Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

Ślicznie Ci dziękuje za pomoc :)czyli muszę zrobić B+E żeby jakaś sensowna przyczepę ciagnąć :/ i viatoll :(

 

Tak, B+E, to opcja najbardziej sensowna, ale i kosztowna. Jest jeszcze coś takiego, jak podwyższenie uprawnień "B96" (wychodzi taniej). Wybrać jednak musisz sam.

Niestety, Viatol musisz zapłacić nawet w przypadku PJ kat B i przyczepy lekkiej.

W Viatoll "wchodzisz", gdy zsumowane DMC pojazdów zestawu przekracza 3,5 T.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma nic w F3 bo urzędnik nie wpisał.

Przyczepę możesz ciągnąć dla wartości z O1. Montaż haka nic nie zmieni i F3 nie będzie uzupełniona.

 

Jak masz tam ---- to nie kombinuj bo wpiszą Ci jeszcze jakąś głupią wartość i będzie klapa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie macie pozycji F3? W takim przypadku możecie w ogóle ciągnąć przyczepę? 

 

Wpis F3 (czy jest, czy go nie ma) wynika wyłącznie z warunków homologacji "tego konkretnego" samochodu.

Z reguły wartość jest wpisywana, gdy samochód posiada jakieś słabsze uwarunkowania konstrukcyjne, które w istotny sposób ograniczają możliwości jego poruszania się po drogach w/g ściśle sprecyzowanych kryteriów oceny (przepisy), gdy rzeczywista masa całego zestawu przekroczy określoną w czasie testów producenta wartość, a która gdyby nie była podana w F3, byłaby równa lub wyższa w wyniku sumowania wartości określonych w F1 i O1.

Stąd w DR samochodów, które takich ograniczeń nie posiadają, "F3" pozostaje bez granicznej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie F3 było jak kupowałem galaxa a po przerejestrowaniu na siebie już tej pozycji nie mam. W starym galaxy w ogóle nie było F3.

Co do uprawnień u mnie np wystarczy mi B96 bo holowniki mają odpowiednio starszy 2400 a nowszy 2505 dmc więc w zupełności mi wystarczy do 4250-uciąg budki do 1700. W przypadku Twojego dość ciężkiego holownika zastanowiłbym się nad B+E chyba że nie będziesz targał lawet lub budka do 1390 Ci wystarczy to szkoda kasy na B+E i wystarczy 170 sam egzamin za B96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie F3 było jak kupowałem galaxa a po przerejestrowaniu na siebie już tej pozycji nie mam. W starym galaxy w ogóle nie było F3.

 

Błędu ludzkiego nie można wykluczyć i zawsze może się zdarzyć :hmm:

W moim samochodzie od jego narodzin był w DR wpisany hak holowniczy (zamontowany fabrycznie).

Po ostatniej wymianie DR z uwagi na brak rubryk do wpisania przeglądów, ów wpis znikł. :look:

Najśmieszniejsze jest to, że przejeździłem tak trzy sezony i ani ja, ani żaden policjant kontrolujący mnie na drodze,

gdy jechałem z przyczepą, nigdy w tym czasie tego nie zauważył. Nawet na stacji diagnostycznej, gdzie stale robię przeglądy, diagności sami zachodzili w głowę, jak mogli to przeoczyć. Dopiero za czwartym razem to zauważyli. :]

 

Czyli co? Może tak się zdarzyć, że urzędnik z czymś nawali?

Pewnie, że może i takie przykłady mamy bardzo często, co nie zmienia faktu, dla którego wpis F3 w DR się pojawia.

Na naukę nigdy nie szkoda kasy...

 

:ok:  Dokładnie tak, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie będę zakładał tematu i zapytam tutaj , w linku przykładowym jest laweta na dwa auta DMC 3,5t podpięta jest do

auto-lawety DMC na pewno 3,5t przyczepa nie ma innego hamulca jak najazdowy, pewnie powiecie że tak nie wolna

ale w takim razie czym to holować :hmm: 

http://moto.gratka.pl/tresc/laweta-na-dwa-samochody-auta-3-5t-boro-19494592.html?oferta-archiwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz autem o dmc 4655 czyli ciężarowy, teoretycznie. Ale w praktyce policja jakoś nie zwraca uwagi na stosunek 1.33. Dwa razy holowałem lawete dmc 2000 gdzie według stosunku mas mogła mieć 1800. Raz mnie trafili na radar, zapłaciłem tylko mandat za prędkość, swoją drogą nawet nie dopatrzyli że nie mam b+e. Druga sytuacja z tą samą laweta, kolizja, gość mi na dupe najechał. Przyjechała drogówka i też sie nie dowalili do 1.33, sprawdzili tylko ile kg jest na haku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego ten gliniarz z drogówki co był na kolizji doczepił sie, i nawet zabrał dowód rejestracyjny bo była wpisana jedna oś a były dwie. Tylko że dwie osie które są bliżej jak metr od siebie to traktuje się jako jedną :) takie to douczone.

 

Tylko wiesz, jakbyś to holował samochodem który teoretycznie nie może, i nie daj coś się stanie, np hak sie urwie albo coś innego to z kryminału sie nie wygrzebiesz

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.