

 

Czy mogę legalnie ciągnąc przyczepkę, która w dowodzie ma DMC 1200 kg, ale nie załadowanej do dmc, tylko o rzeczywistej masie (przyczepka + graty) 1100 kg? Zakładając, że rzeczywista masa holownika z pasażerami i bagażem będzie mniejsza lub równa 2,0 tony? Czy tez raczej muszę się rozglądać za przyczepką, która pole DMC ma wpisane nie więcej niż 1136 kg?

Możesz ciągnąć maksymalnie tyle ile masz w polu O1 bo na tyle masz homologowany pojazd.

 

Co do F3 to jest to maksymalna dopuszczalna masa całkowita zestawu a nie suma DMC auta i DMC przyczepy.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.