Skocz do zawartości

okno boczne do KIP 42 ttz nie do zdobycia...pomocy


kipcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam......błagam o pomoc... :swieca:  :miga: pekło przez zwykłą nieuwagę....przywaliłam w słupek od bramy boczne okno od przyczepy KIP 42 ttz......nawet nie miałam pojęcia, że może być taki problem z częściami zamiennymi, że okienko jest nie do zdobycia....przecież nie mogę jeździć tak fajną przyczepą z taśmą amerykańską na oknie....masakra jakaś  :oslabiony:  :swieca: pleas chłopaki pomóżcie..... :fuck: gdzie mam je zdobyć.....tylko nie mówcie, że muszę wydać fortunę i zamawiać w jakiejś firmie od produkcji pleksji za grubą kase.... :blagac: bo załamka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wymiarem to trudna sprawa......okno jest od przodu skośne......dłuższe na dole ....krótsze u góry....jutro dokładnie pomierzę.........przezroczyste...otwierane do góry na dwa siłowniki :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, pytaj. ja do swojej znaleźć nie mogłem.

Poprzedni właściciel - zresztą znany forumowicz :) Michale pozdrawiam... naprawił to tak: wyczyścił okno i wyciął w tyk kształcie pelxi. Potem na uszczelniacz bezbarwny przykleił to po zewnętrznej storni dodatkowo nawiercając i wkręcając wkręty.

Przyznam, że wyglądało to może dużo lepiej niż smarowanie klejami lub zakrywanie czymkolwiek. Uszkodzona była tylko zewnętrzna szyba, a wewnętrzna trzymała więc nie ciekło.

Fotek nie mam ale ogólnie na dowód, ze wyglądało dobrze znalazłem jedno zdjęcie i jak widać z daleka nawet nie widać :)

 

post-2823-0-09741400-1471294662_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc i podpowiedzi......nie będę cudować z naprawą zewnętrzną pleksi.... skontaktowałam się z Panem Krzysztofem z Inter camping trans i mam nadzieje ze mi pomoże ....udaje sie w przyszlym tygodniu do Holandii więc jest szansa na okienko nowe lub używane wszystko jedno byleby cale.....mam jeszcze dziurę nad oknem i bardziej to mnie teraz martwi.....jak to załatać....ale pewnie bez blacharza sienic nie da zrobić......g.....ny slupek a tyle problemów  :swieca:  :]


post-21737-0-75231400-1471371618_thumb.jpg

Na razie pozaklejane taśmą amerykańską podobno dobra na wszystko i czekam na natchnienie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje popękane okno w alkowie okleiłem grubą przeźroczystą folią. Działa i nie cieknie.

Przepraszam ale jak widzisz jestem kobietką a jak to prawie każda kobieta zwracam uwagę na estetyke, więc oklejenie na dłuższą mete nie przejdzie......dziura nad oknem tez jest chwilowo zaklejona żeby wilgoć się nie dostawała.......na to też cos wymyślę.....nawet jakby tam miala zawisnąć jakaś lampa hihihi ale dzięki taktycznie przeźroczysta będzie ładniejsza  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Magda. 

Na tymczasową naprawę mogę polecić taśmę/folię ogrodniczą. Sprzedawana jest w rolkach jak zwykła taśma, jest w pełni przezroczysta, elastyczna, i na takich powierzchniach praktycznie niewidoczna. 

http://www.leroymerlin.pl/artykuly-gospodarcze/tasmy-folie-ochronne/tasmy-laczace-i-reparacyjne/tasma-do-klejenia-folii-tesa,p51341,l1170.html?gclid=CPKZ-qbRx84CFQoo0wodDvIMcw&gclsrc=aw.ds&dclid=CPDd8afRx84CFcGPGwodj5sB8Q

 

Do tymczasowej naprawy jak znalazł :ok: Na działce na tunelach foliowych sprawdza się latami. Mi się również sprawdziło przy naprawie okna w przedsionku.

 

A jak już skontaktowałaś się z Panem Krzysztofem to innej osoby nie znam, która by mogła pomóc przy zakupie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  :yes: tak też zrobię taśma Tesa i czekam na okno od Pana Krzysztofa....no dobra a co zrobić z lekko przeciętą i wklęśnietą blachą.....juz jest trochę widoczny styropian.....trzeba do blacharza czy są inne sposoby :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki o wiele łatwiej zakleić przecięcie........tylko czym polecasz i czy wyciągać blachę wklęśniętą czy może po prostu wyrównać jakąś masą......kolega podpowiada żebym po prostu ośmiorniczki użyła ....jak myślisz :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już myślałam że moze po prostu kratkę wentylacyjną albo lampkę małą w to miejsce zainstaluje tylko że to nie jest takie proste dla kobiety a do fachowca.......ciężko z tymi fachowcami...... zresztą ja lubie dłubać sama .....dlatego muszę poczytać... poszperać jak zrobić samemu.......bo nawet nie mam za bardzo sprzętu do wycięcia blachy..... :miga: w pracy się śmieją zebym sobie tam kranik zamontowała......z gorzałą..hihihi


no i fajnie dzięki tak też zrobię.......zaszpachluje i pomaluje......chyba że coś innego wymyślę...... napiszę i zrobię zdjęcie .......koobiety mają zaskakujące pomysły ...... więc może być ciekawie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.