Skocz do zawartości
Erni

smarowanie osi Hobby

Rekomendowane odpowiedzi

elvis52

Alko nie ma smarowania. Tam są wałki gumowe. W peitz wahacz pracuje w tulejkach które trzeba smarować. Po 2 kalamitki na wahacz są

odgrzewam temat, bo dziś smarowałem swoją oś peitz

wcisnąłem ponad 1kg smaru i nic nie wylazło

możecie napisać którędy u was wychodził smar i ile smaru weszło ?

Jak zacznie wychodzić to będziesz miał oring do wymiany. Nie ma prawa wyłazić smar. By napełnić oś smarem troche byś musiał go kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PLopaPL

U mnie w hobby są dwie kalamitki na osi. Napompowałem kilka razy ręczną tawotnicą i ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BIENIEK2712

U mnie oś jest firmy BPW są 4 kalamitki . I dziś smarowałem i weszło mi 400 g smaru i nigdzie nic nie wyszło,czy to normalne żeby tyle smaru weszło w oś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

Alko nie ma smarowania. Tam są wałki gumowe. W peitz wahacz pracuje w tulejkach które trzeba smarować. Po 2 kalamitki na wahacz są

Jak zacznie wychodzić to będziesz miał oring do wymiany. Nie ma prawa wyłazić smar. By napełnić oś smarem troche byś musiał go kupić :)

Tez mi się wydaje ze nie powinien smar wychodzić, jednak wyżej pisali ze im wychodził, stad pytanie

ew można odkręcić śruby które są na osi i być może tamtędy by wyszedł ?

Oczywiście śruby prędzej ukręcę niż odkręcę wiec ich nie ruszałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Śrubami nic nie wyjdzie bo są w innym miejscu i trzymają drążek skrętny. Bez podniesienia budki nawet nie ruszajcie ich. Chyba że życie wam się znudziło. Przy bębnie jest oring uszczelniający więc nie ma prawa wychodzić smar. U mnie już był wyrobiony to trochę smaru się pokazało. Oś mam knott i też po 2 kalamitki na stronę

U mnie oś jest firmy BPW są 4 kalamitki . I dziś smarowałem i weszło mi 400 g smaru i nigdzie nic nie wyszło,czy to normalne żeby tyle smaru weszło w oś ?

Masz na osi tabliczkę z nr i firmą że wiesz że to bpw ? Bo widzę że też masz hobby, a u mnie jest tabliczka knott

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BIENIEK2712

Śrubami nic nie wyjdzie bo są w innym miejscu i trzymają drążek skrętny. Bez podniesienia budki nawet nie ruszajcie ich. Chyba że życie wam się znudziło. Przy bębnie jest oring uszczelniający więc nie ma prawa wychodzić smar. U mnie już był wyrobiony to trochę smaru się pokazało. Oś mam knott i też po 2 kalamitki na stronę

Masz na osi tabliczkę z nr i firmą że wiesz że to bpw ? Bo widzę że też masz hobby, a u mnie jest tabliczka knott

Dziś jeszcze raz wszedłem a raczej wczołgałem się pod przyczepę, i na 100 % mam oś BPW tak wskazuje tabliczka znamionowa,niestety było za ciemno zrobienie foto

Edytowane przez BIENIEK2712

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yolka

Witam

Przyłańczam się do dyskusji.Swoją hobbitkę mam 10 lat i nic w niej nigdy nie smarowałem.Przypadkowo wszedłem na ten temat i jestem trochę zdziwiony,że trzeba coś smarować.Po Waszej lekturze lecę zajrzeć pod przyczepę,bo nie ukrywam,że się troszkę przestraszyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
finger

W moim przypadku mam najazd oraz oś firmy BPW. Przy najeździe mam 2 kalamitki i na osi również 2 , po jednej dość blisko koła.

Smarowałem smarem ŁT43 . Do osi weszło mi ok. 0,5kg smaru na każdą stronę a na najeździe dużo mniej (ok.150-200gram).

post-1836-0-10479700-1500833499_thumb.jpg

post-1836-0-63705000-1500833509_thumb.jpg

Edytowane przez finger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

Arek a smarownicą ręczna czy nożną smarowałeś? ja ręczną i nagibałem się ostro bo wchodziło ze znacznym oporem :hmm: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
finger

Tomciu. Ręczną przy najeździe (taką mam w domu) a przy okazji wymiany amortyzatorów było ściągnięte koło , więc dało to lepsze dojście do kalamitek przy osi. Tam użyto pneumatycznej .

Edytowane przez finger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

oki :ok:  dzięki :piwo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BIENIEK2712

W moim przypadku mam najazd oraz oś firmy BPW. Przy najeździe mam 2 kalamitki i na osi również 2 , po jednej dość blisko koła.

Smarowałem smarem ŁT43 . Do osi weszło mi ok. 0,5kg smaru na każdą stronę a na najeździe dużo mniej (ok.150-200gram).

attachicon.gifWP_20170321_15_32_49_Rich.jpg

attachicon.gifWP_20170321_15_43_10_Rich.jpg

Mój najazd też mam BPW 2 kalamitki o na osi BPW  mam 4 kalamitki ,a który masz rok przyczepy i DMC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
finger

Mój najazd też mam BPW 2 kalamitki o na osi BPW  mam 4 kalamitki ,a który masz rok przyczepy i DMC?

Moja jest z roku 1999.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BIENIEK2712

Moja jest z roku 1999.

Moja z 1997 przypuszczam że inny model lub nowszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058

.

Edytowane przez klonik058

Udostępnij tę odpowiedź