Skocz do zawartości

rozterki przy doborze przyczepy


1LBR267

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko w kwestii zdania egzaminu na B+E...

Czepiał się egzaminator niemiłosiernie o pierdoły i jakby chciał to bym nie zdał. Sytuacja zmieniała się jak się dowiedział, że będę 2 razy do roku ciągał przyczepę kempingową na wakacje a nie latał z lawetą po auta za granicę. Odpuścił i zdałem. 

 

Pozdrawiam

Jak już pisałem przemyśle zdawanie egzaminu ale nie w Polsce - u mnie temat się powinien zamknąć kwota około 800 euro - a w Polsce licząc dojazd, urlop w pracy i jedna lub 2 poprawki kwota będzie przeszło 2 razy większa....

@1LBR267

 

 

BTW Nie wiem jak Ci wyszło przejechanie 3500 km z przyczepą za 300 EUR. I to jeszcze samochodem 4x4 z automatem

akurat o przyczepie to nie wspominałem, a jak mi wyszło te 3500 Km? 300 euro - 300 litrów diesla zużycie paliwa na autostradzie przy prędkości 120-130 - 7,5 - 8 litrów na 100km wiec wychodzi... rzeczywiście pomyliłem się - wychodzi 3750 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - producent sobie jaja robi czy co

Może pomyłka w DR-ja tak miałem,pomylili się przy pierwszej rej. silnik 131 km a przyczepa 1100 dmc(poprawili i po sprawie)

Może pomyłka w DR-ja tak miałem,pomylili się przy pierwszej rej. silnik 131 km a przyczepa 1100 dmc(poprawili i po sprawie)Na 1600dmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyłka w DR-ja tak miałem,pomylili się przy pierwszej rej. silnik 131 km a przyczepa 1100 dmc(poprawili i po sprawie)

sprawdziłem teraz - auto jest na tablicach belgijskich i nie ma haka wiec w dowodzie pozycja Q jest pusta.....

sprawdziłem wiec świadectwo homologacyjne i niestety jest dmc przyczepy z hamulcami 1100 kg przy dmc samochodu 2180 kg - w przypadku zamontowania haka wpiszą wiec w pozycji Q 1100 kg - najlepsze na koniec - ten sam model tylko z ręczną skrzynia biegów ma maksymalne dmc przyczepy - 1700kg!!!!!!!! po prostu jakieś jaja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za samochód ? I jaka skrzynia? Tzn napisz jaki automat

pierwsze auto w którym mam hak i chciałbym je wykorzystać do holowania to audi a6 2.7 diesel quattro - tu jest 6 biegowy automat ZFowski, hydrokinetyczny - tiptronic - zresztą ten sam typ skrzyni szedł do BMW, Jaguarow, VW i Land Roverow a drugie auto to Honda Accord Tourer 2.2 diesel - automat 5 biegowy tez hydrokinetyczny produkcji Hondy - niestety tak jak pisałem wersja z automatem ma o 600 kg mniejsze dmc przyczepy niż wersja ze skrzynia manualna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia Hondy to pewnie H5, ma nieco inną budowę niż ZF które masz w Audi. Być może stąd ta różnicia

seria zf6hp to skrzynie głównie do aut z napędem na tył i 4x4 musiały być zaprojektowane do naprawdę dużych momentów obrotowych i przeciążeń w tym i holowania przyczep a H5 to skrzynia do aut z przednim napędem, ona musiała być przede wszystkim kompaktowa żeby się zmieścić przy silniku ustawionym poprzecznie - a nie mocna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mi chodziło głownie o zasadę działania. Z tego co się orientuję to ta skrzynia różni się mechanicznie od automatów typu ZF. Myślę że tu jest pies pogrzebany. Tak to jest czasami jak się coś samemu wymyśla.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dziś południu odwiedziłem to miejsce:

http://www.verbeeck.be/

I sprawdziłem co stoi na placu i jak to wygląda w środku, bylem wraz z zona, wiec określiliśmy razem w jakich warunkach chcemy spędzać wakacje i jakiej dużej przyczepy potrzebujemy oraz jakiego wyposażenia - widzę ze forumowicze to jednak profesjonaliści, znają się na rzeczy, mieliście Panowie i Panie racje, z moim holownikiem i rodzina potrzebuje czegoś o DMC co najmniej 1200 a najlepiej jak to będzie 1500 - wiec bez zrobienia kategorii B+E nie ma nawet co do tematu podchodzić. Dziękuję wszystkim za dobre rady!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym b+e to poszukaj bo są różne programy unijne i można za darmoszke złapać. Ja np w tamtym roku skończyłem na tej zasadzie c+e. Cały kurs, kwalifikacje i egzaminy za free. Jakieś 12tys w kieszeni :) fakt że trzeba się dopasować z terminami do kursu ale coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym b+e to poszukaj bo są różne programy unijne i można za darmoszke złapać. Ja np w tamtym roku skończyłem na tej zasadzie c+e. Cały kurs, kwalifikacje i egzaminy za free. Jakieś 12tys w kieszeni :) fakt że trzeba się dopasować z terminami do kursu ale coś za coś

ja b+e będę robić w Belgii, ale spróbuję aby to zrobić jako podniesienie moich kwalifikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.