Skocz do zawartości

smarowanie osi Hobby


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Alko nie ma smarowania. Tam są wałki gumowe. W peitz wahacz pracuje w tulejkach które trzeba smarować. Po 2 kalamitki na wahacz są

odgrzewam temat, bo dziś smarowałem swoją oś peitz

wcisnąłem ponad 1kg smaru i nic nie wylazło

możecie napisać którędy u was wychodził smar i ile smaru weszło ?

Jak zacznie wychodzić to będziesz miał oring do wymiany. Nie ma prawa wyłazić smar. By napełnić oś smarem troche byś musiał go kupić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Alko nie ma smarowania. Tam są wałki gumowe. W peitz wahacz pracuje w tulejkach które trzeba smarować. Po 2 kalamitki na wahacz są

Jak zacznie wychodzić to będziesz miał oring do wymiany. Nie ma prawa wyłazić smar. By napełnić oś smarem troche byś musiał go kupić :)

Tez mi się wydaje ze nie powinien smar wychodzić, jednak wyżej pisali ze im wychodził, stad pytanie

ew można odkręcić śruby które są na osi i być może tamtędy by wyszedł ?

Oczywiście śruby prędzej ukręcę niż odkręcę wiec ich nie ruszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubami nic nie wyjdzie bo są w innym miejscu i trzymają drążek skrętny. Bez podniesienia budki nawet nie ruszajcie ich. Chyba że życie wam się znudziło. Przy bębnie jest oring uszczelniający więc nie ma prawa wychodzić smar. U mnie już był wyrobiony to trochę smaru się pokazało. Oś mam knott i też po 2 kalamitki na stronę

U mnie oś jest firmy BPW są 4 kalamitki . I dziś smarowałem i weszło mi 400 g smaru i nigdzie nic nie wyszło,czy to normalne żeby tyle smaru weszło w oś ?

Masz na osi tabliczkę z nr i firmą że wiesz że to bpw ? Bo widzę że też masz hobby, a u mnie jest tabliczka knott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubami nic nie wyjdzie bo są w innym miejscu i trzymają drążek skrętny. Bez podniesienia budki nawet nie ruszajcie ich. Chyba że życie wam się znudziło. Przy bębnie jest oring uszczelniający więc nie ma prawa wychodzić smar. U mnie już był wyrobiony to trochę smaru się pokazało. Oś mam knott i też po 2 kalamitki na stronę

Masz na osi tabliczkę z nr i firmą że wiesz że to bpw ? Bo widzę że też masz hobby, a u mnie jest tabliczka knott

Dziś jeszcze raz wszedłem a raczej wczołgałem się pod przyczepę, i na 100 % mam oś BPW tak wskazuje tabliczka znamionowa,niestety było za ciemno zrobienie foto

Edytowane przez BIENIEK2712 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przyłańczam się do dyskusji.Swoją hobbitkę mam 10 lat i nic w niej nigdy nie smarowałem.Przypadkowo wszedłem na ten temat i jestem trochę zdziwiony,że trzeba coś smarować.Po Waszej lekturze lecę zajrzeć pod przyczepę,bo nie ukrywam,że się troszkę przestraszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku mam najazd oraz oś firmy BPW. Przy najeździe mam 2 kalamitki i na osi również 2 , po jednej dość blisko koła.

Smarowałem smarem ŁT43 . Do osi weszło mi ok. 0,5kg smaru na każdą stronę a na najeździe dużo mniej (ok.150-200gram).

post-1836-0-10479700-1500833499_thumb.jpg

post-1836-0-63705000-1500833509_thumb.jpg

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomciu. Ręczną przy najeździe (taką mam w domu) a przy okazji wymiany amortyzatorów było ściągnięte koło , więc dało to lepsze dojście do kalamitek przy osi. Tam użyto pneumatycznej .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku mam najazd oraz oś firmy BPW. Przy najeździe mam 2 kalamitki i na osi również 2 , po jednej dość blisko koła.

Smarowałem smarem ŁT43 . Do osi weszło mi ok. 0,5kg smaru na każdą stronę a na najeździe dużo mniej (ok.150-200gram).

attachicon.gifWP_20170321_15_32_49_Rich.jpg

attachicon.gifWP_20170321_15_43_10_Rich.jpg

Mój najazd też mam BPW 2 kalamitki o na osi BPW  mam 4 kalamitki ,a który masz rok przyczepy i DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.