Skocz do zawartości

Dobry serwis w WLKP


Ądraszek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli 530 z częściami  to cena powiedziałbym przy tym zakresie raczej niska chyba że to tylko robocizna.
Tak tylko na wszelki wypadek z ciekawości zapytam.
Dali papiery na sprawdzenie gazu i spalin ? jakie ?
Maja uprawnienia gazowe ? jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

530 za wszystko. 

Nie przyszło mi do głowy żeby żądać uprawnień albo potwierdzenia badań... Myślałem, że wystarczy, że mam fakturę na przegląd. 

Serwis istnieje sporo czasu i ma dobre opinie. W zasadzie to jedyny jaki znalazłem w okolicy z dobrymi opiniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie twierdzę że to zły serwis nie robiłem u Nich więc nie mogę oceniać Ich jakości usług.
Po prostu trochę dziwi mnie stosunkowo niska cena bo odjąwszy te 250 na amor  i pewnie z 50-100 za pozostałe części o których piszesz to na robociznę zostanie ok 200zł a godzina serwisowa w serwisach przyczep nie jest zwykle tania.

Ja też nie robię przeglądu gazowego z naklejka ale na rzeczy takie jak gaz i spaliny biorę papier stwierdzający kto. czym  i z jakim wynikiem sprawdził - mówię to od razu zlecając - taki mój sposób żeby wykonawca czuł się bardziej odpowiedzialny, w serwisie w którym robię takie rzeczy wydaja mi takie potwierdzenie wykonania sprawdzenia bezproblemowo. Oczywiście jeśli masz wyspecyfikowanie to na fakturze to jest stwierdzeniem ze wykonano ale zauważ że nie ma zapewne na fakturze jaki był wynik tego sprawdzenia.
Może u mnie to wynika z pewnych uprzedzeń do gazu i spalin bo kiedyś zaniedbania wykonawców i sprawdzających kosztowały mnie bardzo drogo, może też robię to z racji przyzwyczajeń zawodowych gdzie również muszę mieć certyfikat kompetencji. aktualny test widzenia, używać legalizowanego sprzętu oraz na każde badanie muszę wystawić papier (pracuje w branży NDT badając głownie  spoiny urz poddozorowych)

Nie drążyłem szczegółowo aktualnych przepisów dot. instalacji gazowej w przyczepach i uprawnień jakie powinien posiadać serwis przyczep dla gazu - jest parę wątków na ten temat na forum. Uważam że  takie przeglądy powinny być wykonywane wg ustalonych procedur, powinna wykonywać osoba posiadająca odpowiednie  udokumentowane kwalifikacje oraz legalizowany sprzęt i po wykonaniu powinien być wystawiany dokument stwierdzający  wykonanie przeglądu i jego wynik - analogicznie jak w budynkach mieszkalnych.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.