Skocz do zawartości

Przyczepa do Trabiego :)


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Namiotówka ma swoje wady i zalety, komfort podróżowania z taką przyczepka za Trabim będzie na pewno bez porównania wyższy niż z Qekiem, jednak komfort mieszkania już będzie niższy niż w skorupce, jednak wyższy niz w namiocie, przynzjmniej nie śpisz bezpośrednio na glebie :hop1: jeśli masz zamiar często się przemieszczać, wygodniej Ci będzie z namiotówka, jeśli jezdzisz w jedno miejsce, myślę że warto by było podróz przemęczyć z Qekiem i cieszyć się wyższym komfortem mieszkania, przy czym Qek ma tylko jedno duze spanie, w 4 osoby może też być dość ciasno. Do namiotówki nie są potrzebne dodatkowe lusterka, bo do jazdy to jest zwykła mała przyczepka. Powodzenia w poszukiwaniach, jak się na coś zdecydujesz to pisz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrze fajna jest ta przyczepa ale cena tez niczego sobie :niewiem: . niestety mój budzet na ten cel to zaledwie 1500 zeta i co miesiąc bedzie wzrastał :-] . Sprawa jest przedyskutowana z 2 połówką i jeżeli nie wyjdzie z przyczepą typu QEK to napewno poszukam IFA camptourist lub pochodnej .pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Qek sie pokazał na allegro

http://moto.allegro.pl/item370891411_przyczepa_kampingowa_z_niemiec.html

Ale stan za taką cenę słaby .

 

Faktycznie cena wysoka, bo na zdjęciach zbyt zachęcajaco nie wygląda.

Ale można spróbować porozmawiac z właścicielem, może trochę obniży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń i umawiaj sie na oglądanie, co innego targowanie przez telefon a co innego na miejscu jak wyłożysz zadowalającą Cię kwotę, jeśli gościowi zależy na sprzedaży to opuści, to nie są przyczepki popularne w naszym kraju więc nie sądzę aby kupujący walili drzwiami i oknami, ale może się myle. Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze ja jestem z Gdańska a on z południa Polski :niewiem:

 

No niestety QEKi nie stoją na każdym rogu ulicy, myślę że najprędzej załatwisz przez jakiegoś handlarza z Twojej okolicy, tylko ze i cena będzie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżdziłem kilka dobrych lat z namiotówką wyprodukowana w Górze Kalwarii. Nazywa sie GK-100. Była to przyczepa robiona na wzór przyczepy duńskiej. Otwierała się jak buda dorożkarska (od przodu do tyłu) co pozwalało otworzyć ją bez zdejmowania z haka. Holowała się super. Czas ustawienia i przygotowania do spania to około 5 min. Można rozbić nawet na parkingu o utwardzonej nawierzchni. linki nie musza być napięte.

Ciagnąłem ja najpierw syreną, a potem dacią. Byłem nawet w Grecji. Trabant na pewno sobie da z nia radę. Można te przyczepy za około 1000 zł kupić na allegro. Blachy są na pewno w dobrym stanie bo były ocynkowane :) . Natomiast trzeba zwrócić uwagę na namiot, ale jeśli nawet jest do wymiany, to myślę, że zakład trudniący się szyciem namiotów spokojnie uszyje. Na kołach (sypialnia z podwójnym namiotem) mogą spać 2, a od bidy 3 osoby. Drugie dwie na materacach dmuchanych po otwarciu klapy (pod pojedyńczym namiotem). :)

Ja bardzo dobrze wspominam tą przyczepę. Gdybyś miał trochę szczęścia to może uda się kupić dopinany przedsionek. Wtedy to juz prawie komfort. :)

Odradzam zdecydowanie kupowania starej skorupy, bo z tym zawsze bedzie kłopot i trabant nie pociągnie. A raczej pociągnie, tylko co z niego zostanie po urlopie.

Ja z tą przyczepą, którą jednak mocno przerobiłem, przejechałem kilkadziesiąt tyś. km. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie :) .A więc poszukiwania skupiły się właśnie tylko i wyłącznie na przyczepie namiotowej polskiej GK 100 lub radzieckiej Skif M1/2 . Zauważyłem że IFY lub Qeki mają różny DMC nawet do 650 kg ( http://moto.allegro.pl/item400026344_przyczepa_camping.html ) co w przypadku Trabiego nie jest beznaczenia , no chyba że taki extrim :-]http://pl.youtube.com/watch?v=lAfZ1N56qjY

To tyle ,jek coś kupię to sie podzielę nabytkiem . Mam też na oku N126 ale to do Citroena :-] pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.